İnanç Salman Bitcoin İçin Yeni Hedeflerini Açıkladı

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Elon Musk ve Paul Tudor'un yorumları sonrası Bitcoin %12 değer kazanarak 40 bin dolar seviyesini aştı.

  • Yükseliş trendi için yeni BTC direnç seviyelerini inceleyen uzmanlar benzer bir noktada birleşiyor.

  • Sosyal medyada kripto para piyasası hakkında yorumlar yapan İnanç Salman Bitcoin için iki farklı hedef noktası gösterdi.

  • promo

    Tüm dostlarımızı, en güncel trade sinyallerinden ve kripto haberlerinden haberdar olmaları için Telegram grubumuza davet ediyoruz.

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Kripto para piyasası yeni haftaya değer kazançları ile başladı. Elon Musk’ın Bitcoin (BTC) ödemeleri konusunda karar değişikliği sinyallerini vermesinin ardından milyarder Paul Tudor’un Bitcoin yorumlarıyla hareketlenen lider kripto para birimi kısa sürede %12 değer kazanarak 40 bin dolar seviyesini aşmayı başardı. Sosyal medyada kripto para piyasası hakkında yorumlar yapan İnanç Salman Bitcoin için iki farklı hedef noktası gösterdi.

SponsorSponsor

Piyasa Beklentisi 45-46 Bin Dolar

Elon Musk’ın en çok takip edilen kripto para haber kanallarından biri olan Cointelegraph sitesinde yayınlanan bir habere yönelik yaptığı açıklamalar piyasada bomba etkisi yarattı. Piyasanın içine girdiği durum için Elon Musk’ı suçlayan bu haberlere karşı savunma üreten başarılı iş adamı Bitcoin ödemelerini geri getirebileceğini öne sürdü. Bu gelişme için Bitcoin madenlerinin enerji tüketimi konusunda en az %50 temiz enerjiye geçilmesini ön koşul olarak sunan Tesla CEO’su bu koşul karşılandığı taktirde yeniden Bitcoin ödemelerini kabul edeceğini belirtti. Bununla birlikte Tesla şirketinin Bitcoin varlıklarını koruduğunu açıklayan Musk’ın bu yorumları sonrası piyasada yeni direnç seviyesi beklentileri oluştu.

Kripto para uzmanları Bitcoin için oluşan yeni direnç seviyelerinde benzer noktalara işaret ediyor. 43-48 bin dolar arasında değişen yorumlar mevcut. Başarılı kripto para yorumcusu İnanç Salman piyasadaki bu beklentiyi takipçileri ile paylaşırken bu seviyelerin üzerinde başka bir noktaya daha işaret ediyor.

Bitcoin’in Yükseliş Trendi Sürecek mi?

Bitcoin ve diğer kripto paralar 22 Mayıs tarihinden bu yana belli aralıklara sıkışmış durumda. Bu sıkışık ortamda bir ileri bir geri hareket eden piyasada henüz herhangi bir yöne doğru reel bir trend oluşmuş değil. Bir diğer önemli kripto para uzmanı Michaël van de Poppe son gelişmeler sonrası takipçilerine seslenerek sakin olmaları çağrısında bulundu.

Poppe bugün başlayan yükseliş hareketinin bir süre sonra dengeleneceğini öngörüyor. Bununla birlikte bir sonraki yukarı yönlü hareketin 40 bin dolar bandını aşacağı görüşündeydi. Kripto uzmanına göre BTC artık 48 bin dolar seviyesini test edecek.

İnanç Salman’dan 51 Bin Dolar Yorumu

Çok sayıda kripto para yatırımcısı tarafından takip edilen İnanç Salman da yükseliş trendi konusunda diğer kripto para uzmanları ile benzer bir görüşte görünüyor. Paylaşımında önemli direnç seviyelerini 45-46 bin dolar aralığında gösteren Salman yeni bir yükseliş trendi başladığı takdirde BTC fiyatının 51 bin dolar seviyesine tırmanabileceğini öngörüyor.

Bitcoin son günlerde diğer kripto para birimlerine oranla değerini artırmaya devam ediyor. Bu şekilde hakimiyetini artıran lider kripto para birimi altcoinlerle arasındaki farkı açıyor. Yeni bir yükseliş trendi gelmediği takdirde bir süre sonra BTC dominansı bir kez daha %50 seviyesinin üzerine tırmanabilir.

Altcoinler sıradaki yükseliş trendini beklemeye devam ediyor. Ripple yeni güncellemesi için bir öneri hazırladığını duyurmasına rağmen beklenen patlamayı gösteremedi. Öte yandan Ethereum Bitcoin’in değer kazancını bir adım geriden takip ediyor. Son zamanlarda en çok konuşulan projelerden biri olan Polygon (MATIC) bugün değer kazansa da Polygon balinalarında bir azalma olduğu bildiriliyor. Bazı kripto uzmanları altcoinlerdeki balinaların bir bölümünün ayı piyasası başladığında Bitcoin’e geçtiğini düşünüyor. Yeni bir boğa piyasası başladığında bu balinaların yeniden altcoin yatırımlarına başlaması mümkün.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Sponsor
Share Article

Kripto dünyasına olan ilgisi 2015 yılında başladı. Kripto paraların sosyal dünyaya katkısı konusunda araştırmalar yaptı. 2017-2019 yılları arasında Cardano İzmir Temsilcisi olarak görev yaptı. Çeşitli sitelerde kripto para yazarı ve editör olarak görev yaptı.

YAZARI TAKİP ET

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın