Hedera (HBAR) Yatırımcılarına Müjdeli Haber

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Hedera (HBAR) ekosistemi için sevindirici haberler gelmeye devam ediyor.

  • Popüler sabit kripto para birimi USDC HBAR ekosistemine entegre olduğunu açıkladı.

  • Haberin detayları yarın gerçekleşecek AMA'da sunulacak.

  • promo

    100.000$ Değerinde GAL & CHZ Ödül Havuzu. Tıkla!

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Bitcoin (EFT) rekora koşarken altcoin piyasasında bekleyiş sürüyor. Piyasada son yirmi dört saatte ortalama %4,45 değer kaybı gözlenirken, Ethereum’un rakipleri arasında yer alan Hedera (HBAR) için heyecan verici bir gelişme yaşandı. Tether’in (USDT) ardından en çok kullanılan sabit kripto para birimi USD Coin (USDC) Hedera ekosistemine girdiğini açıkladı. Yapılan anlaşmanın ardından Hedera ekosisteminde bulunan tüm platformlar USDC kullanarak işlem yapabilecek.

SponsorSponsor

Hedera’da Yeni Bir Dönem Başlıyor

Sabit kripto para birimleri, blok zincir ağlarında kritik bir rol oynuyor. Özellikle merkeziyetsiz finans (DeFi) uygulamalarında Tether ve USD Coin gibi varlıkların rolleri çok önemli. Her ne kadar Hedera kendisini tam olarak bir blok zincir ağı olarak tanımlamasa da benzer şifreleme yöntemlerini kullandığı için sabit kripto para birimlerini ağına entegre edebiliyor. Döngüsel olmayan grafikler sayesinde güvenliğini ve güvenilirliğini koruyan ekosistemin hedefinde DeFi projeleri var. USDC’nin desteği Hedera’ya bu alanda büyük bir destek sağlayacak.

SponsorSponsor

Bu hafta takip edilmesi gereken altcoin etkinlikleri arasında Hedera’nın 19 Ekim tarihinde gerçekleştireceği soru cevap etkinliği de bulunuyor. Bu etkinlikte bu anlaşmanın detaylarına ilişkin daha detaylı bilgiler sunulacak. Etkinliğe projenin CEO’su Dainel Norkin de eşlik edecek.

USDC ile yapılan anlaşmanın ardından bir açıklama yapan HBAR Vakfı CEO’su Shayne Higdon, konuyu şu sözleri ile değerlendirdi:

“DeFi platformlarındaki işlemler ve ödeme işlemlerinin kripto para ekonomisindeki kullanımlarında USDC’nin önemli bir yapı taşı olduğuna inanıyoruz. Artık tüm kullanıcılar Hedera ekosisteminde USDC ile işlem yapabilir. Bu işlemleri yaparken yüksek performans, düşük gecikme süresi ve sürdürülebilir enerji verimliliği gibi diğer zincirlere oranla daha gelişmiş bir teknolojiyi kullanarak yapacaklar.”

Yeni Projelere 2,5 Milyar Dolarlık Hibe

Günümüzde blok zincir ağlarını ayakta tutan platformlar arasında DeFi ve NFT platformları bir adım öne çıkıyor. Hedera geliştiricileri ve yeni kurulan topluluk vakfı ekosistemde bu gibi platformların sayılarının artması ve bu platformlarda kullanılacak teknolojinin geliştirilmesi için projeler yürütüyor. Bu projeler kapsamında, HBAR Vakfı özellikle DeFi platformlarında kullanılmak üzere 2,5 milyar dolar değerinde HBAR kullanmayı düşünüyor. Bununla birlikte topluluk, MyHbarWallet uygulamasına NFT desteği sağlamak için çalışmalarına devam ediyor.

Hedera’nın yönetim konseyinde Google, IBM, Boing ve Deutsche Telekom gibi çok önemli şirketler yer alıyor. USD Coin üreticisi Circle ile yapılan ortaklık sayesinde, kripto para alanında yer alan en büyük şirketlerden biriyle daha organik bir bağ oluşturuldu. Hedera’da DeFi platformlarının yeşermesi ile birlikte Hashgraph düğümlerini işleten tüm bu kurumsal şirketlerin yeni projeler geliştirmesi sağlanacak. Circle, Hedera ile birlikte Tron, Ethereum, Algorand, Stellar ve Solana’yı destekliyor.

USDC üreticisi Circle, Solana ve Algorand gibi blok zincirlere 30 milyar dolarlık bir yatırım ile entegre olmalarının ardından bu ekosistemlerde NFT ve DeFi platformlarında artış gerçekleştiğinin altını çiziyor. Var olan projelerin gelişimlerinde bir hızlanmayı tetiklediklerini ifade eden Circle, yeni blok zincir ağlarını da desteklemeye devam edeceğini duyurdu.

Circle: Önceliğimiz Hedera Olacak

DeFi ve NFT teknolojisi dışında son zamanlarda en çok konuşulan konulardan biri de metaverse evrenine kripto para birimlerinin entegrasyonu. Facebook, bugün metaverse evrenine dahil olmak ve bu alanda geliştirme yapmak için 10 bin çalışanı işe alacağını duyurdu. Circle ve Hedera bu akımı takip etmeye kararlı. İkili arasında gerçekleşecek ortaklığın metaverse projeleri için de yapıcı bir ilerleme kaydetmesi umut ediliyor.

Circle Ürün Başkan Yardımcısı Joao Reginatto, Hedera’nın farklı türden projeler için önemli özellikleri bulunduğunun altını çiziyor:

“Hedera’ya öncelik vermemizin nedeni, USDC’nin kurumsal yapılar tarafından daha fazla kullanılmasını sağlamaktır. Hedera’nın bu amacımıza hizmet edecek önemli özelliklere sahip olduğunu düşünüyoruz.”

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Sponsor
Share Article

Kripto dünyasına olan ilgisi 2015 yılında başladı. Kripto paraların sosyal dünyaya katkısı konusunda araştırmalar yaptı. 2017-2019 yılları arasında Cardano İzmir Temsilcisi olarak görev yaptı. Çeşitli sitelerde kripto para yazarı ve editör olarak görev yaptı.

YAZARI TAKİP ET

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

100.000$ Değerinde GAL & CHZ Ödül Havuzu.

Tıkla!