Gümüş Yatırımcıları Gözünü ABD’ye Dikti: Yükseliş Başlayacak mı?

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Gümüş yeni günde yatay bir grafik sergiliyor.

  • Dün yaşanan sert düşüş sonrası 25,30 dolar seviyesinde destek bulan gri metal, 25,40 dolar seviyelerinde yatay hareket ediyor.

  • Değerli metal piyasası analistlerinden Christopher Lewis ise yarın açıklanacak istihdam verilerinin beklenenin altında gelmesi durumunda gümüşün yukarı yönde hareket edebileceğini belirtti.

  • promo

    BIT Kazanma Zamanı: 8 Milyon BIT Kazanma Şansı. Üç Farklı Yol, Bir Büyük Kazanç. Hemen Katıl!

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Gümüş ve ons altın yeni haftayı oldukça hareketli geçiriyor. Salı günü başlayan yükseliş trendinde dün 26,00 dolar seviyesine kadar yükselen gri metal, bu direnç seviyesini aşmakta zorlandı ve 25,40 dolar seviyelerine geriledi. Değerli metal piyasası analistlerinden Christopher Lewis ise yarın açıklanacak istihdam verilerinin beklenenin altında gelmesi durumunda gümüşün yukarı yönde hareket edebileceğini belirtti.

SponsorSponsor

Gümüş yeni günde yatay bir grafik sergiliyor. Dün yaşanan sert düşüş sonrası 25,30 dolar seviyesinde destek bulan gri metal, 25,40 dolar seviyelerinde yatay hareket ediyor. Ons altın ise 1.810 dolar destek seviyesini korumayı başardı. Uzmanlar, değerli metaller için haftanın son işlem gününün oldukça kritik olacağını belirtiyor.

SponsorSponsor

Gümüş İçin Kritik Dönem

Değerli metal piyasası analistlerinden Christopher Lewis, güncel gümüş teknik analizini yayımladı. Yarın açıklanacak tarım dışı işsizlik verilerinin değerli metaller için oldukça kritik olduğunu belirten Lewis, dalgalı görünümün bir süre daha devam edebileceğini belirtti. Beklenenden yüksek işsizlik rakamlarının çıktığı senaryoda gümüşün yukarı yöne hareketlenebileceğini belirten deneyimli analist, ivmenin güçlenmesi durumunda hareketin 28 dolar seviyelerine kadar yükselebileceğini vurguladı:

“Gümüş, dün işlem seansı sırasında güçlü başlangıç yapmasının ardından büyük bir darbe aldı. 50 günlük EMA direnç gösterdi ve ABD doları güçlendikçe gümüş erimeye başladı. Grafiğe bakıldığında, özellikle yükselen üçgenin altında çok fazla destek olduğunu görebilirsiniz. Eğer bu seviyeler test edilecek olsaydı, bu seviyenin altındaki bir kırılma sert biri düşüşe yol açabilirdi. Belki de 20 dolar seviyesine doğru bir hareket olasılığını ortaya çıkarabilirdi. Öte yandan 26 dolar direnç alanının aşılması, 27 dolar seviyesini test etme olasılığını ortaya çıkarır. Eğer orayı da kırarsak, piyasa muhtemelen 28 dolar seviyesine doğru yönelecektir.”

Gri Metalde Yeni Bir Kırılım Gerçekleşebilir

Kıdemli piyasa analistlerinden Ross J. Burland da gün içerisinde kaleme aldığı gümüş teknik analizini yayımladı. Burland, FED üyelerinin şahin duruşuyla birlikte doların yukarı yönde hareketlendiğini bunun da değerli metalleri baskıladığını belirtti. Deneyimli analist, yarın açıklanacak veriler sonrası gri metalde 25,90 dolar seviyelerinin kırılabileceğini, bu kırılımın ise yeni bir trend başlatabileceğini de sözlerine ekledi:

“Gümüş, yeniden yükselişe geçen ABD doları tarafından baskılanıyor. Yarın açıklanacak işsizlik verileri öncesi ise FED konuşmacılarını şahin bir ton benimsiyor. FED’den James Bullard, bir Wall Street Journal etkinliğinde konuştu ve enflasyonun bazı insanların düşündüğünden daha kalıcı olmasını beklediğini söyledi. Bu şahin duruş doları yukarı yönde hareket ettirdi. Yarın açıklanacak tarım dışı istihdam verileri yetersiz kalırsa, dolar endeksinde 91,80 seviyelerinin kırılması olasıdır. Bu da gümüş için yükseliş anlamına gelecektir. 25,90 dolar seviyesinin kırılması, yeni bir trend başlatabilir.”

Ons Altın 1.830 Dolar Bandını Aşamadı

Ons altın ise kritik 1.834 dolar direncini aşmakta yine zorlandı. Dün başlayan yükseliş trendinde 1.832 dolar seviyelerine kadar yükselen sarı metal, bu noktada karşılaştığı satış baskısıyla düşüşe geçti ve 1.810 dolar seviyelerine geriledi. Uzmanlar ons altının yarın veriler ile birlikte güçlü bir ivme yakaladığı senaryoda, 1.834 dolar direncini aşılabileceğini belirtiyor. Sarı metal için sıradaki hedefin ise 1.850 dolar olacağı vurgulanıyor. Ons altın yazının kaleme alındığı sırada 1.812 dolar seviyelerinde işlem görürken, gümüş 25,44 dolar seviyelerinde işlem görüyor.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Sponsor
Share Article

BeinCrypto bünyesinde metin yazarı olarak görev almaktadır. Lisans öğrenimini Uluslararası İlişkiler alanında tamamlamış, halihazırda Ortadoğu Çalışmaları'nda yüksek lisans eğitimini sürdürmektedir. Özellikle Türkiye ve İsrail'deki teknoloji, blockchain ve kripto para yatırımları konusuna hususi ilgi göstermektedir. Bir süreden beri bu konular hakkında içerik üreterek sektöre olan ilgisini genişletmektedir.

YAZARI TAKİP ET

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

BIT Kazanma Zamanı. 8 Milyon BIT Kazanma Şansı. Üç Farklı Yol, Bir Büyük

Katılın