Gümüş Kritik Toplantı Sonrası Yükselişe Geçebilir mi?

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Gümüş ve ons altın yeni günde yatay bir grafik sergiliyor.

  • Dün, haftanın ilk iş gününde yukarı yönde ivmelenen değerli metaller, önemli direnç seviyelerini bu süreçte aşmayı başarmıştı.

  • Değerli metal piyasası analistlerinden Christopher Lewis ise güncel gümüş analizinde gri metal yatırımcılarının Jackson Hole toplantısını beklediklerini belirtti.

  • promo

    BIT Kazanma Zamanı: 8 Milyon BIT Kazanma Şansı. Üç Farklı Yol, Bir Büyük Kazanç. Hemen Katıl!

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Gümüş ve ons altın yeni günde yatay bir grafik sergiliyor. Dün haftanın ilk iş gününde yukarı yönde ivmelenen değerli metaller önemli direnç seviyelerini bu süreçte aşmayı başarmıştı. Gümüş fiyatı bu süreçte 23,67 dolar seviyelerine yükselmişti. Değerli metal piyasası analistlerinden Christopher Lewis ise güncel gümüş analizinde gri metal yatırımcılarının Jackson Hole toplantısını beklediklerini belirtti.

SponsorSponsor

Değerli metaller yeni haftaya oldukça olumlu bir başlangıç yaptı. Gümüş fiyatı bu süreçte, şahin tutumuyla bilinen Dallas Fed Başkanı Robert Kaplan’ın varlık alımının azaltılacağına yönelik sert tutumunu değiştirebileceğini söylemesi ve piyasaların Kaplan’ın yorumlarına ağırlık vermesiyle 23,60 dolar seviyelerini yakaladı. Ons altın ise bu süreçte kritik 1.800 dolar direncini aşmayı başardı.

SponsorSponsor

Gümüş Yatırımcıları Önemli Toplantıyı Bekliyor

Kıdemli piyasa analistlerinden Christopher Lewis, güncel gümüş analizini yayımladı. Değerli metalin yeni haftaya yükselişle başladığını belirten Lewis, gri metalin geçtiğimiz hafta bir Death Cross oluşturduğuna dikkat çekti. Yatırımcıların bunu düşüş sinyali olarak aldığı senaryoda gümüşün 20 dolar seviyelerine kadar düşebileceğini belirten deneyimli analist, tersi durumda 25 dolar seviyesinin ziyaret edilebileceğini sözlerine ekledi:

“Önümüzdeki günlerde Jackson Hole toplantısı var. Bu toplantı bize FED’in yakın zamanda daralmaya başlayıp başlamayacağına dair bir fikir verebilir. Varlık alımların azaltılacağına dair mesajlar paylaşılırsa dolar yeniden yükselişe geçebilir ve gümüş gibi değerli metaller satış baskısıyla karşı karşıya kalabilir. 24 dolar seviyesi son zamanlarda biraz direnç gösterdi. Bu nedenle bu direncin yakınına ulaşırsak bir geri çekilme görmemiz muhtemel. Yine de 24 dolar seviyesini kırabilirsek şu anda yaklaşık 25 dolar seviyelerinde yer alan 50 günlük EMA’ya bakabiliriz. Uzun vadeli yatırımcılar ise oluşan Death Cross’a düşüş işareti olarak bakmaya devam edebilir. Böyle bir durumda gümüşün 20 dolar seviyesine yönelebileceğini düşünüyorum.“

Gümüş Boğaları Kontrolü Yeniden Ele Geçirmiş Olabilir

Değerli metal piyasası analistlerinden Anil Panchal da gün içerisinde kaleme aldığı gümüş analizini yayımladı. Gri metalin dün oldukça önemli bir yükseliş yakaladığını belirten Panchal, 23,66 dolar direncinin gün içerisinde kritik olabileceğini vurguladı. 23,50 dolar desteğinin korunmasının da oldukça önemli olduğunu belirten deneyimli analist, bu desteğin korunamadığı senaryoda hareketin 23 dolar seviyesine doğru devam edebileceğine dikkat çekti:

“Gümüş dün, mayıs ayından bu yana en büyük günlük kazancını yakalayarak 10 günlük hareketli ortalama üzerinde kapanış yapma fırsatı yakaladı. Bu fırsat, gümüş alıcılarına kontrolleri yeniden ele geçirme şansı verirken 23,66 dolar seviyelerindeki düşen trend noktası fiyattaki yükselişi sınırlandırıyor. Bu seviye ile birlikte 24,20 dolar ve 24,50 dolar seviyeleri önemli direnç noktaları olarak göze çarpıyor. 23,50 dolar seviyelerindeki 10 günlük hareketli ortalama seviyesinin korunamaması ise 23 dolar seviyelerine doğru bir düşüşü tetikleyebilir.”

Gram Altın ve Ons Altın Kritik Seviyelerde

Ons altın ise yeni günde yatay bir grafik sergiliyor. Dün dolar endeksindeki hareketle birlikte yukarı yönde hareketlenen sarı metal, kritik 1.800 dolar direncini aşmayı başarmıştı. Bu süreçte 1.806 dolar seviyelerine kadar yükselen ons altın yeni günde 1.800 dolar bandında tutunmaya çalışıyor. Uzmanlar ons altın için 1.800 dolar seviyesinin korunmasının önemli olduğunu belirtirken, 1.834 dolar seviyelerinin yeni bir yükseliş trendinde önemli bir direnç noktası olabileceğine dikkat çekiyor.

Yerel piyasaların en çok tercih edilen yatırım araçlarından gram altın ise yeni günde 490 TL seviyesini korumada başarısız oldu. Sarı metal, yazının kaleme alındığı sırada 488 TL seviyelerinde işlem görüyor. Gram gümüş fiyatı yazının kaleme alındığı sırada 6,40 TL seviyelerindeyken, ons gümüş ise 23,59 dolar seviyelerinde.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Sponsor
Share Article

BeinCrypto bünyesinde metin yazarı olarak görev almaktadır. Lisans öğrenimini Uluslararası İlişkiler alanında tamamlamış, halihazırda Ortadoğu Çalışmaları'nda yüksek lisans eğitimini sürdürmektedir. Özellikle Türkiye ve İsrail'deki teknoloji, blockchain ve kripto para yatırımları konusuna hususi ilgi göstermektedir. Bir süreden beri bu konular hakkında içerik üreterek sektöre olan ilgisini genişletmektedir.

YAZARI TAKİP ET

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

BIT Kazanma Zamanı. 8 Milyon BIT Kazanma Şansı. Üç Farklı Yol, Bir Büyük

Katılın