Gümüş İçin Kritik Süreç: 25 Dolar Desteğini Koruyabilecek mi?

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Gümüş yeni günde yatay bir grafik sergilerken ons altın kısmi bir yükseliş kaydetti.

  • Cuma günü sert bir düşüş yaşayan değerli metaller yeni haftada kayıplarını azaltmaya çalışıyor.

  • Gri metal bu süreçte kritik 25 dolar desteğine oldukça yakın.

  • promo

    BIT Kazanma Zamanı: 8 Milyon BIT Kazanma Şansı. Üç Farklı Yol, Bir Büyük Kazanç. Hemen Katıl!

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Gümüş yeni günde yatay bir grafik sergilerken ons altın kısmi bir yükseliş kaydetti. Cuma günü sert bir düşüş yaşayan değerli metaller yeni haftada kayıplarını azaltmaya çalışıyor. Gri metal bu süreçte kritik 25 dolar desteğine oldukça yakın. Uzmanlar 25 dolar desteğinin kırıldığı senaryoda gümüşte satışların hızlanabileceğini belirtiyor.

SponsorSponsor

Gümüş ve ons altın yeni günde kritik seviyelerde. Geçtiğimiz hafta uzun süre 26 dolar desteğinin üzerinde hareket eden gri metal, cuma günü bu desteğin kırılmasıyla sert bir düşüş yaşamıştı. Düşüş trendini yeni haftaya da taşıyan gümüş, 25,03 dolar seviyelerine kadar gerilemiş durumda.

SponsorSponsor

Gümüş Kırılma Noktasında

Değerli metal piyasası analistlerinden Christopher Lewis, güncel gümüş teknik analizini paylaştı. Geçtiğimiz hafta başlayan düşüş trendini yeni haftaya da taşıyan değerli metalin 25 dolar direncine yaklaştığına dikkat çeken Lewis, bu seviyenin oldukça kritik olduğunu belirtti. 25 dolar seviyesinin korunamadığı senaryoda satış baskısının artacağını söyleyen deneyimli analist, çekilmenin 20 dolar seviyelerine bile ulaşabileceğini belirtti:

“Gümüş dün işlem seansı sırasında 200 günlük EMA’yı da aştı. Bu noktada önemli bir kırılmaya çok yakınız. Delta varyantının yayılması nedeniyle endüstriyel talebin düşme ihtimali bu düşüşün önemli etkenlerinden. Ancak hala dikkat etmemiz gereken bir yükseliş çizgisi ve tabii ki 25 dolar seviyesi var. 25 dolar seviyesi birçok insanın yakından ilgileneceği büyük ve psikolojik olarak önemli bir rakam. Orada tutunamazsak bunun piyasada önemli bir satış baskısı yaratacağını düşünüyorum. Belki de yine önemli ve psikolojik bir nokta olan 20 dolar seviyesine doğru bir hareket başlayabilir. Bu süreçte ABD dolarının hareketlerine de dikkat etmek gerek.”

Gümüşte Konsolidasyon Beklenebilir

Deneyimli piyasa analistlerinden Anil Panchal, gün içerisinde kaleme aldığı gümüş analizini yayımladı. 25 dolar seviyesinin önemine dikkat çeken Panchal, bu süreçte 25,80 dolar seviyelerinin test edilebileceğini de belirtti. Ancak 25 dolar desteğinin kırıldığı durumda 23 dolar seviyelerine bir hareketin başlayabileceğini de vurguladı. Yükseliş trendi için 26,80 dolar seviyesinin önemli olduğunu belirten deneyimli analist, bu direnç noktasının aşılmadığı senaryoda düşüş eğiliminin devam edeceğini belirtti:

“Gümüş satıcıları düşüş eğilimini doğrulamak için 25 dolar seviyesini bekliyor. Ancak, bu süreçte 25,50 dolar ve 25,86 dolar dirençleri test edilebilir. Bu arada, 25 dolar seviyesinin altında bir kapanış gri metali 24,70 ve 23,77 dolar seviyelerine yönlendirecektir. Genel olarak gümüş satıcıları yorgun görünüyor ve bu nedenle bir konsolidasyon beklenebilir. Ancak, 26,80 dolar seviyesi aşılmadığı sürece genel düşüş eğilimi korunmaya devam edecektir.”

Ons Altın Destek Seviyesinde

Ons altın ise bu düşüş sürecini gümüşe oranla daha az kayıpla atlatmışa benziyor. Geçtiğimiz hafta 1.830 dolar seviyelerinde işlem gören sarı metal, cuma günü başlayan düşüş trendinde dün 1.796 dolar seviyelerine kadar gerilemişti. Ancak bu noktada tepki alımlarıyla karşılaşan ons altın kısa sürede 1.800 dolar desteğinin üzerine çıkmayı başardı. Uzmanlar ilerleyen süreçte ons altının yukarı yönde ivmelenmesi durumunda 1.835 dolar ve 1.850 dolar seviyelerini test edebileceğini belirtiyor. Ancak satışın hızlandığı ve 1.800 dolar desteğinin kaybedildiği senaryoda 1.770 dolar seviyelerinin görülebileceğine dikkat çekiliyor. Sarı metal yazının kaleme alındığı sırada 1.816 dolar seviyelerinde işlem görürken, gümüş 25,11 dolar seviyelerinde işlem görüyor.

Yerel piyasaların en çok tercih edilen yatırım araçlarından gram altın ise dün dolardaki yukarı yönlü hareketle 500 TL seviyelerine dönmüştü. Uzmanlar dolar kurunun yükselmeye devam ettiği senaryoda 515 TL seviyelerinin test edilebileceğini belirtiyor.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Sponsor
Share Article

BeinCrypto bünyesinde metin yazarı olarak görev almaktadır. Lisans öğrenimini Uluslararası İlişkiler alanında tamamlamış, halihazırda Ortadoğu Çalışmaları'nda yüksek lisans eğitimini sürdürmektedir. Özellikle Türkiye ve İsrail'deki teknoloji, blockchain ve kripto para yatırımları konusuna hususi ilgi göstermektedir. Bir süreden beri bu konular hakkında içerik üreterek sektöre olan ilgisini genişletmektedir.

YAZARI TAKİP ET

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

BIT Kazanma Zamanı. 8 Milyon BIT Kazanma Şansı. Üç Farklı Yol, Bir Büyük

Katılın