Gümüş İçin Kritik Seviyeler: Yeni Trend Ne Yönde Olacak?

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Gümüş ve ons altın yeni günde yatay bir grafik sergiliyor.

  • Dün haftaya olumlu bir başlangıç yapan ve yukarı yönde ivmelenen değerli metaller, akşama doğru bu ivmeyi kaybetmiş ve açılış seviyelerinin altına düşmüştü.

  • Uzmanlar gri metal yatırımcılarının FED tarafından yapılacak açıklamalara odaklandığını belirtirken, bu süreçte 25 dolar desteğinin aşıldığı senaryoda satış baskısının hızlanabileceğini belirtiyorlar.

  • promo

    BIT Kazanma Zamanı: 8 Milyon BIT Kazanma Şansı. Üç Farklı Yol, Bir Büyük Kazanç. Hemen Katıl!

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Gümüş ve ons altın yeni günde yatay bir grafik sergiliyor. Dün haftaya olumlu bir başlangıç yapan ve yukarı yönde ivmelenen değerli metaller, akşama doğru bu ivmeyi kaybetmiş ve açılış seviyelerinin altına düşmüştü. Uzmanlar gri metal yatırımcılarının FED tarafından yapılacak açıklamalara odaklandığını belirtirken, bu süreçte 25 dolar desteğinin aşıldığı senaryoda satış baskısının hızlanabileceğini belirtiyorlar.

SponsorSponsor

Değerli metaller oldukça dalgalı bir grafik sergiledikleri temmuz ayını zararla kapatmaya hazırlanıyor. Aya 26 dolar seviyelerinde başlayan gümüş 25 dolar seviyelerinde işlem görüyor. Ons altın ise uzun zamandır koruduğu 1.800 dolar desteğinin şu an altında. Analistler gri metal için 25 dolar, sarı metal içinse 1.800 dolar desteğinin oldukça önemli olduğunu belirtiyor.

SponsorSponsor

Gümüş İçin Kritik Direnç

Kıdemli piyasa analistlerinden Christopher Lewis, güncel gümüş analizini yayımladı. Lewis, haftaya yukarı yönde ivmelenerek başlayan gri metalin dün 25,450 dolar seviyesini aşamadığına dikkat çekerken, bu seviyelerin aşılmasının büyük bir yükseliş trendi başlatabileceğini belirtti. Ancak FED toplantısı öncesi piyasanın satılıcı devam ettiğine dikkat çeken deneyimli analist, 25 dolar seviyesinin oldukça önemli olduğunu da sözlerine ekledi:

“Gümüş, nereye gideceğini bulmaya çalışırken dün işlem seansı sırasında 200 günlük EMA’yı yine aşamadı. Açıkçası küresel büyüme durumu söz konusu olduğunda piyasalarda çok fazla endişe var. Bu nedenle bunun sorunlara neden olmaya devam edip etmediğini görmek ilginç olacak. Ancak 200 günlük EMA’da çok fazla direnç olduğunu görebilirsiniz. Bu nedenle günlük kapanışta bunun üzerine çıkmak yükseliş işareti olabilir ve gri metal 27 dolar seviyelerine ulaşabilir. 25 dolar desteği ise birçok insanın yakından ilgileneceği psikolojik ve önemli bir destek. Bunun altına inmek aşağı yönlü bir baskı yaratabilir.”

25,50 Dolar Seviyesi Aşılmalı

Değerli metal piyasası analistlerinden Vladimir Zernov ise son yazısında gümüş için kısa vadeli beklentilerini paylaştı. Gri metalin 25 dolar ile 25,50 dolar aralığına sıkışıp kaldığını belirten Zernov, dün 25,30 dolar seviyelerinin kaybedildiğini hatırlattı. Ons altının son durumunun da gümüş için oldukça önemli olduğunu belirten deneyimli analist, gri metalin yukarı yönde ivme kazanabilmesi için 25,50 dolar seviyesini aşması gerektiğini yineledi:

“Gümüş, 25,30 dolar destek seviyesinin altına düştü. Gri metal, son zamanlarda 25,50 dolar direncini test etme girişiminde bulundu. Ancak bu noktada ivme kaybetti ve 25,30 doların altına geriledi. Ons altın, 1.800 dolar kilit destek seviyesinin yakınında işlem görmeye devam ediyor. Altının 1.800 doların altına kapanış yapmaya başlaması, gümüş için de düşüş anlamına gelecektir. Gümüşün yakın vadede yukarı yönlü momentum geliştirebilmesi için 25,50 dolar direncini aşması gerekli. Gri metal bu seviyeyi aşmayı başarırsa 25,80 dolar civarında bulunan direnç noktasına yönelecektir.”

Ons Altın İçin Önemli Hafta

Bir önceki hafta cuma günü başlayan düşüş sürecinde 1.830 dolar seviyelerinden 1.810 dolar seviyelerine gerileyen ons altın, geride bıraktığımız haftayı 1.801 dolar seviyelerinde kapatmıştı. Dün yeni haftaya bu seviyelerde başlayan sarı metal, 1.812 dolar seviyelerine ulaşsa da kalıcı olamadı. Gün içerisinde 1.800 dolar desteğini aşan değerli metal, yazının kaleme alındığı sırada 1.797 dolar seviyesinde işlem görüyor. Uzmanlar 1.800 dolar desteğinin altında kapanış yapılmaya başlandığı senaryoda trendin 1.775-1.750 dolar seviyesine doğru devam edeceğini bildiriyor. Desteğin korunduğu senaryoda ise hareketin 1.815 dolar direncini hedefleyeceği belirtiliyor. Gümüş ise yazının kaleme alındığı sırada 25,15 dolar seviyelerinde işlem görüyor.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Sponsor
Share Article

BeinCrypto bünyesinde metin yazarı olarak görev almaktadır. Lisans öğrenimini Uluslararası İlişkiler alanında tamamlamış, halihazırda Ortadoğu Çalışmaları'nda yüksek lisans eğitimini sürdürmektedir. Özellikle Türkiye ve İsrail'deki teknoloji, blockchain ve kripto para yatırımları konusuna hususi ilgi göstermektedir. Bir süreden beri bu konular hakkında içerik üreterek sektöre olan ilgisini genişletmektedir.

YAZARI TAKİP ET

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

BIT Kazanma Zamanı. 8 Milyon BIT Kazanma Şansı. Üç Farklı Yol, Bir Büyük

Katılın