Gümüş İçin 50 Dolar Beklentileri Artıyor

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Değerli metal piyasası güne sakin başlarken gümüş yeniden 27,1 dolar seviyelerine geriledi.

  • Christopher Lewis, gri metalin 30 dolar bandını aşması durumunda 50 dolar seviyesinin uzun vadede hedefleneceğini düşünüyor.

  • Thomas Westwater ise ilerleyen süreçte gri metalin altına karşı üstün gelebileceğini belirtti.

  • promo

    Tüm dostlarımızı, en güncel trade sinyallerinden ve kripto haberlerinden haberdar olmaları için Telegram grubumuza davet ediyoruz.

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.
Değerli metal piyasası güne sakin başlarken gümüş yeniden 27,1 dolar seviyelerine geriledi. Bir türlü 28 dolar direncini aşamayan değerli metale yönelik beklentiler giderek artıyor. Piyasanın değerli analistlerinden Christopher Lewis, gün içerisinde paylaştığı yazısında gümüşün 30 doları aşması durumunda 50 doları hedefleyebileceğini belirtti.

Ons altının uzun süreli düşüş grafiğine rağmen 27 dolarda tutunan gümüş yeni haftaya da aynı seviyelerde başladı. Yeni yılda altından çok daha iyi performans sergileyen gri metalin önemli dirençleri aşma konusunda sıkıntıları ise devam ediyor. Uzmanlar, teknik göstergelerde olumlu seyreden gümüşün teşvik paketiyle birlikte daha da güçlenebileceğini belirtirken, 30 dolar direncinin önemli olduğunu da vurgulamaya devam ediyor.Uzun Vadede Hedef Yüksek

Değerli metal piyasasının önemli uzmanlarından Christopher Lewis, yayımladığı yazısında, gümüş fiyatının gidişatına yönelik önemli tahminlerde bulundu. Lewis, dalgalı görüntü sergileyen gümüşün 2 haftadır takıldığı noktaya geri döndüğünü belirtirken, teşvik paketinin olumlu sinyaller sunduğunun altını çizdi. Lewis, gri metalin 30 dolar bandını aşmak için yapması gereken çok şey olduğunu belirtirken bu bandın aşılması durumunda 50 dolar seviyesinin uzun vadede hedefleneceğini de sözlerine ekledi;“Gümüş piyasaları perşembe günkü işlem seansı sırasında biraz dalgalı görünmeye devam ediyor. Neredeyse 2 haftadır takıldığımız bir önceki aralığa yeniden geri döndük. Teşvik paketi gri metali altından daha çekici kılan bir şey, ancak bunun sonunda muhtemelen dalgalı bir pazar olacaktır. Bunu aklımda tutarak hala uzun vadede yükseliş bekliyorum. Ancak gümüşün 30 dolar seviyesine ulaşması için yapacak çok işi olduğunu düşünüyorum. 30 doların üzerine çıkabilirsek, bu büyük olasılıkla piyasayı uzun vadede 50 dolara yöneltecektir.”

Gümüş Altını Geçmeye Devam Edebilir

Önemli piyasa uzmanlarından Thomas Westwater, kaleme aldığı yazısında, gümüş ve altın arasındaki performans farklarına yönelik önemli tespitlerde bulundu. Westwater, hızlanan bir ekonomide gri metalin endüstriyel bir varlık olarak sarı metale göre daha fazla ilgi çektiğini hatırlatırken, kasım ayından bu yana gümüşün lehine oluşan performans farkının bu sebepten olabileceği belirtti. Ancak yükselen faiz oranlarının değerli metallerin getirisini azalttığının altını çizen uzman isim, ilerleyen süreçte gri metalin altına karşı üstün gelebileceğini belirtti;

“Gümüş, hızlanan bir ekonomide yatırımcıların yararlanmaya en çok meyilli olduğu değerli metallerden birisidir. Ancak değerli metallerin faizsiz varlıklar olduğu düşünüldüğünde yükselen tahvil faizi oranları, neredeyse sıfır faiz oranı ortamında altın ve gümüşün avantajını yavaş yavaş tüketiyor. Endüstriyel bir metal olarak imalat ve sanayide kullanıldığı için gümüşe altından daha çok güvenilmekte. İlerleyen süreçte de gri metal, yükselen enflasyon oranlarına rağmen altını geçmeye devam edebilir.”

Piyasalar Teşvik Paketini Bekliyor

İlerleyen süreçte gümüş ve altına yönelik yapılan yorumlarda en dikkat çeken gelişme beklenen teşvik paketi olarak görülüyor. Uzmanlar bu paketin geçmesinin değerli metallere olumlu yansıyacağı görüşünü taşıyor. Ancak aynı süreçte doların güç kazanması ve tahvil faizlerinin artışı değerli metal piyasasını olumsuz etkileyen gelişmeler olarak ortaya çıkıyor.

Gümüş için aşılması gereken direnç noktaları 28 ve 30 dolar olarak görünürken ons altın için 1.800 dolar seviyesi önemli bir direnç noktası olarak görülüyor. Yazının kaleme alındığı an itibarıyla ons altın 1.770 dolar seviyelerinden işlem görürken gümüşün ons fiyatı 27,1 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Share Article

Furkan, lisans eğitimini Uluslararası İlişkiler alanında tamamlamış, halihazırda Ortadoğu konusunda yüksek lisans eğitimini sürdürmektedir. Özellikle Körfez ülkelerinin teknoloji, blockchain ve kripto para yatırımları konusuna hususi ilgi göstermektedir. Bir süreden beri bu konular hakkında içerik üreterek sektöre olan ilgisini genişletmektedir.

YAZARI TAKİP ET

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın