Gümüş Beklenen Yükselişine Başladı mı? Uzmanlar Açıkladı

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Gümüş ve ons altın yeni günde yukarı yönde ivmeleniyor.

  • Cuma günü Fed Başkanı Jerome Powell’ın Jackson Hole toplantısında varlık alımlarının azaltılacağına dair bir mesaj vermemesiyle yükselişe geçen değerli metaller, haftayı oldukça olumlu kapatmıştı.

  • Deneyimli piyasa analistlerinden Anil Panchal ise gün içerisinde kaleme aldığı yazısında gümüş için verilerin yükselişi işaret ettiğini belirtti.

  • promo

    BIT Kazanma Zamanı: 8 Milyon BIT Kazanma Şansı. Üç Farklı Yol, Bir Büyük Kazanç. Hemen Katıl!

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Gümüş ve ons altın yeni günde yukarı yönde ivmeleniyor. Cuma günü Fed Başkanı Jerome Powell’ın Jackson Hole toplantısında varlık alımlarının azaltılacağına dair bir mesaj vermemesiyle yükselişe geçen değerli metaller, haftayı oldukça olumlu kapatmıştı. Dün yeni haftaya kısmi bir düşüşle başlayan değerli metaller, yeni günde yönünü yeniden yukarı çevirdi. Deneyimli piyasa analistlerinden Anil Panchal ise gün içerisinde kaleme aldığı yazısında gümüş için verilerin yükselişi işaret ettiğini belirtti.

SponsorSponsor

Gümüş ağustos ayının son gününde yükselişe geçse de ayı zararla kapatmaya hazırlanıyor. Yeni aya 25,30 dolar seviyelerinde başlayan gri metal, ilerleyen günlerde hızla düşüşe geçmişti. Değerli metal, 9 Ağustos tarihinde karşılaştığı büyük satış baskısıyla birlikte 22,30 dolar seviyelerine kadar gerilemiş, ancak ilerleyen günlerde yakaladığı yükseliş ile birlikte 23 dolar seviyesine ulaşmayı başarmıştı. 24 dolar üzerinde aylık kapanış yapmaya hazırlanan gümüş için önümüzdeki eylül ayı oldukça kritik olabilir. Ons altın ise yeni aya 1.815 dolar seviyelerinde başlangıç yapmaya hazırlanıyor.

SponsorSponsor

Gümüş İçin Görünüm Olumlu

Deneyimli piyasa analistlerinden Anil Panchal, gün içerisinde kaleme aldığı gümüş analizini yayımladı. Aylık kapanışa doğru gri metalin son 3 haftanın en yüksek seviyelerinde işlem gördüğüne dikkat çeken Panchal, boğaların 24 dolar desteğinin savunulmasında da başarılı olunduğunu belirtti. Teknik göstergelerin yükseliş eğilimini ortaya koyduğunu söyleyen tecrübeli analist, şu an için iki haftalık yüksek kanalın geçilemediğini de sözlerine ekledi:

“Gümüş yeni günde son 3 haftanın en yüksek seviyelerinde işlem görüyor. Bunun yanı sıra son dönemlerde oldukça kritik bir seviye olan 24 dolar desteğini savunmaya çalışıyor. Gri metal, önceki gün birden fazla günün zirvesini tazeledi ancak iki haftalık yükselen kanalı geçemedi. Bununla birlikte güçlü RSI verisi, 50 günlük ortalamanın 100 günlük ortalamayı geçebileceğini gösteriyor. Bu durum gümüşün 24,30 dolar engelinin üstesinden gelmesine yardımcı olabilir. RSI yükseliş eğilimini destekleyerek daha fazla yukarı yönlü işaret ediyor.”

Momentum Pozitife Döndü

Değerli metal piyasası analistlerinden David Becker da güncel gümüş teknik analizini yayımladı. Jackson Hole ile birlikte yükselişe geçen gri metalin dün bir miktar geri çekildiğine dikkat çeken Becker, 24,42 dolar direncinin sıradaki hedef olduğunu belirtti. Teknik göstergelerin olumlu bir görüntü ortaya koymaya başladığını söyleyen tecrübeli analist, 23,60 dolar desteğinin ise kısa vadeli düşüşleri sınırlayabileceğini hatırlattı:

“Gümüş cuma günü yakaladığı yükseliş sonrası dün bir miktar geriledi. Bu kısmi gerileme güçsüz bir dolar ve daha düşük tahvil getirilerine rağmen oldu. Piyasa, Fed Başkanı Jerome Powell’ın açıklamalarına odaklanmaya devam ediyor. 24,42 dolar seviyesi kırılabilir bir direnç. 200 günlük hareketli ortalamanın yanında bulunan 25,85 dolar direnci de güçlü. 23,61 dolar seviyesinde 10 günlük hareketli ortalamanın bulunduğu bir destek var. MACD endeksi çapraz alım sinyali oluşturduğundan orta vadeli momentum pozitife döndü.”

Ons Altın 1.810 Doların Üzerinde

Ons altın ise aşmakta oldukça zorlandığı 1.800 dolar direncini cuma günü Jackson Hole etkisiyle birlikte aşmayı başardı. Ağustos ayına da 1.815 dolar seviyelerinde başlangıç yapan sarı metal, gümüşe oranla daha olumlu bir ayı geride bırakmak üzere. Uzmanlar ilerleyen süreçte kısa vadede ons altın için 1.834 dolar seviyesinin önemli olabileceğini belirtiyor. Bu seviyenin aşıldığı senaryoda ise 1.850 dolar sıradaki kritik direnç noktası olabilir.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Sponsor
Share Article

BeinCrypto bünyesinde metin yazarı olarak görev almaktadır. Lisans öğrenimini Uluslararası İlişkiler alanında tamamlamış, halihazırda Ortadoğu Çalışmaları'nda yüksek lisans eğitimini sürdürmektedir. Özellikle Türkiye ve İsrail'deki teknoloji, blockchain ve kripto para yatırımları konusuna hususi ilgi göstermektedir. Bir süreden beri bu konular hakkında içerik üreterek sektöre olan ilgisini genişletmektedir.

YAZARI TAKİP ET

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

BIT Kazanma Zamanı. 8 Milyon BIT Kazanma Şansı. Üç Farklı Yol, Bir Büyük

Katılın