Graph (GRT) Fiyat Analizi ve Yorumu Hangi Yöne İşaret Ediyor?

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • GRT 0,325 dolardaki destek bölgesinde tutunmayı başardı.

  • 0,47 ve 0,59 dolar seviyelerinde direnç yer alıyor.

  • Kısa vadeli teknik göstergeler düşüşe işaret ediyor.

  • promo

    Tüm dostlarımızı, en güncel trade sinyallerinden ve kripto haberlerinden haberdar olmaları için Telegram grubumuza davet ediyoruz.

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.
The Graph (GRT), daha önce çıkış yaptığı seviyede tutunmayı başardı ve aynı seviyeyi destek olarak onayladı. Yeni destek bölgesi korunduğu sürece GRT’nin 0,47 ve 0,59 dolar seviyelerine doğru yükselişe geçmesi beklenebilir.

Destekte Tutundu

The Graph (GRT) 26 Aralık tarihinde 0,783 dolar seviyesinde tepe oluşturduktan sonra düşüşe geçti. 26 Aralık’ta 0,32 dolar seviyesinde dip oluşturduktan sonra sıçrama yapabildiyse de kısa vadeli bir yükseliş yakalayabildi.Devam eden düşüşle birlikte 1 Ocak’ta 0,28 dolardaki dip seviyeye ulaşan fiyat, 7 Ocak’ta 0,325 dolardaki destek bölgesinde tutunmayı başardı ve bu seviyeyi destek olarak onayladı. Destek bölgesi korunduğu sürece yükseliş hareketinin de devam etmesi, muhtemel görünüyor.Yükseliş hareketi devam ettiği takdirde sıradaki direnç bölgeleri 0,47 ve 0,59 dolar seviyelerinde yer alıyor. 0,47 dolarda 0,382 fib. düzeltme seviyesi bulunurken 0,59 dolarda ise 0,618 fib. düzeltme seviyesi yer alıyor.

GRT Grafiği (TradingView)

Ünlü kripto para analistlerinden yTedd (@TeddyCleps) Twitter üzerinden takipçileriyle bir GRT grafiği paylaşarak mevcut çıkışın, fiyatı 0,48 dolara kadar taşıyabileceğini belirtti. Analistin belirttiği bu bölge, 0,382 fib. düzeltme seviyesiyle de örtüşüyor ve dolayısıyla direnç olarak görev yapabilir.

Kaynak: Twitter

Kısa Vadede GRT

2 saatlik grafikte GRT’nin 0,34 dolardaki 0,618 fib. düzeltme seviyesinden sıçrama yaptığı ve bu bölgeyi geride bıraktığı görülüyor. Mevcut görünüm devam ederse yaşanan son düşüşün de bir düzeltme olarak kalabileceği söylenebilir. Bu düzeltmeyle birlikte yeni bir yüksek dip oluşumu ve daha sonra da fiyat artışı meydana gelmesi bekleniyor.

Yine de 2 saatlik grafik ölçeğindeki teknik göstergeler düşüşe işaret ediyor ve pozitif yönlü herhangi bir dönüş işareti vermiyor.

0,28 dolardaki dip seviyenin altına gerçekleşecek bir gerileme ise yükseliş hareketinin sonlandığını ve GRT’nin daha düşük seviyeleri hedeflediğini gösterebilir.

GRT Grafiği (TradingView)

Sonuç

Graph’ın (GRT) kısa süre önce kripto para borsalarında listelenmeye ve alım satıma açıldığı biliniyor. Bu sebeple GRT’nin fiyat grafiği ele alındığında geniş bir fiyat geçmişinden söz edilemiyor. Buna ek olarak teknik göstergelerden de onay alınamaması trenddeki belirsizliği artırıyor.

GRT’nin 0,325 dolar bölgesinde tutunup tutunamayacağı, fiyatın yön belirlemesinde oldukça büyük bir önem taşıyor. Fiyatın bu bölgeden alacağı tepki trendin belirlenmesine de büyük ölçüde yardımcı olacak.

BeInCrypto’da yayımlanan 8 Ocak 2021 tarihli Bitcoin analizini okumak için tıklayınız.

Uyarı: Kripto para alım satımı, yüksek seviyede risk barındırır ve tüm yatırımcılar için uygun olmayabilir. Bu içerikte açıklanan görüşler, BeInCrypto’nun görüşlerini yansıtmaz

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Share Article

Kripto paralarla yakından ilgilenen Valdrin aynı zamanda kripto para alım-satımı da gerçekleştiriyor. Barcelona Graduate Schoolf of Economics (Barselona Ekonomi Enstitüsü) Finans Piyasaları bölümünden master derecesini aldıktan sonra kendi ülkesi Kosova’da Ekonomik Kalkınma Bakanlığında çalıştı. 2019 yılında ise tüm vaktini kripto paralara ve alım-satım yapmaya ayırmaya karar verdi.

YAZARI TAKİP ET

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın