Google, Flow Blockchain ile İş Birliği Yapacak

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Geleneksel piyasa aktörleri, kripto para piyasasında dikkat çeken projelerle iş birliği yapmaya devam ediyor.

  • Blockchain temelli altcoin trendi devam ederken, bu sefer de Flow ile ilgili olumlu bir haber Google tarafından geldi.

  • Google Cloud, Flow’un blockchaininin ölçeklendirilmesinde yardımcı olacak ve uzun vadeli bir iş birliği yapacak.

  • promo

    BIT Launchpad: 3.500 BIT’i ÜCRETSİZ kazan. Bu Fırsat Kaçmaz. Hemen Katıl!

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Geleneksel piyasa aktörleri, kripto para piyasasında dikkat çeken projelerle iş birliği yapmaya devam ediyor. Blockchain temelli altcoin trendi devam ederken, bu sefer de Flow ile ilgili olumlu bir haber Google tarafından geldi. Google Cloud, Flow’un blockchaininin ölçeklendirilmesinde yardımcı olacak ve uzun vadeli bir iş birliği yapacak.

SponsorSponsor

Duyuru öncesi paylaşılan basın bültenine göre Google Cloud, blockchain hizmeti sağlayıcısı Flow için çok kapsamlı bir iş birliği kapısı araladı. Geçtiğimiz haftalarda başlayan blockchain temelli altcoin projelerinin kurumsal yatırımcıların ilgisini artırmasıyla değerini artırdığını görmüştük. Google’ın Flow’la yapacağı bu iş birliği de fiyata yansıdı ve anlık olarak yüzde 25’lik bir artış yaşandı.

SponsorSponsor

Google Cloud ve Flow İş Birliği Ses Getirebilir

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden Google’ın şirketler grubunda bulunan Cloud servisi, kripto para piyasalarının en genç blockchain projelerinden biri olan Flow ile iş birliği yapacağını duyurdu. Bir basın bülteniyle açıklanan bu gelişmeyle birlikte, Google’ın kripto paralara ve onun teknolojisine olan ilgisini artırdığı görülüyor. Google Cloud Kuzey Amerika Başkan Yardımcısı Janet Kennedy ise konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu:

“Bizim Flow blockchaine yardımımız, hızlı ve sürdürülebilir büyümeyle ilgili olacak. Blockchain teknolojisi giderek daha yaygın hale geliyor. Dolayısıyla Dapper Labs gibi şirketler, işlerini büyütmek ve ağlarını desteklemek için ölçeklenebilir, güvenli bir altyapıya ihtiyaç duyuyor.”

Flow blockchaininin geliştiricisi Dapper Labs şirketinin CEO’su Roman Gharegozlou da Google iş birliğiyle Flow geliştiricilerinin yazılımlarla entegrasyonunun kolaylaşacağını ifade etti:

“Bugün blockchainde geldiğimiz nokta, iPhone’un kendisini henüz yeni yeni kabul ettirmeye başladığı noktadır. Tüm ekosistem için birçok şey inşa etmek adına tonlarca fırsatımız var.”

Kurumsal Yatırımlar Projeleri Etkiliyor

Flow blockchainin teknolojik anlamda Google gibi dev bir projeyle iş birliği yapması kuşkusuz ses getiren bir durum. Dün ise Walmart gibi dev bir şirketin Litecoin (LTC) ödemeleriyle ilgili bir haber ortaya çıkmıştı. Bu haber, tüm piyasayı peşinden sürükleyen inanılmaz bir yükselişi beraberinde getirdi. Ancak haberin yalanlanmasının ardından benzer şekilde sert bir düşüş yaşayan piyasalar, kurumsal ilginin ne derece fiyatlandığını birkaç saat içinde yatırımcılara göstermiş oldu.

Bu yüzden Flow gibi altcoin projelerine olan kurumsal ilgi, hem kısa vadede hem de uzun vadede zirveyi hedefleyen şirketler için hayati bir önem arz ediyor. Geçtiğimiz ayların yıldızı olan bir diğer blockchain projesi Solana (SOL) da birçok kurumsal şirketin radarına girdikten sonra önemli bir yükseliş yaşamıştı. Solana gibi bir çıkış beklentisi olan projeler için kurumsal yatırımlar, yatırımcıların dikkat ettiği konular arasında yer alıyor.

Solana ve Ethereum’un Rakibi Olabilir mi?

Flow blockchain ise CryptoKitties ve NBA Top Shot’ın yaratıcısı olan Dapper Labs şirketinin en büyük projelerinden bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle NFT projelerine altyapı sunan ve blockchain ağı üzerinde büyük bir ekosistem bulunan Flow’un piyasa değeri şu an için yaklaşık 1,5 milyar dolar seviyelerinde bulunuyor. Kurumsal ilginin artmasıyla Solana ve hatta Ethereum’un bile rakibi olabileceğini düşünenler var. Fakat Flow, şimdilik bu iki projenin de gerisinde kalmış görünüyor.

NFT ve blockchain trendinde yüksek bir performans gösteremeyen Flow için ön-satış sonrası kilitlerin açılma tarihi olan 16 Ekim de yatırımcıların merakla beklediği bir tarih. Bu tarihte önemli bir arz artışı yaşayacak projenin, sonrasında göstereceği performans ve yapacağı yeni anlaşmalarla büyük bir çıkış yakalayabileceği düşünülüyor.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Sponsor
Share Article

Furkan, lisans eğitimini Uluslararası İlişkiler alanında tamamlamış, halihazırda Ortadoğu konusunda yüksek lisans eğitimini sürdürmektedir. Özellikle Körfez ülkelerinin teknoloji, blockchain ve kripto para yatırımları konusuna hususi ilgi göstermektedir. Bir süreden beri bu konular hakkında içerik üreterek sektöre olan ilgisini genişletmektedir.

YAZARI TAKİP ET

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

BIT Launchpad. 3.500 BIT’e Kadar ÜCRETSİZ. Bu Fırsat Kaçmaz

Katılın