Goldman Sachs Yöneticisi Bitcoin Hakkında Konuştu: Henüz Yolun Başında

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Kripto para piyasaları, son haftalarda Bitcoin fiyatında yaşanan büyük yükselişle birlikte dikkatleri üzerine çekmişti.

  • Goldman Sachs Emtia Araştırma Başkanı Jeff Currie, CNBC’ye verdiği röportajda, Bitcoin ve kripto para piyasaları hakkında konuştu.

  • Currie’ye göre, Bitcoin’in gideceği daha çok yol var.

  • promo

    Tüm dostlarımızı, en güncel trade sinyallerinden ve kripto haberlerinden haberdar olmaları için Telegram grubumuza davet ediyoruz.

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.
Kripto para piyasaları, son haftalarda Bitcoin fiyatında yaşanan büyük yükselişle birlikte dikkatleri üzerine çekmişti. Birçok geleneksel piyasa aktörünün gündemine girmeyi başaran Bitcoin’in artan kurumsal yatırımları, varlığın geleceğine yönelik umutlu yorumları artırdı. Dünyanın en büyük bankalarından Goldman Sachs Emtia Araştırma Başkanı Jeff Currie’ye göre, Bitcoin’in gideceği daha çok yol var. Currie, aynı zamanda sektöre giren kurumsal yatırımın da henüz çok küçük olduğunu ifade etti.

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), büyük bir yükseliş hareketinin ardından sert bir geri çekilme yaşadı. Uzmanlar, bunun bir düzeltme hareketi olduğunu ve yukarı yönlü hareketin devam edeceğini düşünüyor. Boğa piyasasıyla ilgili kuşkular ortaya koyulurken, dünyanın en büyük bankalarından Goldman Sachs tarafından da benzer bir yorum geldi. Jeff Currie, verdiği röportajda bu oynaklık seviyesinin normal olduğunu ve sonraki aşamalarda normale döneceğini belirtti.Bitcoin Zamanla Normale Dönecek

Goldman Sachs Emtia Araştırma Başkanı Jeff Currie, CNBC’ye verdiği röportajda, Bitcoin ve kripto para piyasaları hakkında konuştu. Currie, şu an yaşanan oynak fiyat hareketlerinin, henüz emekleme döneminde olan bir piyasa için normal olduğunu söyledi. Tecrübeli yönetici, piyasaların olgunlaşmaya daha yeni başladığını düşünüyor;“Bitcoin ve kripto para pazarının daha yeni olgunlaşmaya başladığını düşünüyorum. Yeni gelişen herhangi bir piyasa, bu dalgalanmayı da beraberinde getirir. Dalgalanmanın getirdiği riskleri de yatırımcılar üstlenecektir. Piyasa değerinin rekor seviyelere ulaşması size uzun vadede bir denge sağlayabilir. Ancak piyasadaki oynaklık ve belirsizlik, fiyat tahmini de zorlaştırıyor.”

Kurumsal Yatırımcılar Henüz Giriş Yapmadı

Bitcoin fiyatının bu denli artmasının ardındaki en büyük neden olarak görülen kurumsal yatırımlarla ilgili de konuşan Currie, piyasadaki payın şu an için düşük olduğunu belirtti. Bu tip yatırımların artmasıyla birlikte oynaklığın da azalacağını ifade eden deneyimli isim, Bitcoin’i altına benzer bir değer deposu olarak görüyor;

“Piyasada istikrar yaratmanın anahtarı, kurumsal yatırımcıların katılımında bir artış görmektir. Şu anda çok küçükler. 600 milyar dolardan fazla olan piyasa değerinin kabaca sadece yüzde 1’i kurumsal para.”

Currie’nin bu yorumları, topluluk arasında Bitcoin heyecanının daha başlamadığı şeklinde yorumlandı. Eğer kurumsal yatırımlar önümüzdeki süreçte artmaya devam ederse, Bitcoin’in ulaşabileceği fiyat seviyeleri çok daha yukarıda olabilir.

Dalgalı Görünüm Sürüyor

Uzun vadeli temel göstergeler olumlu devam etse de kısa vadeli teknik görünüm Bitcoin fiyatının dalgalı seyrinin devam edeceğini gösteriyor. Özellikle bu seviyelerde bir yön arayışına giren BTC, yapacağı fiyat hareketiyle altcoin fiyatlarını da etkiliyor. Kritik seviyelerin aşılamaması halinde düşüş hareketi bir süre daha devam edebilir. Buna rağmen uzun vadeli rekor hedefleri geçerliliğini koruyor.

Kurumsal yatırımcıların ilgisi de bu noktada sürerken, dev kripto para yatırım şirketi Grayscale de dün itibarıyla yeni yatırımcılara kapısını tekrar açtı. Grayscale, dünyanın en büyük kripto para yatırım şirketi olarak kurumsal yatırımcıların ilgi odağı durumunda. Bu seçeneğin tekrar açılmasıyla birlikte, yeni yatırımcıların güçlü bir şekilde piyasaya girmesi bekleniyor. Buna karşın kısa vadeli tepki satışları olabileceği ihtimali de kenarda duruyor.

Uyarı: Kripto para alım satımı, yüksek seviyede risk barındırır ve tüm yatırımcılar için uygun olmayabilir. Bu içerikte açıklanan görüşler, BeInCrypto’nun görüşlerini yansıtmaz.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Share Article

Furkan, lisans eğitimini Uluslararası İlişkiler alanında tamamlamış, halihazırda Ortadoğu konusunda yüksek lisans eğitimini sürdürmektedir. Özellikle Körfez ülkelerinin teknoloji, blockchain ve kripto para yatırımları konusuna hususi ilgi göstermektedir. Bir süreden beri bu konular hakkında içerik üreterek sektöre olan ilgisini genişletmektedir.

YAZARI TAKİP ET

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın