Geriden Gelen Büyük Bitcoin Cash Yükselişinin Olası Hedefleri

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Bitcoin Cash, uzun vadede 1.160 dolar seviyesinde dirençle karşılaşıyor.

  • Uzun vadede ele alındığında BCH/USD paritesinde üçüncü dalga içinde fiyatlanma gerçekleşiyor.

  • BCH/BTC paritesi için uzun vadeli göstergeler yükselişe işaret etmeye başladı.

  • promo

    Tüm dostlarımızı, en güncel trade sinyallerinden ve kripto haberlerinden haberdar olmaları için Telegram grubumuza davet ediyoruz.

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

600 dolar seviyesindeki destekten sıçrayan Bitcoin Cash (BCH) fiyatı, geçtiğimiz hafta boyunca önemli bir yükseliş kaydetti.



Bitcoin Cash (BCH) fiyatının, en azından 850 dolar seviyesine kadar yükselmesi bekleniyor. Daha yüksek seviyelerin hedeflenmesi de ihtimal dahilinde bulunuyor.



Bitcoin Cash İçin Kritik Seviyeler

Haftalık grafiğe göre BCH, 8-14 Şubat haftasında önemli bir yükseliş kaydederek 754 dolar seviyesinde tepe oluşturdu. Bu seviye, 2018 Temmuz tarihinden beri görülen en yüksek seviye oldu.

Yaşanan fiyat artışına rağmen BCH hâlâ 1.160 dolardaki ana direnç bölgesinin oldukça altında seyrediyor. 1.160 dolar bölgesi, önceki düşüş hareketinin 0,618 fib. düzeltme seviyesini oluşturmasına ek olarak yatay bir direnç bölgesine de rastlıyor. 1.160 dolar bölgesi aşıldığı takdirde, sıradaki direnç bölgesi 1.840 dolarda kendin gösterebilir.

Haftalık grafikteki RSI’da görülen negatif uyumsuzluğa rağmen hem MACD hem de Stokastik Osilatör yükselmeye devam ediyor. RSI ise hâlâ 70 çizgisi üzerinde bulunuyor. 

Trendin görünümü yükselişe işaret etmeye devam ediyor ve BCH’nin 1.160 dolardaki direnç bölgesine ulaşması bekleniyor.

BCH Grafiği (TradingView)

Ünlü kripto para analisti @TheEuroSniper BCH’nin ağır bir hareket sergilediğini ve kısa süre sonra piyasanın diğer bileşenlerine yetişebileceğini belirtti. Analist, 1.600 dolar yakınlarındaki önemli bir direnç bölgesine dikkat çekti. Bu bölge, yukarıda bahsedilen iki direnç bölgesinin arasında bulunuyor.

Kaynak: Twitter

Günlük grafik, yükseliş hareketinin devam edebilme ihtimalini destekliyor. Günlük grafiğe göre 600 dolardaki direnç bölgesinden bir çıkış gerçekleşti ve bu bölge 15 Şubat’ta destek olarak onaylandı. Bu süreçte, aşağı sarkan uzun bir fitil meydana geldi.

MACD, RSI ve Stokastik Osilatör yukarı doğru hareket ediyor ve yükseliş trendine işaret ederek BCH fiyatının daha da artabileceğini gösteriyor.

BCH Grafiği (TradingView)

Dalga Sayımına Göre BCH

Dalga sayımına göre BCH, 2020 yılı Aralık ayında başlayan uzun vadeli bir yükseliş impulsünün üçüncü dalgası (beyaz) içinde hareket ediyor.

Alt dalga sayımı, aşağıdaki grafikte turuncuyla gösterildi ve BCH’nin beşinci ve son alt dalga içinde fiyatlandığı ifade edilebilir.

Mevcut hareket için en muhtemel tepe noktası 850-860 dolar seviyeleri arasında yer alıyor. Bu aralık, birinci dalga uzunluğunun (beyaz) 1,61 seviyesi kullanılmasıyla ve birinci ile üçüncü dalga uzunluğunun dördüncü dalganın dip seviyesine (turuncu) yansıtılmasıyla bulundu.

BCH Grafiği (TradingView)

BCH/BTC Paritesinde Görünüm

BCH/BTC paritesine göre fiyat, 2019 yılı Mart ayından beri alçalan bir direnç çizgisini takip ediyor. Alçalan direnç çizgisi, an itibarıyla 0,025₿ seviyesinden geçiyor. BCH alçalan direnç çizgisi altında kaldığı sürece yükseliş trendinden bahsetmek de mümkün görünmüyor.

Öte yandan haftalık grafik ölçeğindeki teknik göstergeler trend dönüşü gerçekleşebileceğini ortaya koyuyor. Haftalık RSI’da önemli bir pozitif uyumsuzluk meydana gelmişken Stokastik Osilatör ise altın kesişim oluşturdu. Ayrıca MACD histogramı da pozitif bölgeye geçti.

Dolayısıyla BCH’nin 0,025₿ seviyesine doğru yükselişe geçmesi ve bu bölgeden çıkış yapması bekleniyor. Bu durumda sıradaki direnç bölgesi ise 0,046₿’de yer alıyor.

BCH Grafiği (TradingView)

Sonuç

Bitcoin Cash’in 850 dolar seviyesine doğru yükselişe geçmesi ve daha sonra bu seviyeyi de geride bırakması bekleniyor.

BCH/BTC paritesinde ise 0,025₿ seviyesine ulaşılması ve yine aynı seviyeden 0,046₿’ye doğru yükselişin devam etmesi bekleniyor.

BeInCrypto’da yayımlanan 18 Şubat 2021 tarihli Bitcoin analizini okumak için tıklayınız.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Share Article

Kripto paralarla yakından ilgilenen Valdrin aynı zamanda kripto para alım-satımı da gerçekleştiriyor. Barcelona Graduate Schoolf of Economics (Barselona Ekonomi Enstitüsü) Finans Piyasaları bölümünden master derecesini aldıktan sonra kendi ülkesi Kosova’da Ekonomik Kalkınma Bakanlığında çalıştı. 2019 yılında ise tüm vaktini kripto paralara ve alım-satım yapmaya ayırmaya karar verdi.

YAZARI TAKİP ET

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın