Forbes Kripto Para Milyarderleri Listesini Duyurdu: Servetleri Katlandı

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Ünlü iş dünyası dergisi Forbes, Bitcoin’in son rallisinin yeni milyarderler yarattığını söyleyen bir liste yayımladı.

  • Son büyük ralliden sonra servetlerini katlayan bu isimlerin mal varlıkları, milyar dolar seviyelerine ulaştı.

  • Listenin zirvesinde ise Gemini borsasının sahibi Winklevoss kardeşler bulunuyor.

  • promo

    Tüm dostlarımızı, en güncel trade sinyallerinden ve kripto haberlerinden haberdar olmaları için Telegram grubumuza davet ediyoruz.

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.
Kripto para piyasaları yukarı yönlü ilerlemeye devam ettikçe, sektör içindeki aktörler geleneksel ekonomik sistemin dikkatini çekiyor. İş dünyasının en önemli medya organlarından Forbes, yayımladığı özel listede kripto paraların en ünlü isimlerine yer verdi. Son büyük ralliden sonra servetlerini katlayan bu isimlerin mal varlıkları, milyar dolar seviyelerine ulaştı. Listenin zirvesinde ise Gemini borsasının sahibi Winklevoss kardeşler bulunuyor.

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), değerini yükselttikçe geleneksel piyasalardan ilgi görmeye başladı. 2017 yılının sonundaki popülerliğine henüz ulaşmamasına rağmen şimdiden dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Son olarak da ünlü iş dünyası dergisi Forbes, Bitcoin’in son rallisinin yeni milyarderler yarattığını söyleyen bir liste yayımladı. Listeye göre sektörün en zenginleri servetlerine servet kattı.Winklevoss Kardeşler Zirvede

ABD’nin en büyük kripto para borsalarından Gemini’nin kurucu ortakları Cameron ve Tyler Winklevoss, Forbes’un yayımladığı milyarderler listesinin zirvesinde. Derginin açıkladığı verilere göre, ikizlerin kişisel mal varlıkları tahmini 1,4 milyar dolar seviyesinde bulunuyor. Pek tabii bu varlığın artmasında son büyük rallilerin etkisi yadsınamaz. Listenin devamındaki isimler de sektörün bilinen büyük aktörleri.İkinci sırada 1,2 milyar dolarlık servetiyle Matthew Roszak bulunuyor. Finans piyasalarının en ünlü isimlerinden Roszak, kripto para sektörüne 2012 yılında girdi. Şu an Bloq şirketinin başında bulunan başarılı iş insanı, Forbes’a göre servetini 1 yıl içinde dört katına çıkardı. Listenin üçüncü sırasında ise geleneksel piyasaların da ünlü yatırımcılarından Tim Draper bulunuyor. 2014 yılında sektöre adım atan Draper’ın serveti ise 1,1 milyar dolar değerinde.

Vitalik Buterin de Kripto Para Listesinde

Listenin kalan son üç ismi ise piyasanın en bilinen aktörleri olabilir. Dördüncü sırada, geçtiğimiz haftalarda 30.000 dolar seviyesinden yaklaşık 2,5 milyar dolarlık Bitcoin alımı yapan MicroStrategy CEO’su Michael Saylor bulunuyor. Saylor’un servetinin 600 milyon dolar olduğu düşünülüyor. Saylor’ı takip eden isim ise Bitcoin milyarderi olarak bilinen Mike Novogratz. Novogratz’ın serveti ise Forbes’a göre 478 milyon dolar değerinde.

Listenin son sırasında ise kripto para sektörünün dahi insanı Vitalik Buterin bulunuyor. Lider altcoin Ethereum’un yaratıcısı Buterin’in servetinin 360 milyon dolar olduğu tahmin ediliyor. Bitcoin’in tüm zamanların fiyat rekorunu kırması, ETH fiyatını olumlu etkilese de beklenen patlama henüz yapılmadı. Ethereum’un yeni zirveler görmesi halinde Vitalik’in kişisel serveti, onu listenin daha üstüne taşıyabilir.

Bitcoin Yoluna Devam Edecek mi?

Lider kripto para birimi Bitcoin’in son büyük rallisinin ardından büyük bir düzeltme hareketi içine girmesi, yatırımcıları son günlerde biraz korkuttu. Milyarderler listesindeki yatırımcıların büyük çoğunluğu ise bu gidişatın henüz başında olduğumuzu düşünüyor. Winklevoss kardeşlerden Tyler tarafından geçtiğimiz gün yapılan paylaşım, heyecanı doruklara çıkarmıştı. Novogratz da benzer açıklamalarla topluluğu heyecanlandırmıştı.

Bitcoin fiyatı ise düzeltme hareketini tamamladıktan sonra yoluna devam edebilir. Zira yukarıda örneklerini gördüğümüz kurumsal yatırımcılar, Bitcoin ve diğer kripto paralara yatırım yapmayı sürdürüyor. Önemli eşikler aşıldıktan sonra birçok uzman, fiyatın hayal bile edilemeyecek seviyelere çıkabileceği konusunda yorumlar yapıyor. Küresel ekonomilerin Covid-19 salgınından aldığı hasar, bu beklentilerin karşılığını önümüzdeki süreçte verecek mi bunu zaman gösterecek.

Uyarı: Kripto para alım satımı, yüksek seviyede risk barındırır ve tüm yatırımcılar için uygun olmayabilir. Bu içerikte açıklanan görüşler, BeInCrypto’nun görüşlerini yansıtmaz.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Share Article

Furkan, lisans eğitimini Uluslararası İlişkiler alanında tamamlamış, halihazırda Ortadoğu konusunda yüksek lisans eğitimini sürdürmektedir. Özellikle Körfez ülkelerinin teknoloji, blockchain ve kripto para yatırımları konusuna hususi ilgi göstermektedir. Bir süreden beri bu konular hakkında içerik üreterek sektöre olan ilgisini genişletmektedir.

YAZARI TAKİP ET

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın