Fidelity Yeni Bitcoin Ticaret Grubunu Duyurdu

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Fidelity & Coinbase işbirliği ile yeni ticaret platformu.

  • Amaç SEC ile ilişkiler kurup düzenlemeler için baskı uygulayacaklar.

  • Ortaklıkta Paradigm ve Square de bulunuyor.

  • promo

    Tüm dostlarımızı, en güncel trade sinyallerinden ve kripto haberlerinden haberdar olmaları için Telegram grubumuza davet ediyoruz.

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Fidelity yeni bir Bitcoin Ticaret Grubu kurduğunu açıkladı. Grupta Coinbase, Square ve bazı yatırım şirketlerinin bulunduğu açıklandı. Fidelity kurduğu bu grupla Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin düzenlenmesine yardımcı olacağını açıkladı. Kripto para dünyasında son dakika haberi olarak patlayan bu haberin piyasaya etkisi merak konusu. Grubun yönetici üyeleri Paradigm, Coinbase Global, Fidelity Investments, ve Square Inc olarak açıklandı.Amerika Birleşik Devletleri’nin en büyük finans kuruluşlarından biri olan Fidelity bir süredir başta Bitcoin olmak üzere kripto para birimlerini yakın takibe almıştı. Zaman zaman konuya ilişkin verdiği demeç ve raporlarda konuya temkinli ancak olumlu bir bakış açısı ile yaklaştıklarını gösterdiler.Fidelity’de yeni hedef SEC anlaşması

Piyasa Değeri 8 Trilyon Dolar

Fidelity Amerikan finans sektörüne yön veren kuruluşların başında geliyor. Toplam piyasa değeri 8 trilyon dolar. Şu anda bu rakam toplam Bitcoin piyasa değerinin 8 katı. Tüm kripto para birimlerinin piyasa değeri bugün 2 trilyon dolara ulaştı. Fidelity sahip olduğu varlıklarla dünyadaki birçok ülkenin toplam varlığından daha fazlasına sahip.

Daha önce SEC ile ilişkiler konusunda öncülük eden Fidelity “Wise Origin” projesi hakkında SEC kuruluna bilgilendirme raporu sunmuştu. Ancak bu projenin katılımcı üyesi bulunmuyordu. Yani yeni kurulan Fidelity ticaret grubu ile Wise Origin arasında direk bir bağlantı bulunmuyor.

Fidelity Digital Assets Çalışmalara Devam Ediyor

Kripto para birimlerinin durdurulamaz yükselişi Amerikan finans kuruluşlarını kendine çekmeye devam ediyor. NASDAQ finans kurumunun dijital varlıklar için başlattığı projeleri geçtiğimiz yıl 250 milyon dolarlık kripto para alımı yapmıştı. Bu çalışma ile birlikte MicroStrateji projesinin toplam kripto para varlığı 1 milyar doları buldu.

Bu çalışmalarla yetinmeyen dev finans kurumu kripto para dünyasının tecrübeli şirketleri ile birlikte kurduğu yeni Bitcoin Ticaret Grubu sayesinde danışmanlık verdiği kurumlara kripto para yatırımlarını önermesi bekleniyor. Birkaç gün önce Goldman Sachs benzer bir proje başlatmıştı. Goldman Sachs bundan sonra bazı yatırımcılarını kripto para yatırımları konusunda cesaretlendireceğini açıkladı.

Grupta Coinbase de yer alıyor

Kripto Para Borsası Devi Coinbase Gruba Değer Katıyor

Paradigm, Fidelity Investments ve Square Inc ile birlikte Coinbase Global finansal açıdan çok önemli bir ortaklığa imza atmış oluyor. Kripto para piyasasına şekil veren kurumlardan biri olan Coinbase güvenilir kripto para borsası seçenekleri arasında başı çekiyor. Her ne kadar en çok varlığa sahip kripto para borsası listesinde alt sıralarda olsa da güvenilirlik bakımından en üst sıralarda yer alıyor.

Coinbase tecrübeli bir alt yapıya sahip. Bilindiği gibi kripto paraları saklamak ve güvenilir bir şekilde transferlerini sağlamak kolay iş değil. Bu alanda tecrübe sahibi olan kurumlarla direk olarak ilişkiye girmek kripto para konusunda deneyimli eleman aramaları süren Fidelity, NASDAQ ve Goldman Sachs gibi kurumlar için çok önemli. Bu gelişmenin kripto para piyasasına önemli bir katkı sağlayacağı düşünülüyor.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Share Article

Kripto dünyasına olan ilgisi 2015 yılında başladı. Kripto paraların sosyal dünyaya katkısı konusunda araştırmalar yaptı. 2017-2019 yılları arasında Cardano İzmir Temsilcisi olarak görev yaptı. Coinmoz adlı Kripto Para haber sitesinde yazmaya başladı. Ardından Bitcoinbülteni sitesinde editör olarak görev yaptı.

YAZARI TAKİP ET

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın