Eylül Ayının İlk Haftasında En Çok Artan 7 Altcoin

Makaleyi Paylaş
KISACA
 • AR 31 Ağustos'ta, FTM 1 Eylül'de, XDB ise 2 Eylül'de rekor seviyeye ulaştı.

 • IOTA 1,63 dolardaki direnç bölgesinden reddedildi.

 • KSM alçalan direnç çizgisinden çıkış gerçekleştirdi.

 • promo

  BIT Kazanma Zamanı: 8 Milyon BIT Kazanma Şansı. Üç Farklı Yol, Bir Büyük Kazanç. Hemen Katıl!

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Bu analizde, 29 Ağustos ile 3 Eylül tarihleri arasında en çok artan yedi altcoin fiyatını ve artış oranlarını inceleyeceğiz.

SponsorSponsor

Altcoin piyasalarında, 29 Ağustos ile 3 Eylül aralığında en çok değer kazanan yedi kripto para birimi ve artış oranları şöyle oldu:

SponsorSponsor
 1. Fantom (FTM): %103,35
 2. Arwave (AR): %97,13
 3. Revain (REV): %95,69
 4. DigitalBits (XDB): %89,73
 5. Solana (SOL): %72,64
 6. IOTA: %56,40
 7. Kusama (KSM): %50,46

Haftanın Lideri Fantom (FTM) Oldu

Fantom (FTM) 20 Temmuz tarihinde artış kaydetmeye başladı. Ancak fiyat, 22 Ağustos’ta 0,55 dolardaki direnç bölgesinden reddedildi. Bu direnç, 0,5 fib. düzeltme seviyesini oluşturuyor.

Reddedilmenin ardından bir miktar değer kaybeden altcoin, 27 Ağustos’ta yeniden yükselişe geçti ve 0,70 dolardaki yatay bölgede tutundu. 1 Eylül’de ise fiyat, rekor seviye olan 0,967 dolara ulaştı. Ancak 0,967 dolar bölgesinden henüz bir çıkış gerçekleşmedi.

Günlük grafik ölçeğindeki MACD ve RSI, yükselişe işaret etmeyi sürdürüyor.

Dolayısıyla FTM’nin çıkış gerçekleştirmesi halinde en yakın direnç bölgesi, 1,45 dolarda yer alıyor. Ayrıca bu direnç, 1,61 dış fib. düzeltme seviyesini oluşturuyor. Bu fib. düzeltme seviyesi ise önceki düşüş hareketi esas alınarak hesaplandı.

FTM Grafiği (TradingView)

Altcoin Piyasalarında Hızlı Yükseliş: Arwave (AR)

Arwave (AR) 21 Temmuz’da hızlı bir oranda artış sergilemeye başladı. Bunun sonucunda fiyat, 41 gün içinde yüzde 907 oranında değer kazandı ve 31 Ağustos’ta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69,93 dolara ulaştı. Öte yandan altcoin fiyatının ulaştığı rekor seviye, FTM’nin karşılaştığı direnç seviyesine benzer şekilde, 1,61 dış fib. düzeltme seviyesini oluşturuyor.

Yükseliş hareketine bakıldığında, parabolik bir görünüm sergilediği ve herhangi bir yapı ile benzerlik taşımadığı görülüyor. Öte yandan günlük grafik ölçeğindeki MACD ve RSI’da, zayıflık işaretleri bulunmuyor.

Yeni bir yükseliş hareketinin başlaması halinde ise en yakın direnç bölgesi, 105 dolarda yer alıyor. Ayrıca bu direnç, 2,61 dış fib. düzeltme seviyesini oluşturuyor.

AR Grafiği (TradingView)

Revain (REV) Fiyat Hareketi

Revain (REV) 21 Temmuz’dan bu yana artışını sürdürüyor.

Günlük grafik ölçeğindeki MACD ve RSI, yükselişe işaret ediyor. MACD, pozitif bölgede yer alıyor ve RSI, 70 seviyesi üzerinde hareket ediyor. Buna ek olarak, her iki teknik göstergede de negatif uyumsuzluk görülmüyor.

Altcoin fiyatının yükselişe devam etmesi halinde ise en yakın direnç bölgesi, 0,033 dolarda yer alıyor. Ayrıca bu direnç, yatay bir direnç bölgesiyle kesişiyor ve 0,5 fib. düzeltme seviyesini oluşturuyor.

REV Grafiği (TradingView)

Rekor Seviyeye Ulaşan Bir Diğer Altcoin DigitalBits (XDB) Oldu

DigitalBits (XDB) 2 Ağustos’ta 0,118 dolardaki direnç bölgesi üzerinden çıkış gerçekleştirdi. Ayrıca yükseliş hareketi devam etti ve fiyat, tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Altcoin, rekor seviyeye ulaşmasının ardından 0,2 dolardaki direnç bölgesine temas etti, ancak dirençten reddedildi. Bu direnç, 1,61 dış fib. düzeltme seviyesini oluşturuyor. Ancak 27 Ağustos’ta yeni bir yükseliş hareketi başladı ve böylece fiyat, 30 Ağustos’ta direnç bölgesinden çıkış gerçekleştirmeyi başardı.

2 Eylül’de ise yeni bir rekora imza atıldığı ve 0,35 dolar seviyesine ulaşıldığı görülüyor. Ayrıca rekor seviye, 2,61 dış fib. düzeltme seviyesine çok yakın bir konumda bulunuyor.

XDB Grafiği (TradingView)

Solana (SOL) Direnç Bölgesine Doğru İlerliyor

Solana (SOL) 20 Temmuz’da hızlı bir oranda artış kaydetmeye başladı. Ancak altcoin, 18 Ağustos’ta 1,61 dış fib. düzeltme seviyesinden ve 31 Ağustos’ta 2,61 dış fib. düzeltme seviyesinden reddedildi.

SOL, daha sonra her iki direnç bölgesinden de çıkış gerçekleştirdi. Böylece fiyat, 3 Eylül’de rekor seviye olan 146,38 dolara ulaştı. Öte yandan en yakın direnç bölgesi, 155,5 dolarda yer alıyor. Ayrıca bu direnç, 3,61 dış fib. düzeltme seviyesini oluşturuyor.

Günlük grafik ölçeğindeki MACD ve RSI’da ise herhangi bir zayıflık işareti bulunmuyor.

SOL Grafiği (TradingView)

IOTA Direnci Aşabilecek mi?

IOTA 20 Temmuz’da artış kaydetmeye başladı. Ayrıca yükseliş hareketi, 1 Eylül’de hız kazandı ancak fiyat, 2 Eylül’de 1,63 dolardaki direnç bölgesinden reddedildi. Bu direnç ise 0,5 fib. düzeltme seviyesini oluşturuyor.

Reddedilmeye rağmen günlük grafik ölçeğindeki RSI ve MACD, yükselişe işaret ediyor. Dolayısıyla altcoin fiyatının 1,63 dolardaki direnç bölgesinden çıkış gerçekleştirmesi bekleniyor.

IOTA Grafiği (TradingView)

Kusama (KSM) Altcoin Analizi

Kusama (KSM) 18 Mart’ta alçalan bir direnç çizgisini takip etmeye başladı. Ancak altcoin, 11 Ağustos’ta direnç çizgisinden çıkış gerçekleştirmeyi başardı ve 27 Ağustos’ta bu çizgiyi bir destek olarak onayladı. Desteğin onaylanmasının ardından başlayan yükseliş hareketi ise hala devam ediyor.

KSM şu anda 440 dolardaki direnç bölgesini aşmayı deniyor. Ayrıca bu direnç bölgesi, 0,618 fib. düzeltme seviyesini oluşturuyor. Direncin aşılması halinde fiyat, tüm zamanların en yüksek direnç seviyesi olan 600 dolara doğru ilerleyebilir.

KSM Grafiği (TradingView)

BeInCrypto’da yayımlanan 3 Eylül 2021 tarihli Bitcoin analizini okumak için lütfen buraya tıklayınız.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Sponsor
Share Article

Kripto paralarla yakından ilgilenen Valdrin aynı zamanda kripto para alım-satımı da gerçekleştiriyor. Barcelona Graduate Schoolf of Economics (Barselona Ekonomi Enstitüsü) Finans Piyasaları bölümünden master derecesini aldıktan sonra kendi ülkesi Kosova’da Ekonomik Kalkınma Bakanlığında çalıştı. 2019 yılında ise tüm vaktini kripto paralara ve alım-satım yapmaya ayırmaya karar verdi.

YAZARI TAKİP ET

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

BIT Kazanma Zamanı. 8 Milyon BIT Kazanma Şansı. Üç Farklı Yol, Bir Büyük

Katılın