Ethereum ve Tron 2020 Yılının Şanslı İkilisi Olabilir mi?

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Ethereum 0,0225₿ üzerinde destek buldu. Şu anda alçalan bir direnç çizgisini takip ediyor ve buradan bir çıkış yapması bekleniyor.

  • Tron, 175-205 satoshi aralığında işlem görüyor ve RSI'da bir pozitif uyumsuzluk yaratmış durumda. Bir yükseliş hareketi gerçekleştirmesi olasılığı belirginlik kazanıyor.

  • Her iki kripto para da 2020 yılında önemli kazançlar sağlamaya hazır görünüyor.

  • promo

    Tüm dostlarımızı, en güncel trade sinyallerinden ve kripto haberlerinden haberdar olmaları için Telegram grubumuza davet ediyoruz.

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Hem Ethereum hem de Tron, Bitcoin karşısında 6 Nisan’dan bu yana sırasıyla yüzde 10 ve yüzde 6 oranında olmak üzere dikkate değer yükselişler kaydediyor.Buna ek olarak bu iki altcoin’in kısa vadede ortaya koyduğu formasyonlar gösteriyor ki ortaya konan bu yükselişler hâlâ başlangıç aşamasında olabilir ve önümüzdeki süreçte de devam edebilir.Ethereum (ETH)

Ünlü tacir @PostyXBT, paylaştığı Ethereum grafiğiyle kısa vadeli bir simetrik üçgene dikkat çekti. Analist, 0,0245₿’de bulunan direnç bölgesine doğru bir sıçrama gerçekleşebileceğini belirtti.

Ethereum fiyatına daha yakından baktığımızda, 0,0225₿’de destek olarak bulunan çok önemli bir bölgeden toparlama gerçekleştiğini görebiliyoruz. Bu bölge, Ağustos 2018-Şubat 2020 tarihleri arasında bir direnç bölgesi olarak çalışmıştı. Fiyat, bu çıkışın ardından 0,0284₿’deki tepeye ulaştı ve ardından da hâlâ sürmekte olan bir düşüş hareketine başladı.

Fiyat, bu bölgede destek bulduğu için martın sonunda ve nisanın başında gerçekleşen hareket sadece bir sapma olarak kaldı. Ardından da istikrarlı bir yükseliş gerçekleşti. Bu durumun bir sapma olduğunun onaylanması için şu anki alçalan direnç çizgisi üzerinden bir çıkış gerçekleştirmesi gerekiyor. Bu direnç çizgisi, daha önce üç kez başarılı bir şekilde çalışmıştı.

Ethereum, yakın bir zaman sonra alçalan direnç çizgisinin üzerine çıkmak ya da destek seviyesinin altına inmek arasında bir karar vermek durumunda kalacak.

Ethereum Grafiği (Trading View)

Kısa vadeli grafik de ETH’nin çıkış yapacağına işaret ediyor. Fiyat, simetrik bir üçgen içinde hareket ediyor. Simetrik üçgenler ise çoğu zaman daha önceki hareketin devamı anlamına gelen nötr formasyonlar olarak değerlendirilmektedir.

Formasyonun tepe noktasına ulaşacak olan bir çıkış, 0,0245₿ seviyesinde bulunan ve yukarıdaki tweet’te de belirtilen dirence doğru bir yükseliş sağlayabilir.

Ethereum Grafiği (Trading View)

TRON (TRX)

Ünlü analist @BillGK_Crypto TRX’in, destek olarak talep gördüğü önemli bir seviyenin grafiğini paylaştı. Analist, fiyatın yakında yükseliş hareketine başlayabileceğini ortaya koydu.

TRX fiyatı, 2018 yılının Ekim ayından beri 175-205 satoshi aralığında işlem görüyor. Fiyat, 25 Mart’ta bu destek seviyesinin altına kısa bir iniş gerçekleştirdiyse de hızlı bir şekilde talep gördü ve bu seviyeyi bir destek olarak onayladı. Bu ise fiyatın yükselmek istediğini gösteren önemli bir gösterge olarak değerlendirildi.

Dahası günlük RSI da bir yükseliş hareketine işaret eden önemli bir pozitif uyumsuzluk gerçekleştirdi. Fiyatın, 205 satoshi’deki direnç bölgesine doğru ya da en azından 195 satoshi’deki 200 günlük hareketli ortalamaya (MA) doğru hareket etmesi bekleniyor.

Tron Grafiği (Trading View)

Bu yükseliş ihtimali, TRX’in alçalan bir direnç çizgisinden çıkış gerçekleştirdiğini gösteren kısa vadeli grafikle de destekleniyor.

TRX, 175 satoshi üzerinde kaldığı sürece bu yükselişin devam etmesi de beklenebilir.

Tron Grafiği (Trading View)
Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Share Article

Kripto paralarla yakından ilgilenen Valdrin aynı zamanda kripto para alım-satımı da gerçekleştiriyor. Barcelona Graduate Schoolf of Economics (Barselona Ekonomi Enstitüsü) Finans Piyasaları bölümünden master derecesini aldıktan sonra kendi ülkesi Kosova’da Ekonomik Kalkınma Bakanlığında çalıştı. 2019 yılında ise tüm vaktini kripto paralara ve alım-satım yapmaya ayırmaya karar verdi.

YAZARI TAKİP ET

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın