Ethereum Sert Düşüşten Etkilenmedi: Lider Altcoin Bu Gelişmeyle Güven Tazeledi

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Kripto para piyasası, son 3 gündür yaşanan sert düşüşle beraber yatırımcıları korkuttu.

  • yatırımcıların küresel borsalara aktardıkları varlık miktarı, piyasadan nakit çekişinin hızlanacağı sorularını akıllara getirmişti.

  • Glassnode'un paylaştığı veriler ise bunun tersi olduğunu ve içinde Ethereum bulunan cüzdanların sayısının yeni bir rekor kırdığını ortaya koyuyor.

  • promo

    Tüm dostlarımızı, en güncel trade sinyallerinden ve kripto haberlerinden haberdar olmaları için Telegram grubumuza davet ediyoruz.

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.
Kripto para piyasası, son 3 gündür yaşanan sert düşüşle beraber yatırımcıları korkuttu. Başta Bitcoin olmak üzere Ethereum ve diğer altcoinlerin yaşadığı fiyat hareketleri, kısa zamanda başlayacağı düşünülen boğa sezonu beklentilerini de ertelemiş görünüyor. Düşüşle beraber, yatırımcıların küresel borsalara aktardıkları varlık miktarı, piyasadan nakit çekişinin hızlanacağı sorularını akıllara getirse de son paylaşılan verilere göre varlıklara olan güven azalmamış görünüyor.

Glassnode analiz firmasının paylaştığı son verilere göre, yatırımcılar kripto para piyasasından ve özellikle Ethereum varlığından umudunu kesmemiş görünüyor. Gelen bilgiler, ETH varlığına sahip cüzdan sayısında muazzam bir artış yaşandığı yönünde. Bu durum, Bitcoin ve diğer kripto paralara olan güvenin böylesine bir düşüşe rağmen ne kadar fazla olduğunun da bir kanıtı. Uzmanlar, bu düşüşlerin kalıcı olmadığını ve yatırımların devam edeceğini düşündüklerini ifade ediyor.Ethereum Bulunan Cüzdan Sayısı 50 Milyonu Aştı

Dünyaca ünlü kripto para istatistik firması Glassnode, paylaştığı son verilerde Ethereum cüzdanlarında yaşanan değişimi ortaya koydu. Buna göre, içinde 10.000’den fazla token bulunan ETH cüzdanlarının sayısında bir artış yaşandığı bildirildi. Bu cüzdanların sayısı şu anda 1.062’ye ulaşırken, son 3 ayın en yüksek değeri olarak karşımıza çıkıyor.Bununla birlikte, Glassnode’a göre içinde Ethereum bulunan kripto para cüzdanlarının sayısı da 50 milyonu geçti. Bu seviyeler, lider altcoine olan güvenin azalmadığına işaret ediyor olabilir. Zira sert bir düşüşle yüzden 20 civarında değer kaybeden altcoin, uzun vadeli rekor beklentilerini koruyor. Bitcoin için de benzer bir durumun yaşandığını söyleyen uzmanlar, önümüzdeki sene rekor seviyelerin katlanarak devam edebileceğini vurguluyor.

Madencilik Hızı Artıyor

Lider altcoin Ethereum, uzun süredir beklenen Ethereum 2.0 ağına geçiş için gün sayarken, birçok olumlu haber de gelmeye devam ediyor. Son olarak ETH kazma hızı değerleri, tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Bu durum, madencilik ağının büyüyerek sağlıklı bir hal almasına yarayacaktır. Uzmanlar, 2.0 ağına geçişle beraber bu durumun çok daha iyi bir seviyeye yükseleceğini ve altcoin piyasasına da olumlu yansıyacağını düşünüyor.

Ethereum 2.0 ağına geçiş için son aşama olarak gösterilen staking havuzu da geçtiğimiz günlerde hedef ETH miktarına ulaşmış ve geride bırakmıştı. Şu an için tüm gözler 1 Aralık’ta yapılacak geçişe odaklanmış durumda. Bu tarihten itibaren yeni bir altcoin sezonu beklediğini ifade eden uzmanlar, sektöre girecek nakit akışının da altcoinlere yönlenebileceğini söylüyor. Bitcoin dominance oranında son günlerde yaşanan düşüş, buna işaret ediyor olabilir.

Piyasa Toparlanmaya Başladı

3 gündür büyük bir düşüşle yatırımcıları korkutan kripto para piyasası, başta lider kripto para birimi Bitcoin olmak üzere toparlanma emareleri göstermeye başladı. Bitcoin fiyatı, 17.000 dolar seviyesini tekrar aştı ve yazının kaleme alındığı an itibarıyla 17.280 dolar seviyelerinde işlem görüyor. Lider altcoin Ethereum ise yeniden 524 dolar seviyelerine çıkmış durumda. Son günlerin en popüler kripto paralarından Ripple (XRP) de toparlanarak 0,57 dolar seviyelerini zorlar hale geldi.

Bitcoin dominance oranında yaşanan düşüş yönlü hareket, Ethereum 2.0 ağına geçişin yaklaşmasıyla beraber altcoin fiyatlarını tekrar canlandırabilir. Yine de uzmanlar, bu durumun ufak bir toparlanma olduğu ve düzeltme hareketinin devam edebileceği konusunda uyarılarda bulunuyor. Şayet Bitcoin sabit bir fiyat aralığında ilerlemeye devam ederse, ağustos ayında yaşanan “altcoin partisi” yeniden kendisini gösterebilir. Piyasalarla ilgili gelişmeler de kuşkusuz bu durumu şekillendirecek en önemli etken olacaktır.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Share Article

Furkan, lisans eğitimini Uluslararası İlişkiler alanında tamamlamış, halihazırda Ortadoğu konusunda yüksek lisans eğitimini sürdürmektedir. Özellikle Körfez ülkelerinin teknoloji, blockchain ve kripto para yatırımları konusuna hususi ilgi göstermektedir. Bir süreden beri bu konular hakkında içerik üreterek sektöre olan ilgisini genişletmektedir.

YAZARI TAKİP ET

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın