Beincrypto size en iyi deneyimi sunmak için Çerezleri kullanır.

Ethereum Kalkışa Hazır: İşte Fiyatın Çıkabileceği İlk Seviye

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Ethereum, 600 doların hemen altında işlem görüyor.

  • Otoriteler Ethereum'da fiyatın ciddi bir artış yakalayabileceğini düşünüyor.

  • Verilen ilk fiyat hedefi ise 770 dolar.

  • promo

    Tüm dostlarımızı, en güncel trade sinyallerinden ve kripto haberlerinden haberdar olmaları için Telegram grubumuza davet ediyoruz.

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Sektörün Bitcoin’le birlikte en değerli iki coin’inden birisi olan Ethereum, 600 doların altında işlem görüyor. Piyasadaki genel havanın ise yavaş yavaş olumluya döndüğü bu dönemde, otoriteler Ethereum’da fiyatın ciddi bir artış yakalayabileceğini düşünüyor. Verilen ilk fiyat hedefi ise 770 dolar.Ethereum Yılı Nasıl Kapatacak?

Ethereum 2.0 sürecinin ilk döneminin problemsiz bir şekilde atlatılması ile birlikte, önemli bir dönemeci geride bırakan ETH’de, fiyatta bundan sonraki yönün ne olacağı büyük bir soru işareti. Beklenen haberlerin gelmesi ile birlikte, otoritelere göre Ethereum, 2021 yılına bomba gibi bir başlangıç yapacak. Hatta, piyasadaki sürecin olumlu seyretmesi durumunda bu koşu; beklenenden daha erken de başlayabilir.ethereum eth

Konuya dair yapılan teknik analizlere bakıldığında, Ethereum fiyatının aralık ayı sonuna dek kritik bir eşik olan 750 doları aşabileceği ve 770 dolara kadar çıkabileceği iddia ediliyor. Temel bazı veriler de ağdaki durumun giderek iyi bir hal aldığını ortaya koyuyor.

Özellikle yeni yaratılan Ethereum adreslerinin sayısında son dönemde çok ciddi bir artış var. Örneğin bu cumartesi günü yaratılan yeni Ether adresi sayısı, son 35 ayın gün bazında bakıldığında rekorunu kırdı. Santiment’e göre bu, Ethereum fiyatının ciddi bir artış yaşayabileceğini gösteren önemli bir gelişme.

Staking Heyecanı

Ethereum 2.0 Genesis bloğuna yeterli miktarda ETH depozit edilmesi ile birlikte, heyecan iyice arttı. Ethereum’da artık yeni dönem ile birlikte ağda madenciliğin yerini staking almaya başladı. Staking ile birlikte, dolaşımdaki aktif Ether miktarının da iyiden iyiye azalması bekleniyor. Bunun da bir nevi arz kısıtlamasına yol açarak fiyatı yukarı çekmesi, olası bir senaryo olarak gösteriliyor.

Eğer böyle bir senaryo gerçekleşir ve Bitcoin de iyi gidişini sürdürürse, o zaman fiyatın 770 doların da üzerine çıkabileceği ve birçok kişinin merakla beklediği seviye olan 1000 doları yakalayabileceği konuşuluyor. Tarihi rekorunu 2018 Ocak’ta 1400 doların üzerine çıkarak kıran ETH’nin, böylesi bir senaryonun yaşanması durumunda, yepyeni rekorları hedeflemesi de kuvvetle muhtemel bir başka olasılık.

Fiyat noktasında tarihi veriler de bizlere ilginç şeyler söylüyor. Geçmiş iki yılın fiyat hareketlerine bakıldığında, Ethereum’un Noel haftasında ciddi artışlar yaşadığı görülüyor. Fiyat, sırasıyla 2018’de yüzde 11, 2019’da ise yüzde 25 oranında artmış. Ancak elbette bu, fiyatın bu yıl sonunda da artacağı anlamına gelmiyor. Fakat, gerek temel gerekse de teknik veriler, ETH’de yıl sonuna kadar sert hareketler görebileceğimizi gözler önüne seriyor…

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.

Share Article

İLGİLİ KONULAR

YAZARI TAKİP ET

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın