Ethereum Hedefleri Yükseltiyor: Rekora Doğru Adım Adım

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Uzun vadede değerlendirildiğinde Ethereum'un 835 ve 1.014 dolar seviyelerinde dirençle karşılaştığı görülüyor.

  • Ethereum 625 dolardaki destek seviyesi üzerinde fiyatlanıyor.

  • ETH/BTC paritesinde 0,0225₿ seviyesinde destek, 0,0275₿ seviyesinde ise direnç yer alıyor.

  • promo

    Tüm dostlarımızı, en güncel trade sinyallerinden ve kripto haberlerinden haberdar olmaları için Telegram grubumuza davet ediyoruz.

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Ethereum (ETH) fiyatı, 835-1.014 dolar aralığındaki uzun vadeli direnç bölgesine yaklaşıyor. Bu bölge, 2018 yılındaki fiyat rekorundan hareketle hesaplanan önemli fib. düzeltme seviyelerini oluşturuyor. Trendde henüz herhangi bir zayıflık görülmüyor ve 835 dolar bölgesine ulaşılması mümkün görünüyor.Uzun Vadede Önemli Seviyeler

Ethereum haftalık grafiğe göre 835 dolardaki uzun vadeli direnç seviyesine yaklaşıyor. Bu seviye, önceki düşüş hareketinin 0,5 fib. düzeltme seviyesini oluşturuyor. 835 dolar seviyesi aşıldığı takdirde bir sonraki direnç bölgesi 1.014 dolarda yer alıyor ve bu seviye de aynı düşüş hareketinin 0,618 fib. düzeltme seviyesini oluşturuyor.Haftalık grafik ölçeğindeki teknik göstergelerde henüz herhangi bir zayıflıktan söz edilemiyor. Bu da yükseliş trendinin devam edebileceğini gösteriyor.

ETH Grafiği (TradingView)

Ünlü kripto para analistlerinden Lenny (@TraderLenny) bir ETH grafiği paylaşarak gerçekleşen haftalık kapanış sayesinde fiyatta bir patlama yaşanabileceğini belirtti. 

Ethereum, teknik göstergelerin de ortaya koyduğu üzere 835 dolar bölgesini geride bırakırsa 1.014 seviyesine doğru hızla yükselebilir.

Kaynak: Twitter

Devam Eden Yükseliş

Günlük grafikte, devam eden bir yükseliş hareketi göze çarpıyor. Mevcut fiyatın üzerinde çok fazla direnç bölgesi bulunmadığı için yukarıda belirtilen fib. düzeltme seviyelerine doğru fiyat artışı yaşanması bekleniyor.

MACD güç kaybederken RSI ve Stokastik Osilatör yükseliş kaydediyor ve ETH’nin hedef bölgelere doğru yükselebileceği ihtimalini destekliyor.

ETH Grafiği (TradingView)

Benzer şekilde 6 saatlik grafikte de ETH’nin alçalan bir direnç çizgisinden çıkış gerçekleştirdiği ve bu çizgiyi destek olarak onayladığı görülüyor.

Ayrıca fiyat 625 dolardaki destek bölgesinin üzerinde seyrediyor. 625 dolar bölgesi kaybedilmediği sürece trend de yükselişe işaret etmeye devam edecek. Aynı zamanda teknik göstergelerde herhangi bir zayıflıktan söz edilemiyor. 

Dolayısıyla 6 saatlik grafik de ETH’nin hedef bölgelere doğru yükselişini sürdürebileceğini gösteriyor.

ETH Grafiği (TradingView)

Dalga Sayımına Göre Ethereum

Dalga sayımına göre ETH dördüncü dalga içinde bir düz düzeltmeyi tamamladıktan sonra beşinci dalga içinde hareket etmeye başladı.

Fiyat hareketi için muhtemel hedef 809-813 dolar aralığında öne çıkıyor. Bu bölge, birinci dalganın 4,61 fib. uzama seviyesini oluşturmasının yanı sıra bir ve üçüncü dalganın da 1,61 fib. uzama seviyesini oluşturuyor.

Dalga sayımının ortaya koyduğu hedef, uzun vadeli direnç bölgeleriyle de uyum gösterdiği için tepe oluşumu konusunda açık şekilde belirginlik kazanıyor.

ETH Grafiği (TradingView)

ETH/BTC Paritesinde Fiyat

Haftalık grafiğe göre ETH/BTC paritesindeki fiyat 0,0275₿’deki direnç bölgesinin hemen altında hareket ediyor. Kısa süre önce de 0,0225₿’deki destek bölgesinden aşağı yönlü uzun bir fitille sıçrama yapıldığı biliniyor.

Öte yandan teknik göstergeler düşüşe işaret ediyor ve mevcut sıçramanın sadece direnç/destek seviyelerini onaylamaya yarayabileceğini gösteriyor. Daha sonra ise ETH’nin değer kaybetmesi bekleniyor. Bu ihtimal, ETH’nin 0,0275₿’deki direnç bölgesinden reddedilmesiyle de destekleniyor.

ETH Grafiği (TradingView)

Haftalık grafiğe benzer şekilde günlük grafik de ETH’nin yükselmeyi denediğini ve bu hareketin teknik göstergelerle de desteklendiğini ortaya koyuyor. Mevcut direnç bölgesi, önceki düşüş hareketinin 0,5 fib. düzeltme seviyesini de oluşturuyor.

Bu sebeplerden ötürü ETH’nin direnç bölgesini geride bıraktıktan sonra aynı seviyede başarıyla tutunabilmesi, trendi belirlemekte de hayatî önem taşıyor.

ETH Grafiği (TradingView)

Sonuç

Sonuç olarak ETH’nin 835 ve hatta 1.014 dolardaki hedeflere doğru artış kaydetmesi bekleniyor.

Diğer yandan ETH/BTC paritesindeki dirençte tutunma gerçekleşip gerçekleşmemesi, bu paritedeki trendi belirlemekte yaşamsal bir önem taşıyacak.

BeInCrypto’da yayımlanan 28 Aralık 2020 tarihli Bitcoin analizini okumak için tıklayınız.

Uyarı: Kripto para alım satımı, yüksek seviyede risk barındırır ve tüm yatırımcılar için uygun olmayabilir. Bu içerikte açıklanan görüşler, BeInCrypto’nun görüşlerini yansıtmaz.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Share Article

Kripto paralarla yakından ilgilenen Valdrin aynı zamanda kripto para alım-satımı da gerçekleştiriyor. Barcelona Graduate Schoolf of Economics (Barselona Ekonomi Enstitüsü) Finans Piyasaları bölümünden master derecesini aldıktan sonra kendi ülkesi Kosova’da Ekonomik Kalkınma Bakanlığında çalıştı. 2019 yılında ise tüm vaktini kripto paralara ve alım-satım yapmaya ayırmaya karar verdi.

YAZARI TAKİP ET

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın