Ethereum Gümbür Gümbür Geliyor: İki Rekor Kırıldı

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Ethereum'da bazı veriler rekor kırmaya devam ediyor.

  • Google Trends verileri ve piyasa değeri rekor kırdı.

  • Şimdi sırada 1440 dolarlık rekor var.

  • promo

    Tüm dostlarımızı, en güncel trade sinyallerinden ve kripto haberlerinden haberdar olmaları için Telegram grubumuza davet ediyoruz.

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Kripto para sektörü, inanılmaz bir dönemden geçiyor. Bitcoin fiyatı 40 bin doları geçerken, Ethereum da bu yazının kaleme alındığı dakikalarda 1300 doları zorluyor. Özellikle de otoriteler, Ethereum’da gelecek dönemde çok ciddi bir yukarı yönde kırılma beklerken, oldukça ilginç fiyat hedefleri telaffuz ediliyor.Daha bundan birkaç hafta kadar önce 500’lü dolarlardan işlem gören lider altcoin projesi, gelinen noktada müthiş bir artış yaşadı. Ancak uzmanlara göre ETH’deki artış bununla da sınırlı kalmayacak. Yorumlar, Ethereum fiyatının gelecek dönemde de ciddi bir ivme ile artacağını ortaya koyuyor.İşte tam da bu esnada, Ethereum ile ilgili olarak gelen iki haber, yatırımcıları memnun etti. ETH, 7 Ocak günü yaşadığı artış ile birlikte toplam piyasa değeri bazında tarihi rekorunu kırmayı başarırken, Google’da Ethereum’la ilgili olarak yapılan aramalar da rekor kırdı.

Ethereum Göz Kamaştırıyor

Altcoin rallisi, uzunca bir süredir kripto para piyasalarının gündeminin belki de en öncelikli maddesi. Bitcoin fiyatının müthiş bir çıkış yakaladığı şu dönemde, altcoinler özellikle de BTC pariteleri bazında pek de iyi bir süreç yaşamadı. Ancak yavaş yavaş bu yönde toparlanma emareleri görmek mümkün. Özellikle de ETH, son dönemde yakaladığı artış ile birlikte önemli bir çıkış yakaladı.

Tam da bu esnada, iki yeni rekor kırıldı. Gelen son verilere göre Ethereum’un piyasa değeri yaklaşık 150 milyar dolara çıktı ve bu; tarihi bir rekorun kırıldığı anlamına geliyor. Daha önce bu alandaki rekor, Ocak 2018’de, 145 milyar dolar ile kırılmıştı.

Bir diğer rekor da Google Trends verileri odaklı. Google’da Ethereum kelimesinin aranma hacimleri, tarihi rekorunu kırarak, 2018 başındaki seviyeleri geçti. Bu da aslında ETH’ye olan ilginin bireysel yatırımcı bazında da ne kadar arttığını gözler önüne seren bir veri.

Fiyat Rekoru da Kırılacak mı?

Elbette ki bu birbiri ardına gelen rekorlar sevindirici olsa da, Ethereum için nihai hedef, tekil coin bazında da fiyat rekorunu kırmak olacağa benziyor. Etheruem’un tarihi rekoru, Ocak 2018’de 1440 dolar seviyelerine geldikten sonra kırılmıştı.

Devam eden süreçte uzun süren bir ayı piyasasına giren ETH, kefeni ise bir hafta kadar önce yaptığı artış ile yırttı. Yıllar sonra yeniden 1000 doların üzerine çıkan ve şu ana kadar bu seviyelerde kalmayı da başaran ETH’de gelecek oldukça parlak görünüyor. Ancak elbette piyasalardaki volatilitenin son dönemde tavan yaptığı göz önüne alınırsa, bu dönemde ekstra dikkatli olmak gerekiyor.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Share Article

İLGİLİ KONULAR

YAZARI TAKİP ET

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın