Ethereum Fiyatında Yılın Rekoru! Hedef Seviye Neresi?

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • ETH, 500 dolar eşiğini aşmayı başardı.

  • Ethereum önemli bir direnç seviyesine yaklaşıyor.

  • Direnç aşılamadığı takdirde uzun bir düzeltme başlayabilir.

  • promo

    Tüm dostlarımızı, en güncel trade sinyallerinden ve kripto haberlerinden haberdar olmaları için Telegram grubumuza davet ediyoruz.

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Ethereum (ETH) fiyatı, 490 dolardaki direnç bölgesinden çıkış gerçekleştirdi ve yılın en yüksek seviyesine ulaştı. Öte yandan uzun vadeli kritik bir direnç seviyesine yaklaşan ETH, bu bölgeye takılabilir.Uzun Vadeli Seviyeler

Ethereum fiyatı, mart ayında 100 doların altında fiyatlanmasına sebep olan keskin düşüşten sonra hızlı bir şekilde toparlandı. 4 Eylül’de tekrar düşüşle karşılaşan ETH, daha sonra tüm kayıpları telafi etti.Bu analizin yazıldığı sırada, Ethereum 545 dolarda yer alan çok önemli bir direnç seviyesine doğru yaklaşıyordu. Bu bölge, hem bir yatay direnç bölgesiyle hem de son düşüşün 0,618 fib. düzeltme seviyesiyle kesişiyor.

Ayrıca 2018 Kasım’dan bu yana A-B-C şeklindeki bir düzeltme (aşağıdaki grafikte siyahla gösterildi) takip ediliyorsa A dalgasının 1,61 fib. seviyesini oluşturan 535 dolar bölgesi de zirve olabilir.

ETH Grafiği (TradingView)

Teknik göstergeler zayıflık göstermeye başladı. Haftalık RSI’da onaylanmamış bir negatif uyumsuzluk göze çarpıyor fakat MACD’deki negatif uyumsuzluk onaylandı. Buna ek olarak Stokastik Osilatör yakında ölüm kesişimi oluşturabilir ve trend dönüşünü onaylayabilir.

ETH Grafiği (TradingView)

Ünlü kripto para analistlerinden Devchart (@cryptodude999) bir ETH grafiği paylaştı ve 500 dolardaki direnç bölgesinde short pozisyon açacağını ifade etti. Analistin belirttiği direnç bölgesi, bu analizde işaret edilen direnç bölgesinin de biraz altında bulunuyor ve bu dirençle kesiştiğini söylemek için yeterince yakın duruyor. Dolayısıyla bu direnç bölgesinin tepe olabileceğini söylemek mümkün görünüyor.

Kaynak: Twitter

Kısa Vadede Ethereum

Günlük grafikte 490 dolardaki direnç bölgesinden çıkış gerçekleşme sürecinin devam ettiği görülüyor ve ETH belden tutma boğa mumu oluşturuyor. Bu hareket ETH’yi 545 dolara doğru taşıyabilir.

ETH Grafiği (TradingView)

6 saatlik grafikte ETH’nin paralel yükselen bir kanaldan çıkış gerçekleştirdiği ve yükselişe geçtiği görülüyor. Bu da 545 dolara doğru gerçekleşecek potansiyel yükselişi destekliyor.

ETH Grafiği (TradingView)

ETH/BTC

ETH/BTC paritesinde eylül ayından sonra ciddi bir düşüş yaşandı. Öte yandan fiyat, 0,0260₿’deki destek bölgesine ulaştı ve önemli bir sıçrama yaptı. RSI ve MACD’de önemli bir pozitif uyumsuzlukla desteklenen bir çift dip oluşumu yaşandı. Stokastik Osilatör de altın kesişim oluşturdu.

Yükseliş devam ederse sıradaki direnç bölgesi 0,0295₿’de yer alıyor.

ETH Grafiği (TradingView)

Sonuç

Sonuç olarak Ethereum fiyatının, en azından 545 dolara kadar yükselişini sürdürmesi ve uzun vadeli bir düşüş trendine girmesi bekleniyor. ETH/BTC paritesi dip seviyeye ulaşmış olabilir. Bu da ETH’nin BTC’den daha hızlı yükselmesini sağlayabilir.

BeInCrypto’da yayımlanan 20 Kasım 2020 tarihli Bitcoin analizini okumak için tıklayınız.

Uyarı: Kripto para alım satımı, yüksek seviyede risk barındırır ve tüm yatırımcılar için uygun olmayabilir. Bu içerikte açıklanan görüşler, BeInCrypto’nun görüşlerini yansıtmaz.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Share Article

Kripto paralarla yakından ilgilenen Valdrin aynı zamanda kripto para alım-satımı da gerçekleştiriyor. Barcelona Graduate Schoolf of Economics (Barselona Ekonomi Enstitüsü) Finans Piyasaları bölümünden master derecesini aldıktan sonra kendi ülkesi Kosova’da Ekonomik Kalkınma Bakanlığında çalıştı. 2019 yılında ise tüm vaktini kripto paralara ve alım-satım yapmaya ayırmaya karar verdi.

YAZARI TAKİP ET

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın