Ethereum Fiyatında Düşüş Nerede Sonlanacak? Tecrübeli Analist Eski Seviyelere Dönüş Bekliyor

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Lider altcoin Ethereum (ETH), Bitcoin fiyatında yaşanan sert düşüşten etkilenerek yaklaşık yüzde 30 değer kaybetti.

  • Uzmanlar, bu düzeltme hareketinin bir süre daha devam edebileceğini fakat uzun vadeli boğa trendinin bozulmadığını ifade ediyor.

  • Aayush Jindal, ETH’nin 951 dolarlık güçlü destek seviyesinden dönüş yaparak yeniden 1.300 dolar seviyelerini test edebileceğini düşünüyor.

  • promo

    Tüm dostlarımızı, en güncel trade sinyallerinden ve kripto haberlerinden haberdar olmaları için Telegram grubumuza davet ediyoruz.

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.
Lider altcoin Ethereum (ETH), Bitcoin fiyatında yaşanan sert düşüşten etkilenerek yaklaşık yüzde 30 değer kaybetti. Uzmanlar, bu düzeltme hareketinin bir süre daha devam edebileceğini fakat uzun vadeli boğa trendinin bozulmadığını ifade ediyor. Altcoin fiyatları için yükseliş beklentisi bulunan ETH için usta analist Aayush Jindal ise fiyatın dönüş yapabileceği güçlü destek bölgelerini açıkladı. Jindal’e göre 951 dolarlık seviyeden bir tepki gelebilir.

Kripto para piyasası, uzun bir yükseliş rallisinden sonra son 2 gündür sert bir geri çekilme yaşadı. Bitcoin fiyatı 42.000 dolar seviyelerinden 32.000 dolar seviyesinin altına indi. Lider altcoin Ethereum ise tüm zamanların fiyat rekorunu test edecekken yüzde 30 değer kaybetti. Bu düzeltme hareketinin biteceği düşünülürken, düşüşler bir süre daha sürebilir.951 Dolar Bölgesi Ethereum İçin Kritik

Kripto para sektörünün tecrübeli analistlerinden Aayush Jindal, bugün yaptığı Ethereum değerlendirmesinde, fiyatın gidebileceği noktaları belirledi. Jindal, ETH’nin 951 dolarlık güçlü destek seviyesinden dönüş yaparak yeniden 1.300 dolar seviyelerini test edebileceğini düşünüyor. Bitcoin fiyatından etkilenen ETH için bu düzeltme hareketi yeni bir çıkışın başlangıcı olabilir;“Ethereum fiyatı, 1000 dolarlık destek seviyesinin ve 100 saatlik basit ortalamanın üzerinde kalamazsa, önümüzdeki saatlerde 900 dolarlık destek seviyesine düşebilir. Şayet 1000 dolarlık destek seviyesinin üzerinde kalırsa, yeni bir artış başlatabilir. Yukarı yönlü ilk direnç 1.180 dolar seviyesine yakın.”

Jindal, fiyatın 951 dolarlık destek seviyesinden dönerek yukarı yönlü hareketi tekrar başlatabileceğini ifade ediyor. Bu noktada bu destek seviyesi kritik bir rol oynuyor. Buradan yaşanan tepki fiyatı tekrar rekor seviyelerin yakınına taşıyabilir.

ETH Halen Ucuz

Finans piyasasının önemli isimlerinden Şant Manukyan da bugün yaptığı değerlendirmelerde Ethereum fiyatının halen ucuz olduğunu ifade etti. Manukyan, ETH ağını kullanan DeFi projelerinin piyasa değerini artırmasından söz ederek, bu seviyelerin çok ucuz olduğunu belirtti. ETH fiyatının yaşayacağı ani yükseliş, altcoin piyasasında da hareketlilik getirebilir.

Diğer yandan Bitcoin dominance oranındaki beklenen düşüşün gerçekleşmemesi, bu düzeltme hareketini altcoin fiyatları için kabus senaryoya çevirdi. Birçok altcoin fiyatında yüzde 30’dan fazla düşüş gözlemlenirken, fiyatların uzun vadedeki yükseliş beklentileri halen korunuyor.

Düşüşlerden Balinalar Faydalanıyor

Bitcoin’de başlayan bu düşüşle birlikte son gelen veriler de küçük yatırımcıların panik satışlar yaptığını ortaya koyuyor. Bitcoin balina sayısının 2 gündür büyük yükseliş kaydetmesi, küçük yatırımcıların sattığı varlıkların büyük yatırımcılar tarafından alındığını gözler önüne seriyor. Ethereum için de benzer bir durumun oluştuğunu belirten uzmanlar, güçlü yatırımların bir süre sonra düşüşü engelleyeceğini düşünüyor.

Ethereum için olumlu bir haber de CME’den geldi. Ünlü kripto para varlık şirketi, ETH sözleşmelerinin 8 Şubat 2021 tarihi itibarıyla başlayacağını açıkladı. Bu haberle birlikte ETH fiyatı da yükseliş göstermişti. Sözleşme işlemlerinin başlamasıyla birlikte ETH için kurumsal yatırımların artması ve fiyatta kayda değer bir gelişme kaydedilmesi bekleniyor. Yine de kısa vadeli alım satım yapan yatırımcılar için piyasadaki düşüş riski geçerliliğini koruyor.

Uyarı: Kripto para alım satımı, yüksek seviyede risk barındırır ve tüm yatırımcılar için uygun olmayabilir. Bu içerikte açıklanan görüşler, BeInCrypto’nun görüşlerini yansıtmaz.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Share Article

Furkan, lisans eğitimini Uluslararası İlişkiler alanında tamamlamış, halihazırda Ortadoğu konusunda yüksek lisans eğitimini sürdürmektedir. Özellikle Körfez ülkelerinin teknoloji, blockchain ve kripto para yatırımları konusuna hususi ilgi göstermektedir. Bir süreden beri bu konular hakkında içerik üreterek sektöre olan ilgisini genişletmektedir.

YAZARI TAKİP ET

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın