Ethereum Fiyatı Yön Değiştirmeye mi Hazırlanıyor?

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Destek seviyelerine yaklaşmış olan Ethereum, yönünü değiştirmeye hazırlanıyor olabilir.

  • Fibonacci %23.6 dönüşüne denk gelen 140 dolar seviyesindeki direnç büyük önem taşıyor.

  • Ethereum'un düzeltme denemeleri sınırlı kaldı ve kısa vadede fiyatın baskı altında kalmaya devam etmesi beklenebilir.

  • promo

    Tüm dostlarımızı, en güncel trade sinyallerinden ve kripto haberlerinden haberdar olmaları için Telegram grubumuza davet ediyoruz.

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

18 Şubat tarihinde ₿0,0284 seviyesine ilerledikten sonra burada direnç bulan ETH/BTC paritesi gerilemeye başladı. Parite buradan düzeltme yapmayı denemiş olsa da, momentum kazanmakta başarılı olamadı. An itibariyle önemli destek seviyelerine yaklaşmış olan Ethereum yakın zamanda yönünü değiştirmeye hazırlanıyor olabilir.Kripto para analisti @CryptoMichNL Twitter üzerinde yaptığı paylaşımda ETH/BTC paritesinin grafiğinde bazı rahatlama toplamalarının gözlemlendiğini ifade etti. Analiste göre fiyatın tekrar ₿0,022 seviyesi üstüne çıkması durumunda yükseliş hareketi istikrar kazanabilir. Eğer bu gerçekleşmezse, ₿0,017 seviyesine doğru parite gerilemeye devam edebilir.Ethereum/Bitcoin

20 Şubat tarihinden beri Ethereum alçalan bir destek çizgisini takip ediyor. Bu seviyeyi birçok kez test etmiş olan ETH/BTC paritesi, 26 Mart tarihinde bir toplama hareketi gerçekleştirdi.

Fakat, fiyat 200 günlük hareketli ortalama seviyesine ulaştığında momentumunu kaybetti ve tekrar gerilemeye başlayarak buranın kırılmasının kolay olmayacağını gösterdi.

Parite için ₿0,0198 ve ₿0,0186 seviyelerinde destek oluşmuş durumda. Fiyatın ilk destek bölgesini kırması durumunda, alçalan destek çizgisini takip ederek 5 Nisan tarihinde ₿0,0186 seviyesindeki ikinci desteği test etme olasılığı bulunuyor.

Ethereum/Dolar

ETH/USD paritesi de farklı bir fiyat oluşumu içerisinde bulunuyor olsa da gerilemenin devam edebileceğini gösteriyor. 11-13 Mart döneminde ciddi değer kayıpları yaşamış olan paritenin düzeltmeleri istikrar kazanamadı.

Gerileme hareketinin Fibonacci %23.6 dönüşüne denk gelen 140 dolar seviyesinde önemli bir direnç oluşmuş durumda. Fiyat bu seviyenin üstüne birkaç kez çıkmış olsa da günlük kapanışları gerisinde yaptı ve buranın kırılmasının kolay olmayacağını göstermiş oldu.

Parite için 110 dolar seviyesinde önemli bir destek bulunuyor. 11-13 Mart gerilemesinin sona erdiği bu seviye, yukarı yönlü bir kırılmadan önce tekrar test edilebilir. Buranın da tutunmaya devam etmesi halinde kısa vadede bu iki seviye arasında fiyat kararsız bir şekilde dalgalanmaya devam edebilir.

Özetlemek gerekirse, Mart ayı içerisinde hem Bitcoin hem de USD’ye karşı değer kaybeden Ethereum’un düzeltme denemeleri sınırlı kaldı ve kısa vadede fiyatın baskı altında kalmaya devam etmesi beklenebilir. Yukarıda belirlemiş olduğumuz önemli destek seviyelerinin tutunmaya devam etmesi halinde Ethereum tekrar yükselişe geçmeye devam edebilir.

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Share Article

On seneden fazla bir süre boyunca Türkiye'nin önde gelen bankalarının birinde risk yönetimi departmanında farklı pozisyonlarda çalışan Meltem, şehirden uzak kurduğu yeni hayatında kripto para birimleri ve blockchain teknolojisi üstünde araştırma yapıyor ve bunların değişen ekonomik sistemler içerisinde nasıl bir rol alacağına dair teorilerle ilgileniyor. Meltem, blockchain teknolojisinin özellikle bankacılık sektöründe köklü bir değişiklik yapabileceğine ve güncel sistemin içerisindeki verimsizlikleri elimine edebileceğine inanıyor.

YAZARI TAKİP ET

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın