Ethereum Fiyatı İçin Kritik Seviyeyi Analist Açıkladı

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Ünlü trader DonAlt (@CryptoDonAlt), yaptığı analizde Ethereum fiyatını değerlendirdi.

  • Yayınladığı analizde, Ethereum fiyatı için 165 dolar seviyesinin kritik olduğunu belirtti.

  • Ethereum kurucusu Vitalik Buterin, yaptığı açıklamalarda ETH 2.0 için oldukça olumlu ifadeler kullandı.

  • promo

    Tüm dostlarımızı, en güncel trade sinyallerinden ve kripto haberlerinden haberdar olmaları için Telegram grubumuza davet ediyoruz.

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Kripto para sektörünün Bitcoin’den sonra en değerli ikinci ögesi olan Ethereum fiyatı ile ilgili olarak önemli bir isimden tahmin geldi. Kripto para piyasalarının bilindik ismi trader DonAlt (@CryptoDonAlt), yaptığı analizde Ethereum fiyatını değerlendirdi. Başarılı analist, ETH/BTC paritesinde 0.025 seviyesinin Ethereum için çok kritik olduğuna vurgu yaptı.Fiyat İçin 150 Dolar Vurgusu

Kripto para sektörü de bir süredir coronavirüs salgını ve onun yarattığı sorunlar ile cebelleşiyor. Ay başında çok sert düşüşler yaşayan sektör, yavaş yavaş toparlanma emareleri gösterirken, bu durumun güçlü bir ralliye dönüşüp dönüşmeyeceği ise merak konusu. Özellikle Bitcoin fiyatı 7000 dolar seviyesini bir türlü geçmeyi başaramazken, bu durumun ileride düşüşlere yol açabileceği de iddia ediliyor.Altcoin piyasasında ise gözler Ethereum fiyatına çevrilmiş durumda. Genelde altcoin rallilerinde önemli bir gösterge olan Ethereum’u değerlendiren başarılı trader DonAlt ise, önemli bir vurgu yaptı. DonAlt, Twitter hesabı üzerinden yayınladığı analizde, Ethereum fiyatı için 165 dolar seviyesinin kritik olduğunu belirtti.

ETH/BTC paritesini temel alarak yaptığı analizde 0.025 BTC seviyesine bir kırmızı hat çeken trader, Ethereum fiyatının bu seviyenin altında değer görmeye devam ettiği sürece, fiyat hakkında olumlu düşünemeyeceğini yazdı. Bu seviye de, yaklaşık olarak 165 dolara denk geliyor ki, şu anda Ethereum bu seviyenin altında işlem görüyor.

Mart ayının ortasında 150 doların altına gerileyen Ethereum için, 150 dolar seviyesinin çok kritik olduğuna da vurgu yapılıyor.

Nitekim konuyla ilgili olarak bir analiz yayınlayan Rekt Capital adlı Twitter kullanıcısı, kısa vade için bu seviyenin oldukça önemli olduğuna vurgu yaptı. Rekt Capital, eğer Ethereum kısa vade içinde 150 dolar bandını geçerse, o zaman fiyat için olumlu düşünmeye başlayabileceğini belirtirken, onun altındaki haftalık kapanışların ise, mevcut durumun devamı şeklinde yorumlanabileceğni bildirdi.

ETH 2.0 ve Ağdaki Son Durum

Öte yandan Ethereum için, fiyat kadar önemli olan bir diğer gelişme de ağdaki son durum. Bilindiği gibi Proof of Work (PoW) tabanlı bir ağa sahip olan ETH ağı, bu durumda bir değişikliğe gidiyor. Ağ, ETH 2.0 güncellemesi ile tamamen Proof of State (PoS) tabanlı bir yapıya kavuşacak ve bu sebeple de madencilik ortadan kalkacak. Şu anda bu gelişmeler, Ethereum topluluğu tarafından büyük bir merakla bekleniyor.

Şirketin kurucu ortağı Vitalik Buterin, geçtiğimiz dönemde yaptığı açıklamalarda ETH 2.0 için oldukça olumlu konuşmuştu. Başarılı geliştirici, ETH 2.0 ile birlikte ağın ölçeklenme kapasitenin artacağını ve saniye başına yapılan işlem sayısında büyük mesafeler kat edileceğini belirtti. Buterin, mevcut sorunların tamamını ETH 2.0 ile çözecekleri konusunda da iyimser konuştu.

Öte yandan Türk kripto para topluluğunun başarılı isimleri arasında yer alan Dr. Hardfork BeInCrypto Türkiye ekibine yaptığı açıklamada Ethereum’u övdü. Başarılı analist, Blockchain sektörünün en iyi projesinin Ethereum olduğunu ifade ederken, lider kripto para birimi Bitcoin’in ise sembolik bir değere sahip olduğunu söyledi.

 

Share Article

Hekim adayı olan Nihat Emre, İzmir'de yaşıyor. Kripto paralara ve arkasındaki teknolojiye inanan ve bu yönde uzunca bir süredir içerik üreten Nihat Emre'nin hedefi, blok zinciri teknolojisi ise medikal uygulamalar alanında çalışmak.

YAZARI TAKİP ET

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın