Ethereum Fiyatı Geri Dönecek mi? Tecrübeli Analist Kritik Seviyeyi Açıkladı

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Lider altcoin Ethereum, geçtiğimiz haftalarda yaşadığı muazzam çıkışın ardından, lider kripto para birimi Bitcoin’in etkisiyle düşüşe geçti.

  • Dünyaca ünlü tecrübeli analist Aayush Jindal ise bugün yapmış olduğu Ethereum değerlendirmesinde fiyatın gidişatına ilişkin senaryoları açıkladı.

  • Jindal, lider altcoinin 600 dolarlık ve 605 dolarlık direnç seviyelerini geçemediği takdirde düşüşün sürebileceğini, aşılması halinde ise ilk hedefin 636 dolar olduğunu söyledi.

  • promo

    Tüm dostlarımızı, en güncel trade sinyallerinden ve kripto haberlerinden haberdar olmaları için Telegram grubumuza davet ediyoruz.

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.
Lider altcoin Ethereum, geçtiğimiz haftalarda yaşadığı muazzam çıkışın ardından, lider kripto para birimi Bitcoin’in etkisiyle düşüşe geçti. Son birkaç gündür geniş bir bant aralığında ilerleyen ETH, altcoin yatırımcılarını ilgilendiren bir süreçten geçiyor. Zira Ethereum’un fiyat artışı, aynı ağı kullanan başta DeFi projeleri olmak üzere onlarca altcoinin fiyatını artırabiliyor. Deneyimli kripto para analisti Aayush Jindal ise lider altcoinin kritik seviyeleri aştığı takdirde ilerleyişini sürdüreceğini düşünüyor.

Kripto para piyasaları boğa sezonunun başlamasını beklerken, Ethereum fiyatı Bitcoin fiyatından daha çok merak edilmeye başlandı. Zira altcoin sezonunun başlaması için ETH’nin büyük bir çıkış yapması gerekiyor. Bitcoin fiyatı, kritik 19.500 seviyesinin üstünde tutunmayı şimdilik başaramıyor ve düzeltme hareketini sürdürüyor. Bu durumdan etkilenen Ethereum’un da şimdilik kendi başına bir hareket yapması beklenmiyor. Üstelik Aayush Jindal’e göre bir çıkış yaşanmazsa düşüş yönlü düzeltme hareketi sürebilir.Kritik Seviyeler Aşılmazsa Düşüş Sürebilir

Dünyaca ünlü tecrübeli analist Aayush Jindal, bugün yapmış olduğu Ethereum değerlendirmesinde fiyatın gidişatına ilişkin senaryoları açıkladı. Jindal, lider altcoinin 600 dolarlık ve 605 dolarlık direnç seviyelerini geçemediği takdirde düşüşün sürebileceğini söyledi. Şayet bu seviyeler geçilirse fiyat 636 dolar seviyesine ulaşabilir;“565 dolarlık destek bölgesi, ayılar için güçlü bir bariyer görevi gördü. Fiyat şu anda 600 dolar civarında büyük bir direnç alanına yaklaşıyor. 4 saatlik grafikte 602 dolara yakın direnç gösteren büyük bir alçalan üçgen var. 605 dolar seviyesinin üzerindeki başarılı bir kırılma, güçlü bir artış için şarttır. Bir sonraki ana direnç ise 620 dolar seviyesinde. Bu seviyenin aşılması halinde 636 dolarlık bölge kırılabilir. Şayet bu seviyeler geçilemezse, düşüş tepkisi riski var. İlk destek ise 592 dolar seviyesine yakın.”

Ethereum 2.0’dan Sonra Duruldu

Lider altcoin Ethereum, 1 Aralık itibarıyla 2.0 ağına geçişin son fazı olan “phase 0” aşamasını başlatmıştı. Bu haber, piyasalarda olumlu tepki görmüş ve fiyatın yüzde 25’ten fazla artmasını sağlamıştı. Staking havuzunda toplanan ETH miktarının da beklenenden fazla olması, bu çıkışın süreceğine olan inancı artırdı. Fakat lider kripto para birimi Bitcoin, tüm zamanların fiyat rekorunu kırdıktan sonra düşüşe geçerek tüm piyasayı etkiledi.

Ethereum fiyatı için birçok uzman, 800 dolarlık seviyenin yeni hedef olduğunu düşünüyor. Şu an içinde bulunduğu hareketin bir düzeltme olduğunu ve kısa sürede toparlanmanın başlayacağını söyleyen analistler, fiyatın Bitcoin hareketleriyle uyum sergileyeceği konusuna da dikkat çekiyor. Herkesin heyecanla beklediği altcoin sezonunun başlaması için Ethereum’un büyük bir çıkış yapması gerekebilir.

Dominance Oranı Düşmüyor

Öte yandan, Ethereum fiyat oynaklığı Bitcoin’le uyumlu şekilde sabit gitse de Bitcoin dominance oranında beklenen düşüş bir türlü gerçekleşmiyor. Son sert fiyat hareketleri sonrası 63 seviyesinin üstüne çıkan dominance, yazının kaleme alındığı an itibarıyla 63,63 seviyesinde bulunuyor. Yatırımcıların altcoin projelerine yönelmesiyle bu seviyenin önce 62 oranının altına, sonra da 60 oranının altına düşmesi bekleniyor. Bu senaryoda uzun süredir beklenen boğa koşusu için her şey tamamlanmış olacak.

Kripto para piyasasının gözü kulağı Bitcoin fiyat hareketinden gelecek haberlerde. Teknik göstergeler şu an için net bir tablo çizemezken genel görüş düşüş yönlü eğilimin sürdüğü yönünde. Ethereum, Ripple gibi büyük altcoinler ise sektörden gelmesi beklenen olumlu haberlerin etkisiyle bir patlama yapmaya hazırlanıyor. Kısa vadeli düşüş beklentilerinin gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini ise piyasa hareketleri belirleyecek.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Share Article

Furkan, lisans eğitimini Uluslararası İlişkiler alanında tamamlamış, halihazırda Ortadoğu konusunda yüksek lisans eğitimini sürdürmektedir. Özellikle Körfez ülkelerinin teknoloji, blockchain ve kripto para yatırımları konusuna hususi ilgi göstermektedir. Bir süreden beri bu konular hakkında içerik üreterek sektöre olan ilgisini genişletmektedir.

YAZARI TAKİP ET

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın