Ethereum Fiyatı Bu Kritik Destek Seviyesinde Tutunmaya Çalışıyor

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Ethereum için en yakındaki direnç ve destek bölgeleri sırasıyla 0,0255₿ ve 0,023₿'de bulunuyor.

  • Kısa vadede ele alındığında ETH'nin yükselen bir destek çizgisini takip ettiği görülüyor.

  • Ethereum 217 dolardaki destek bölgesinde hareket ediyor ve uzun vadede yükselen bir destek çizgisini takip ediyor.

  • promo

    Tüm dostlarımızı, en güncel trade sinyallerinden ve kripto haberlerinden haberdar olmaları için Telegram grubumuza davet ediyoruz.

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Ethereum/Bitcoin paritesinde 30 Mayıs’ta bir tepe oluşumu meydana gelmiş ve düşüş başlamıştı. Önemli bir direnç bölgesini aşamayan ETH’nin yaşadığı bu düşüş, düzeltmenin başlamış olabileceğini gösteriyor.ETH/USD paritesine bakıldığında uzun vadeli destek seviyelerinin kesişim bölgesinden henüz bir kırılım gerçekleşmediği görülüyor.Fiyatın İşlem Aralığı

Ethereum fiyatı, 30 Mayıs’ta, 0,0255₿ seviyesinde bir tepe oluşturdu ve düşüşe geçti. Bu tepe, 0,0255₿ bölgesini direnç olarak onayladığı için çok büyük bir önem arz ediyor. Fiyat, nisan ayında 0,0255₿ tepesini aşmıştı. Fakat geriye bakınca bu hareketin, işlem aralığının üzerine çıkan bir sapma olarak kaldığı görülüyor.

Mevcut durumda ise Ethereum fiyatının günlük RSI’da önemli bir negatif uyumsuzluk oluşturduğu göze çarpıyor. Bu da düşüş hareketini daha da öne çıkaran bir işaret olarak kabul edilebilir. Eğer düşüş devam ederse en yakındaki destek seviyesi 0,023₿’de bulunuyor.

ETH Grafiği (Tradingview)

Önde gelen kripto para analistlerinden @TraderX0X0 da benzer görüşlere sahip olduğunu ifade etti. Analist, fiyatın 0.023₿’ye düştükten sonra bir düşüş daha kaydederek 0.02₿’ye gerileyeceğini belirtti.

Kaynak: Twitter

Kısa Vadede Ethereum

Kısa vadede ele alındığında Ethereum’un yükselen bir destek çizgisini takip ettiği ve şu anda da bu çizgiyi dördüncü kez onayladığı görülüyor. Fakat 200 günlük MA’deki destek kaybedilmiş durumda. ETH, yükselen destek çizgisi boyunca değer kazanırken bu MA’in de üzerinde hareket ediyordu.

Tüm yükseliş hareketinin 0,5 Fibonacci seviyesi, 0,023₿’de bulunuyor. Bu bölge uzun vadeli destek bölgesiyle de kesişim gösteriyor ve dönüş için çok muhtemel bir seviye teşkil ediyor.

ETH Grafiği (Tradingview)

Ethereum/Dolar

Ethereum/USD grafiğine bakıldığında 13 Mart’tan bu yana varlığını koruyan yükselen destek çizgisinden henüz kırılım gerçekleşmediği görülüyor. Buna ek olarak 217 dolardaki destek bölgesinde işlem gören fiyat, küçük bir sıçrama gerçekleştirdi. Dolayısıyla ETH/USD grafiğindeki görünüm, ETH/BTC grafiğindeki görünümden biraz daha iyi bir tablo ortaya koyuyor.

Ayrıca 50 günlük MA’de destek bulunuyor. ETH, 217 dolardaki destek bölgesinin ve 50 günlük MA’in üzerinde kaldıkça 245 doları aşmak için bir deneme daha yapma ihtimalini koruyor.

Öte yandan Ethereum destek seviyelerinde tutunmayı başaramazsa önceki yükseliş hareketinin 0,5 Fib seviyesine ve en yakındaki destek bölgesine kadar gerileyebilir. Bu seviyeler ise 175 doları işaret ediyor. Buna ek olarak son günlerdeki hacmin oldukça düşük olduğu da dikkat çekiyor.

ETH Grafiği (Tradingview)
Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Share Article

İLGİLİ KONULAR

Kripto paralarla yakından ilgilenen Valdrin aynı zamanda kripto para alım-satımı da gerçekleştiriyor. Barcelona Graduate Schoolf of Economics (Barselona Ekonomi Enstitüsü) Finans Piyasaları bölümünden master derecesini aldıktan sonra kendi ülkesi Kosova’da Ekonomik Kalkınma Bakanlığında çalıştı. 2019 yılında ise tüm vaktini kripto paralara ve alım-satım yapmaya ayırmaya karar verdi.

YAZARI TAKİP ET

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın