Ethereum (ETH) Yeni Bir Sıçramanın Eşiğinde Olabilir

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Lider altcoin Ethereum (ETH), Bitcoin fiyatının sert düşüşü sonrası önemli bir geri çekilme yaşamıştı.

  • Başarılı analist Benson Toti, fiyatın 1.800 dolara yeniden yükselebileceğini söyledi.

  • Bybt’ten alınan verilere göre, dev şirket, son 24 saatte varlıklarına 15 binden fazla ETH ekledi.

  • promo

    Tüm dostlarımızı, en güncel trade sinyallerinden ve kripto haberlerinden haberdar olmaları için Telegram grubumuza davet ediyoruz.

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.
Lider altcoin Ethereum (ETH), Bitcoin fiyatının sert düşüşü sonrası önemli bir geri çekilme yaşamıştı. 2.000 dolarlık kritik seviyeyi aştıktan sonra gelen bu düşüş, fiyatın 1.355 dolar seviyelerini görmesine neden olmuştu. Kripto para piyasası toparlanma belirtileri gösterirken, ETH için de kritik seviyeler belli olmaya başladı. Başarılı analist Benson Toti, fiyatın 1.800 dolara yeniden yükselebileceğini söyledi.

Boğa sezonu kripto paralar için devam etse de son haftalardaki hızlı yükseliş, sert bir düzeltme hareketini de beraberinde getirdi. Başta Bitcoin (BTC) fiyatı olmak üzere birçok kripto para, bu süreçte ciddi düşüşler yaşadı. Altcoin piyasası da özellikle Ethereum fiyatından etkilenerek ağır kayıplar vermişti. ETH fiyatı, yeniden toparlanma aşamasına girmiş görünüyor.Ethereum (ETH) Zorlu Virajda

Kripto para piyasasının başarılı analistlerinden Benson Toti, bugün yayımladığı Ethereum (ETH) değerlendirmesinde, fiyatın gidişatına yönelik öngörülerini paylaştı. Toti, Ethereum’un toparlanma belirtileri gösterdiğini fakat yeni bir sıçrama için önünde kritik bir direnç seviyesi olduğunu belirtti. Deneyimli analiste göre 1.600 dolar seviyesinin üzerinde bir kapanış yeni bir sıçramayı beraberinde getirebilir;“Ethereum, kripto piyasasının düzeltme hareketinden etkilenerek birkaç destek bölgesinin altına düştü. Günlük grafikte ETH, 1.500 dolar civarındaki büyük bir destek bölgesinden sıçrama yaptı ve yükselen kanalın içinde güçlenmeye çalışıyor. Bu kanal üzerindeki hareket sürerse 1.700 dolar üstü görülebilir. 1.750 dolar üstü bir günlük kapanış halinde ise 1.800 dolar seviyesini test etmesi mümkün görünüyor.”

Alım Fırsatı Olarak Görüldü

Ethereum fiyatı, yazının kaleme alındığı an itibarıyla 1.638 dolar seviyelerinde işlem görürken, Toti’nin verdiği kritik seviyelerin üzerinde duruyor. Bu noktada uzmanlar, direnç noktasının aşılamaması halinde fiyatın tekrar destek seviyelerine düşebileceğini söylüyordu. Fakat yatırımcıların düşüşe olan tepkisi, bu düşüşü sınırlayabilir.

Dünyanın en büyük kripto para fon şirketlerinden Grayscale ise Ethereum alımlarına hız vermiş görünüyor. Bybt’ten alınan verilere göre, dev şirket, son 24 saatte varlıklarına 15 binden fazla ETH ekledi. Yaklaşık 1.600 dolar seviyelerinden alındığı tahmin edilen ETH’nin, bu fiyat seviyesinde güçlü bir destek oluşturma ihtimalini de artırdı. Kurumsal yatırımcıların, bu tip düşüşlerde varlıklarına ekleme yapması, boğa sezonunun da devam ettiği şeklinde yorumlanıyor.

Piyasalar Toparlanıyor

Bitcoin ve Ethereum fiyatındaki sert düşüş, altcoin piyasasını da etkilemiş ve son haftaların en büyük düşüşlerinden biri yaşanmıştı. Birçok altcoinde yüzde 50’den fazla değer kaybı görülürken, büyük kripto paraların tekrar toparlanması piyasaları da yeşillendirdi. Son iki gündür yükselmeye çalışan kripto paralar için düzeltme hareketinin bitip bitmediği halen netlik kazanmadı.

Uzmanlar, yatırımcıların yeni bir düşüş dalgasının gelme ihtimaline karşı tedbirli olmaları gerektiğini ifade ediyor. Kritik destek seviyelerinin yeniden test edilme ihtimali, satış baskısını artırabilecek en büyük gösterge olarak karşımıza çıkıyor. Bu noktada tekrar yükseliş yönlü hareketler ise düzeltmenin bittiğine işaret edebilir. Sektörle ilgili gelen olumlu veya olumsuz haberler de fiyatları direkt etkileyecek gibi görünüyor. Fiyat hareketlerinin son günlerde sert gerçekleşmesi, işlemlerin riskini de artıran sebeplerden bir tanesi.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Share Article

Furkan, lisans eğitimini Uluslararası İlişkiler alanında tamamlamış, halihazırda Ortadoğu konusunda yüksek lisans eğitimini sürdürmektedir. Özellikle Körfez ülkelerinin teknoloji, blockchain ve kripto para yatırımları konusuna hususi ilgi göstermektedir. Bir süreden beri bu konular hakkında içerik üreterek sektöre olan ilgisini genişletmektedir.

YAZARI TAKİP ET

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın