Ethereum (ETH) Yeni Bir Rekor Peşinde

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Ethereum, 2 Nisan 2021 günü 2.145 dolara ulaşarak tüm zamanların en yüksek fiyatı rekorunu kırmıştı.

  • Uzmanlar yükselişin bitmediği yorumunda bulunuyor

  • ETH, yakın zamanda yeni bir rekor kırabilir.

  • promo

    Tüm dostlarımızı, en güncel trade sinyallerinden ve kripto haberlerinden haberdar olmaları için Telegram grubumuza davet ediyoruz.

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Ethereum (ETH), geride bıraktığımız hafta 2.000 dolar barajını aşarak gündeme oturmuştu. 2 Nisan 2021 günü 2.145 dolara ulaşarak tüm zamanların en yüksek fiyatı rekorunu kıran ETH, o günden sonra geri çekilme içerisinde. Şu anda 2.040 dolardan işlem gören popüler altcoin için uzmanlar yükselişin bitmediği yorumunda bulunuyor. Kripto para piyasaları yeni haftaya çok hareketli başlarken Ethereum görece sessiz durumda. Mart ayının son haftası %30 yükseliş göstererek yatırımcısına kazandıran ETH, şu sıralar yatay bir grafik seyretmekte. Uzmanlar, Ethereum’un yeni bir rekor için destek topladığını belirtiyor. Ethereum Rekoru Tazeleyebilir

Geçtiğimiz hafta dünyanın en büyük şirketi VISA’dan gelen Ethereum blockchain’inin ödeme işleri için kullanılacağı gibi olumlu haberler, Ethereum fiyatına da yansımıştı. Popüler altcoin 1.580 dolardan 2.145 dolara kadar çıkarken, uzmanlar yükselişin daha bitmediğini belirtiyor. Tecrübeli analist Aayush Jindal’e göre boğalar 2.000 dolar bandında çok aktif durumda. Fiyatın 100 saatlik basit hareketli ortalamanın (SMA) üstünde seyrettiğini belirten Jindal, 2.100 dolar seviyesinde ise “ayı”ların aktif olduğunu vurguluyor. 

Kaynak: Aayush Jindal

Jindal, eğer 2.000 doların altına bir düşüş gelmemesi durumunda yeni rekorların kapıda olduğunu söyledi. 2.100 doların üstüne doğru yeni bir atak beklediğini belirten deneyimli analist, tersi bir durumda ise neler olacağını şöyle açıkladı: 

“2.000 doların üstünde çok olumlu işaretler yer alıyor. 2.100 doların üstüne hareket başlarsa yeni bir rekor kısa sürede gelebilir. Tersi bir durumda eğer 2.000 dolar desteği başarısız olursa, 1.980 dolar seviyesinde yeni bir destek var. Eğer bu destek de başarısız olursa 1.900 ve 1850 dolar seviyelerinde boğaların çok aktif olduğunu söylemek mümkün.” 

Borsalardaki ETH Miktarı Azalıyor 

Kripto para analiz şirketi Glassnode’dan gelen bilgilere göre ise kripto para borsalarındaki Ethereum miktarı son 20 ayın en düşük seviyesine ulaştı. Bu yatırımcıların kripto parayı kendi cüzdanlarına gönderdiğini gösteriyor. Borsalarda şu an 29 milyar dolar değerinde 14.605.497,262 adet ETH işlem görmekte. 2020 sonlarında bu miktar 19 milyon adet ETH idi. Bu da %23’lük bir düşük demek. 

Yatırımcıların Ethereum’u kendi cüzdanlarına göndermesi, uzun süre ellerinde tutmayı plandıklarını gösteriyor. Bu da uzmanlarca ETH fiyatlarının yükselmesinin beklendiği şeklinde yorumlanıyor. Popüler altcoin yatırım şirketlerinden de büyük ilgi göstermekte. Grayscale Investment elindeki ETH miktarını artırırken blockchain operatör şirketi Staked de Ethereum yatırım fonu başlattığını açıkladı. 

Madenciler Yeni Güncellemeden Rahatsız 

En karlı madenciliklerden biri olan Ethereum ağına 2021 Temmuz ayında gelecek olan EIP-1559 güncellemesi madencileri rahatsız etti. Gelirlerinin çok düşeceğini söyleyen madenciler Twitter’da seslerini duyurmaya çalışıyor. Bu güncelleme, Ethereum ağının mevcut para politikasının temelindeki ekonomiyi değiştirecek. Kullanıcılar, mevcut sürece benzer şekilde Ethereum koduyla kararlaştırılan ağa bir “temel ücret” ödeyecekler. Şu anda, en yüksek ücrete sahip işlemler önce dolduruluyor ve madencilere ek bir gelir artışı sağlıyor. 

Yeni güncellemeyle beraber, temel ücret yakılacak ve artık madenciye tahsis edilmeyecek. Bu da madencilerin gelirlerini büyük ölçüde etkileyebilecek. Vitaly Buterin’e göre, zamanla Ethereum’un değerini artıracak deflasyonist bir para sistemi oluşturacak ve ETH Bitcoin’e benzer bir yatırım aracı olarak görülmeye başlanacak. 

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Share Article

Bitcoin'in piyasaya çıktığından beri kripto paralar ve blockchain teknolojileri ile ilgileniyor ve yatırım yapıyor. Kripto para birimleri ve blockchain teknolojisi üstünde araştırma yapıyor ve bunların değişen ekonomik sistemler içerisinde yerleri hakkında uzunca bir süredir içerik üretiyor.

YAZARI TAKİP ET

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın