Ethereum (ETH) Fiyat Analizi: Pozitif Sinyaller Geliyor

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Bitcoin öncülüğünde kripto para piyasalarında aşağı yönlü düzeltmeler yaşanıyor, ancak Ethereum yakın bir zamanda piyasadan ayrışabilir.

  • Analistlere göre, Ethereum Bitcoin’den daha iyi bir performans gösterebilir.

  • İşte Ethereum’dan gelen en son veriler.

  • promo

    100.000$ Değerinde GAL & CHZ Ödül Havuzu. Tıkla!

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Bitcoin öncülüğünde kripto para piyasalarında aşağı yönlü düzeltmeler yaşanıyor, ancak Ethereum yakın bir zamanda piyasadan ayrışabilir. Kripto para analistleri, Ethereum’un olumlu sinyaller verdiğini belirtiyor. Analistlere göre, lider altcoin Bitcoin’den daha iyi bir performans gösterebilir. İşte Ethereum’dan gelen en son verilerin analizleri.

SponsorSponsor

Ethereum Fiyat Hareketleri

Ethereum (ETH), son zamanlarda Bitcoin fiyat hareketleri ile korelasyon gösteriyor. Lider altcoin, BTC’de yaşanan düşüşle beraber 10 Kasım’da 4.868 dolarda yer alan zirvesinden düşmeye başladı. ETH, 11 Kasım’da yükselen kanalın destek hattına (4.560 dolar) geriledi. Boğalar destekten ETH satın aldı ve yükseliş hareketini sürdürmeye çalıştı, ancak momentum yeterli olmadı. Böylece ETH/USD paritesi, 12 Kasım’da tekrar kanalın destek hattına düştü. Lider altcoin 16 Kasım’a kadar, 4.560 dolarda bulunan yükselen kanalın desteğini aralıklarla test etti. Ancak Ethereum, 16 Kasım’da yükselen kanalı kaybederek 4.148 dolara kadar geriledi. 17 Kasım’dan bu yana 4.500 doların üzerine çıkamayan Ethereum, 20 Kasım günü dirence (4.400 dolar) yaklaşsa da 4.436 doların üzerinde yeterli alıcı bulamadı. 21 Kasım’dan bu yana ETH 4.400 dolardan giderek uzaklaşıyordu.

SponsorSponsor

24 Kasım itibarıyla Ethereum 4.277 dolardan işlem görüyor. Ethereum, 23 Kasım’da gördüğü 4.050 dolar fiyat seviyesinin üzerinde işlem görerek pozitif sinyal veriyor. Kripto para analisti Aayush Jindal, ETH’nin 4.325 dolar ve 4.350 dolar direnç seviyelerini kırması durumunda yükseliş ivmesi kazanabileceğini belirtiyor. Tecrübeli analist, Ethereum fiyatının şu anda 4.200 doların ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın üzerinde işlem gördüğüne dikkat çekiyor. Kripto para analisti, ETH/USD saatlik grafiğinde 4.205 dolara yakın bulunan dirençte, düşüş trendi çizgisinin üzerinde bir kırılım gerçekleştiğini bildirdi. Analiste göre, 4.350 dolar direnç bölgesinin üzerinde net bir kırılım gerçekleşirse parite kazançlarını artırabilir.

Ethereum Toparlanıyor

Lider altcoin, Bitcoin’in aksine destek seviyesinin üzerinde güçlü kaldı. ETH fiyatı 4.050 dolarlık desteğin üzerinde bir taban oluştururken, BTC 55.000 dolar desteğinin altına düşme riski taşıyor. Aayush Jindal’a göre, Ethereum 4.120 dolarlık direnç bölgesinin üzerine çıkarak, 100 saatlik hareketli ortalamanın üzerinde istikrarlı bir toparlanma dalgası başlattı. ETH/USD paritesi 4.300 dolarda bulunan direnç bölgesinin üzerine tırmandı ve 4.386 dolara yakın bir yüksek seviye oluşturdu. Jindal’a göre, Ethereum şimdi 4.300 dolar seviyesinin altında kazançlarını düzeltiyor. ETH 4.026 dolardan 4.386 dolara yükseliş hareketinin %23,6 Fib. geri çekilme seviyesinin altında bir kırılma oluşturdu. Yine de Ethereum fiyatı şu anda 100 saatlik basit hareketli ortalamanın üzerinde işlem görüyor.

Ethereum 2.0

Kripto para analisti Jindal’a göre, Ethereum’da ilk direnç 4.300 dolar seviyesine yakın yer alıyor. Jindal, ilk büyük direncin ise 4.350 dolar seviyesinde bulunduğunu belirtiyor. Kripto para analistine göre, lider altcoin için 4.300 dolar ve 4.350 dolar seviyelerinin üzerinde bir kapanış, yakın vadede yeni bir artışı başlatabilir. Jindal, kapanışın ardından ETH fiyatının 4.450 dolar seviyesine, ardından 4.500 dolar direncine yöneleceğini düşünüyor.

Satış Baskısı Gelebilir

Ethereum 4.350 dolar seviyesinin üzerinde yeni bir artış başlatamazsa, satış baskısıyla karşılaşabilir. Jindal’a göre, ETH için ilk destek noktası 4.220 dolar seviyesinde yer alıyor. ETH grafiğinde aynı zamanda 4.220 dolara yakın bir yükseliş trendi çizgisi de bulunuyor. Bu sebeple ETH için ilk kilit destek şu anda 4.200 dolar seviyesinin yakınında oluşuyor. Analist Jindal, 4200 doların 4.026 dolardan 4.386 dolara yukarı yönlü hareketin %50 Fib. izleme seviyesine yakın yer aldığının altını çiziyor. Jindal, 4.200 dolarlık desteğin altına kırılmanın, lider altcoinin fiyatını daha da aşağı çekebileceğini belirtiyor.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Sponsor
Share Article

TED Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun oldu, Ek dal olarak "İletişim ve Eleştirel Medya Çalışmaları'nı tamamladı. Bir süre bankacılık ve finans üzerine eğitim aldı. Aynı dönem TEDU Trade&Research Center’da çalıştı. Kendisinin özel ilgi alanı kripto para piyasaları ve finansman üzerinedir.

YAZARI TAKİP ET

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

100.000$ Değerinde GAL & CHZ Ödül Havuzu.

Tıkla!