Ethereum (ETH) 5 Bin Dolar Yolculuğunda

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Lider altcoin Ethereum (ETH), dünden beri yaptığı çıkışla 2.000 dolarlık psikolojik sınıra yaklaştı.

  • GalaxyBTC, bugün yaptığı değerlendirmelerde Ethereum (ETH) fiyatıyla ilgili öngörülerini paylaştı.

  • Analistin söylediğine göre birkaç ay içinde 5.000 dolarlık fiyat seviyesi görülebilir.

  • promo

    Tüm dostlarımızı, en güncel trade sinyallerinden ve kripto haberlerinden haberdar olmaları için Telegram grubumuza davet ediyoruz.

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.
Lider altcoin Ethereum (ETH), dünden beri yaptığı çıkışla 2.000 dolarlık psikolojik sınıra yaklaştı. Geçtiğimiz dönemde birçok uzman, Ethereum’un 2.000 dolar seviyesini aşabileceğini söylemiş ve yatırımcıları heyecanlandırmıştı. Piyasaların boğa koşusuna devam etmesi ve altcoin fiyatlarının artmasıyla birlikte, ETH fiyatı için yeni tahminler gelmeye başladı. Popüler analistlerden GalaxyBTC, fiyatın 5.000 dolarlık yolculuğuna başladığını iddia etti.

Kripto para piyasaları, 1 yıldır süren muazzam boğa koşusuna tüm hızıyla devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde yaşanan ufak bir düşüş piyasaları sallasa da yeni haftanın sonuna doğru başta altcoinler olmak üzere yeniden hareketlenmeler başladı. Ethereum fiyatı da bu noktada 1.900 dolar seviyesini aştı ve kritik direnç bölgelerine doğru ilerliyor. Lider altcoin için kritik fiyat tahminleri gelmeye devam ediyor.



Ethereum (ETH) 5.000 Dolar mı Olacak?

Kripto para piyasalarının popüler analistlerinden GalaxyBTC, bugün yaptığı değerlendirmelerde Ethereum (ETH) fiyatıyla ilgili öngörülerini paylaştı. Popüler isim, BTC paritesindeki haftalık grafikte düşüş trendinin kırıldığını ve yeni yükselişler için uygun ortamın oluştuğunu söyledi. Analistin söylediğine göre birkaç ay içinde 5.000 dolarlık fiyat seviyesi görülebilir;



“Ethereum (ETH) 1.300 günlük düşüş trendini kırdı ve yeniden test etmeye başladı. Birçok kişi bunun ne kadar büyük bir şey olduğunu hala anlamıyor. Önümüzdeki birkaç ay içinde, kolayca 5.000 dolar seviyesini görebilir.”

Ethereum BTC paritesinde son günlerde büyük bir hareketlilik gözlemleniyordu. Özellikle altcoin fiyatlarının canlanması için, Ethereum’un bir çıkış yapması bekleniyor. Bitcoin karşısında değer kazanmaya devam eden ETH, bu çıkışını sürdürürse boğa piyasasını tekrar sallayabilir.

Satış Baskısı Giderek Azalıyor

Lider altcoin Ethereum için bir başka görüş de analiz platformu CryptoQuant’ın CEO’su Ki-Young Ju’dan geldi. Ju, 2018 yılıyla kıyaslandığında ETH’nin satış baskısı hissetmediğini ifade ederken, borsalardaki rezervin de giderek azalttığını belirtti. Bu durum, özellikle merkezi borsalardaki ETH’lerin çekilmesi ve uzun vadeli düşünen yatırımcıların varlığa güveninin fazla olduğu anlamına geliyor.

Diğer yandan uzun bir süredir Ethereum için arz problemi olabileceği ve mevcut şartlarda fiyata olumlu etki edeceği konuşuluyordu. Gün geçtikçe piyasadaki Ethereum’ların DEX’lere ve soğuk cüzdanlara çekildiği haberi geliyor. Ethereum’un başlattığı staking havuzunda 3 milyondan fazla ETH kilitlenmiş durumda. En az 2 yıl boyunca varlıkların çekilemeyeceği düşünüldüğünde, uzun vadeli beklentilerin ne denli büyük olduğu da ortaya çıkıyor.

Piyasalar Toparlandı

Lider kripto para birimi Bitcoin, son günlerde yaptığı atakla birlikte tekrar sahnenin ışıklarını üzerine çekmişti. Yaşadığı yükselişle beraber dominance oranında da belirgin bir artış gözlemlense de son iki gündür Ethereum liderliğinde altcoin piyasasında yeniden canlanma göründü. Uzmanlar, bu yükselişlerin sürebileceğini fakat büyük bir düzeltme hareketinin de kapıda olduğunu söylüyorlar.

Düzeltme hareketleri beklense de altcoinler bu durumdan kazançlı çıkabilir. Bitcoin’den çıkacağı düşünülen nakit akışının altcoinlere yönelmesi halinde, çok daha büyük fiyat artışları yaşanabileceği konuşuluyor. Yine de bazı dev bankalar ve uzmanlar, tüm piyasayı etkileyebilecek bir düzeltme yaşanma ihtimali konusunda yatırımcıları uyarıyor. Sektörle ilgili gelen haber akışları olumlu olsa da piyasada bir korku havası yavaş yavaş oluşmuş durumda. Kurumsal yatırımcıların alımlarının artması halinde ise bu düşüşler bir miktar sınırlanabilir.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Share Article

Furkan, lisans eğitimini Uluslararası İlişkiler alanında tamamlamış, halihazırda Ortadoğu konusunda yüksek lisans eğitimini sürdürmektedir. Özellikle Körfez ülkelerinin teknoloji, blockchain ve kripto para yatırımları konusuna hususi ilgi göstermektedir. Bir süreden beri bu konular hakkında içerik üreterek sektöre olan ilgisini genişletmektedir.

YAZARI TAKİP ET

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın