Ethereum Düşüşe Geçti: Kritik Gün Öncesi, Önemli Seviyeler Hangisi?

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Ethereum 7 Şubat günü sert bir düşüş yaşadı.

  • Düşüşün sebebinin CME vadeli işlemlerinin açılması olabileceği ifade ediliyor.

  • Kritik destek ise 1480 dolarda yer alıyor.

  • promo

    Tüm dostlarımızı, en güncel trade sinyallerinden ve kripto haberlerinden haberdar olmaları için Telegram grubumuza davet ediyoruz.

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Sektörün Bitcoin ile birlikte en değerli kripto parası olan Ethereum, bu hafta içinde 1800 dolara göz kırptı. Ancak haftanın son günü olan 7 Şubat’ta sert bir düşüş yaşayan ETH’de fiyat 1520 dolara kadar gerilerken, 8 Şubat günü açılacak olan CME vadeli işlemleri öncesinde bu düşüşün yaşanması dikkatleri çekti. Ethereum İçin Kritik Zamanlar

Kasım ayında 400 dolardan işlem görmekte olan Ethereum, aradan geçen 2-3 aylık süre içinde değerini 4 kattan fazla artırmayı ve 1750 doları geçmeyi başardı. Üç yıllık aranın ardından tarihi rekorunu da kıran lider altcoin, 7 Şubat itibariyle ise düşüşe geçti. Günlük bazda yüzde 7’den fazla düşerek 1720 dolara gerileyen ETH için, 8 Şubat günü açılacak olan CME vadeli işlemleri büyük önem taşıyor.CME vadeli işlemlerin başlaması ile birlikte Ethereum, yepyeni bir döneme girmiş olacak. Bu işlem sayesinde artık kurumsal yatırımcılar CME aracılığı ile ETH’de long ya da short pozisyon alabilecekler. ETH, CME’nin Bitcoin’den sonra kurumsal yatırımcılara açtığı ikinci kripto para olacak. 

CME’nin Bitcoin vadeli işlemlerini bundan yaklaşık üç yıl kadar önce açması, pek de olumlu sonuçlara gebe olmamıştı. Bitcoin, o dönem için 20 bin dolar ile zirve yapmışken, CME’deki kontratların açılması ile birlikte, sert bir düşüş yaşamış ve uzunca bir süre devam eden ayı piyasasına girmişti. Korku, mevcut sürecin Ethereum ile de tekrar etmesi.

Fakat otoriteler, Bitcoin özelinde yaşanan bu durumun; aynı şeyin ETH için de tekrar edeceğini göstermediğini düşünüyor. Üç yıl önceki sektör ile şimdiki sektör arasında dağlar kadar fark olduğu belirtilirken, bu sefer kontratların açılması ile Ethereum fiyatının uzun sürecek bir buhran yaşamasının pek de mantıklı görünmediği ifade ediliyor.

Kritik Destek Nerede?

Elbette traderların aklındaki bir diğer önemli konu da destek seviyesinin nerede bulunduğu. Bu konuyla ilgili olarak yapılan analizlerde, ilk olarak 1480 dolar seviyesinin oldukça önemli olduğu belirtiliyor. Ethereum fiyatı için bu seviyenin kritik bir destek görevi gördüğü ve bunun kırılmasının düşüşü daha da derinleştirebileceği belirtiliyor. 

Bir diğer kritik destek seviyesi ise, 1400 dolar olarak belirtiliyor. 1400 doların da altına düşülmesi durumunda, ETH’deki düzeltmenin hız kazanması muhtemel olabilir. Fakat CME vadeli işlemlerinin Ethereum özelinde sert bir düşüş yaratacağı beklentisine sahip kişilerin sayısı pek de fazla değil. Yine de bu konu ile ilgili olarak neler olacağını ve Ethereum’da fiyatın bundan nasıl etkileneceğini ise ancak zaman gösterecek.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Share Article

İLGİLİ KONULAR

YAZARI TAKİP ET

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın