Ethereum Dev Şirketlerin Arasına Katıldı: Sıralamada Her Geçen Gün Yükseliyor

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Lider altcoin Ethereum (ETH), son günlerde yaşadığı büyük artışla adından söz ettirmeye devam ediyor.

  • Ethereum (ETH), dünyadaki varlık değerleri sıralamasında ilk 100 arasına ismini yazdırdı.

  • Ethereum, bu sayede kurumsal firmalardan aldığı yatırım miktarını artırabilir.

  • promo

    Tüm dostlarımızı, en güncel trade sinyallerinden ve kripto haberlerinden haberdar olmaları için Telegram grubumuza davet ediyoruz.

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.
Lider altcoin Ethereum (ETH), son günlerde yaşadığı büyük artışla adından söz ettirmeye devam ediyor. Son olarak Bitcoin’in 11. sıraya kadar yükseldiği varlık listesinde ilk 100 sıraya adım atan ETH, altcoin piyasasını da canlandırdı. Uzmanlar, fiyat için bir sonraki hedefin tüm zamanların rekoru olduğunu ifade ediyor. Piyasa değeri açısından ikinci sırada bulunan kripto para, yazının kaleme alındığı an itibarıyla 140 milyar dolarlık bir değere sahip.

Bitcoin’in her alanda rekorlar kırdığı bir dönemden geçen kripto para piyasası, gözlerini lider altcoin Ethereum’a çevirmiş durumda. Ethereum, son günlerde yaşadığı büyük fiyat artışı sonrası piyasa değerini de katladı ve dev şirketlerin arasında bulunduğu varlık listesinde ilk 100 arasına yerleşti. Bu durumun, varlığa olan ilgiyi artıracağı ve yatırımların çoğalacağı düşünülüyor.140 Milyar Dolarlık Piyasa Değeri Var

Ethereum (ETH), son gelen verilere göre, dünyadaki varlık değerleri sıralamasında ilk 100 arasına ismini yazdırdı. Lider altcoin, yazının kaleme alındığı an itibarıyla yaklaşık 140 milyar dolarlık piyasa değeriyle 94. sırada bulunuyor. Ethereum’un bulunduğu listenin ilk sırasında ise 12 trilyon dolarlık piyasa değeriyle altın varlığı bulunuyor.Apple, Aramco, Microsoft gibi dev şirketlerin bulunduğu yatırım varlıkları listesinde, Ethereum’un ilk yüz arasına girmesi şüphesiz önemli bir olay. Zira geleneksel piyasa varlıklarına karşı kripto para piyasasının yükselişinin en önemli temsilcilerinin burada bulunması, sektöre olan bakış açısını değiştirecektir. Ethereum, bu sayede kurumsal firmalardan aldığı yatırım miktarını artırabilir.

Bitcoin 11. Sırada

Varlık listesinde dikkati çeken varlıklar arasında altın, gümüş, Microsoft ve Amazon hisseleri de bulunurken, listenin en hızlı yükseliş kaydeden üyesi Bitcoin oldu. Ethereum 94. sırada bulunurken, Bitcoin listenin 11. Sırasında kendisine yer buldu. Lider kripto para birimi, geçtiğimiz haftalarda dev bankaları geride bırakarak önemli bir eşiği aşmıştı. Bitcoin’in üstünde geçilmeyi bekleyen ilk hedefler ise Facebook, Tesla ve Google’ın Alphabet hisseleri yer alıyor.

Bitcoin ve Ethereum, son aylarda kurumsal yatırımcılardan büyük yatırım alarak fiyatlarında önemli yükselişler yaşamıştı. Bu yükselişlerin sürmesi ve büyük bir boğa sezonunun gelmesi için kripto para varlıklarının geleneksel piyasaları şaşırtması gerekebilir. Son günlerde gelen bu tip olumlu haberler ve devletlerin sektörle ilgili düzenleme açıklamaları, büyük şirketlerin güvenle yatırım yapmaları için olanak tanıyor.

Ethereum Yüzde 70 Değer Kazandı

Ethereum piyasa değerini yükseltirken, son bir haftadır yaşadığı muazzam fiyat artışı da topluluğu heyecanlandırmıştı. Bir hafta içinde yaklaşık yüzde 70 değer kazanan lider altcoin, yazının kaleme alındığı an itibarıyla 1.223 dolar seviyesinde bulunuyor. Altcoin piyasasının canlanması ve dominance oranının düşmesi için Ethereum’un yükselişlerini sürdürmesi gerekiyor. Uzmanlar, fiyattaki bir sonraki hedefin, tüm zamanların rekor seviyesi olan 1.440 dolar olduğunu ifade ediyor.

Kripto para piyasası yükseliş dolu günlerden geçerken, bu hızlı fiyat artışının bir düzeltme hareketini de beraberinde getireceği yorumları artmaya başladı. Uzmanlar, düzeltmenin büyük bir düşüş getirmeyeceğini belirtseler de yatırımcılar için riskli bir durum oluşabilir. Buna rağmen, 30.000 dolarlık fiyat seviyesinden yapılan yeni büyük kurumsal alımlar, fiyatın uzun bir yükseliş maratonuna yeni başladığına işaret ediyor. Bitcoin’in yükselişini takip edecek Ethereum gibi büyük altcoinlerin de piyasayı tümden ayağa kaldırması bekleniyor.

Uyarı: Kripto para alım satımı, yüksek seviyede risk barındırır ve tüm yatırımcılar için uygun olmayabilir. Bu içerikte açıklanan görüşler, BeInCrypto’nun görüşlerini yansıtmaz.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Share Article

Furkan, lisans eğitimini Uluslararası İlişkiler alanında tamamlamış, halihazırda Ortadoğu konusunda yüksek lisans eğitimini sürdürmektedir. Özellikle Körfez ülkelerinin teknoloji, blockchain ve kripto para yatırımları konusuna hususi ilgi göstermektedir. Bir süreden beri bu konular hakkında içerik üreterek sektöre olan ilgisini genişletmektedir.

YAZARI TAKİP ET

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın