Ethereum Classic Yükseliş Potansiyeliyle Dikkatleri Üzerine Çekiyor

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • ETC 5,70 dolardaki destek bölgesinde çift dip oluşturdu.

  • Kısa vadede, alçalan bir direnç çizgisinden çıkış gerçekleşti.

  • promo

    Tüm dostlarımızı, en güncel trade sinyallerinden ve kripto haberlerinden haberdar olmaları için Telegram grubumuza davet ediyoruz.

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Ethereum Classic (ETC) fiyatı, çıkış gerçekleştirdikten sonra desteğe dönüştürdüğü 5,70 dolar bölgesinin biraz daha üzerinde seyrediyor. Kısa vadeli alçalan direnç çizgisinden gerçekleşen çıkış ve meydana gelen yükseliş formasyonu nedeniyle ETC’nin direnç seviyelerine doğru yükseliş kaydetmesi bekleniyor.

SponsorSponsor

ETC Tarafından İzlenen İşlem Aralığı

ETC fiyatı, mart ayından bu yana 4,70 ve 7,50 dolar seviyeleri arasında hareket ediyor. ETC, işlem aralığının direnç bölgesinden iki kez reddedildi. 25 Kasım’daki son reddedilmeden sonra yukarı doğru uzun bir fitil oluştu ve destek seviyesine doğru düşüş yaşandı.

SponsorSponsor

Reddedilmeye rağmen teknik göstergelerin pozitif bir görünüm sergilediği söylenebilir. RSI 50 çizgisi üzerine çıktı ve 0’a çok yakın hareket etmekte olan MACD de yükseliyor.

ETC Grafiği (TradingView)

Çift Dip Formasyonu

Günlük grafiğe göre en yakındaki destek bölgesi 5,70 dolarda yer alıyor. ETC 18 Kasım’da bu bölgeyi aştı ve destek olarak onayladı.

An itibarıyla 5,70 dolar bölgesinde bir çift dip oluşumu gözleniyor. Çift dip formasyonları ise yükseliş yönlü formasyonlar olarak biliniyor. Öte yandan teknik göstergeler düşüşe işaret ediyor ve tam aksine kırılım gerçekleşeceğini gösteriyor.

Dolayısıyla ETC’nin bir kez daha 4,70 dolar bölgesine mi gerileyeceğini ya da yükselişe mi geçeceğini belirlemek için daha kısa zaman aralıklarını içeren grafiklere bakmak gerekiyor.

ETC Grafiği (TradingView)

Kısa Vadede Ethereum Classic

Kripto para analisti @geoffro822 Twitter üzerinden takipçileriyle bir ETC grafiği paylaştı. Grafiğe göre ETC’nin fiyatı, mevcut simetrik üçgen formasyonundan çıkış gerçekleştirdikten sonra 9 dolar seviyesine kadar değer kazanabilir.

Kaynak: Twitter

Analistin paylaştığı gönderiden sonra üçgenin direnç çizgisinden çıkış gerçekleşti ve şu anda bu çizgi destek olarak onaylanmaya çalışılıyor.

Tüm düşüş hareketinin 0,382 fib. düzeltme seviyesini oluşturan 6,15 dolardaki ara direnç bölgesi geride bırakılırsa kısa vadeli trend yükselişe işaret etmeye başlayabilir. Bu durumda 7,50 dolardaki direnç bölgesine doğru yeni bir yükseliş hareketi gündeme gelebilir.

İlk ara direnç bölgesi 0,618 fib. düzeltme seviyesi tarafından oluşturuluyor ve 6,47 dolarda yer alıyor.

5,70 dolar seviyesi altında gerçekleşecek bir günlük kapanış, yükseliş ihtimalini geçersiz kılacak ve ETC’nin 4,70 dolardaki uzun vadeli destek seviyesine doğru gerileyebileceğini gösterecek.

ETC Grafiği (TradingView)

Sonuç

Sonuç olarak gerçekleşen kısa vadeli çıkıştan sonra 7,50 dolardaki direnç bölgesine doğru fiyat artışı devam edebilir. 6,15 dolar bölgesinin Ethereum Classic tarafından destek olarak onaylanması ise yükseliş hızını artırabilir.

BeInCrypto’da yayımlanan 10 Aralık 2020 tarihli Binance Coin (BNB) analizini okumak için lütfen buraya tıklayınız.

Uyarı: Kripto para alım satımı, yüksek seviyede risk barındırır ve tüm yatırımcılar için uygun olmayabilir. Bu içerikte açıklanan görüşler, BeInCrypto’nun görüşlerini yansıtmaz.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Sponsor
Share Article

Kripto paralarla yakından ilgilenen Valdrin aynı zamanda kripto para alım-satımı da gerçekleştiriyor. Barcelona Graduate Schoolf of Economics (Barselona Ekonomi Enstitüsü) Finans Piyasaları bölümünden master derecesini aldıktan sonra kendi ülkesi Kosova’da Ekonomik Kalkınma Bakanlığında çalıştı. 2019 yılında ise tüm vaktini kripto paralara ve alım-satım yapmaya ayırmaya karar verdi.

YAZARI TAKİP ET

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın