Ethereum Classic Geri Sayımı Bitmek Üzere! Son Saatler

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Ethereum Classic ağındaki Phoenix isimli güncellemenin 1 Haziran 2020'nin ilk saatleriyle gerçekleşmiş olması bekleniyor.

  • Güncelleme, ETH ve ETC ağındaki uyumluluğu artıracak.

  • Önde gelen madencilik havuzları ve kripto para borsaları güncellemeye hazır olduklarını ifade etti.

  • promo

    Tüm dostlarımızı, en güncel trade sinyallerinden ve kripto haberlerinden haberdar olmaları için Telegram grubumuza davet ediyoruz.

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Ethereum Classic ağındaki güncellemeye sadece saatler kaldı. Phoenix isimli sert çatallanmanın (hard fork) 1 Haziran 2020 tarihinde saat 02:00 sularında gerçekleşmesi bekleniyor.

SponsorSponsor

Daha önce 10.500.839’uncu blokta gerçekleşeceği ifade edilen sert çatallanmaya 4.000 bloktan az bir kazım işlemi kaldı. Kazım işlemi güncel hızını koruduğu takdirde sert çatallanmanın 1 Haziran’ın ilk saatleri itibarıyla gerçekleşmiş olması bekleniyor.

SponsorSponsor

Yol Ayrımı: Sert Çatallanma (Hard Fork)

Blok zincirlerinde köklü değişikliklerle sonuçlanan ve yeni işleyiş kurallarıyla yeni bir protokol öneren sert çatallanmalar, sektörün yakından takip ettiği gelişmeler olarak biliniyor.

Bazı sert çatallanmalardan sonra blok zinciri üzerinde yeni kripto para birimleri de meydana gelebiliyor. Bitcoin Cash (BCH) bu konuda en bilinen örneklerin başında geliyor.

Ethereum Classic resmî Twitter hesabı ise daha önce madencilerin %88’inin Phoenix güncellemesini kabul ettiğini duyurmuştu. Ethermine, NanoPool, 2miners, F2Pool, BTC.com gibi önde gelen maden havuzları, güncellemeye hazır oldukları ve destek vereceğini ifade etmiş durumda bulunuyor. Topluluğun desteğini alan güncellemenin ardından yeni bir kripto para meydana gelmesi beklenmiyor.

Binance, Huobi, Kraken, OKEx, Bittrex, Bitfinex, Poloniex, Coinbase, Bithumb gibi önde gelen kripto para borsalarının yanı sıra birçok kripto para borsası daha güncellemeye ilişkin hazırlıklarını tamamladığını ifade etti.

Phoenix Güncellemesinin Ardından Ethereum Classic

Phoenix güncellemesi, Ethereum ağındaki Istanbul güncellemesinin yeniliklerini kapsayan birtakım geliştirmeleri beraberinde getirecek. Böylece 2019 yılı Aralık ayından beri Ethereum ağında kullanılan kodlar Ethereum Classic ağında da kullanılabilir olacak.

Atlantis ve Agharta isimli sert çatallanmaların ardından geçtiğimiz on iki ay içinde üçüncü sert çatallanmayı da Phoenix oluşturacak. San Francisco merkezli Ethereum Classic Labs’ın teknoloji koordinatörü Stevan Lohja tarafından Medium üzerinden yayımlanan yazıda da Phoenix’in işlev ve önemine değinildi. Atlantis ve Agharta’nın ETC ve ETH ağını teknik olarak uyumlu hale getirdiğini belirten Lohja, Phoenix’in ise tam ve kesin bir uyumluluk sağlayacağını dile getirdi.

ETC için önemli bir dönüm noktası olması beklenen gelişmenin, Ethereum ve Ethereum Classic toplulukları arasındaki bağı güçlendirmesi bekleniyor.

Yenilik, işbirliği ve teknik katkı sunmak açısından ETC ve ETH ağları arasındaki ortaklığı kuvvetlendirmesi umulan Phoenix, özellikle merkezsiz Ethereum uygulamalarına ETC ağında da kapı açabilir. Bu durumda Ethereum’un DeFi ve DApp’lere dönük geniş ekosisteminin, ETC ağındaki merkezsiz ekosistemi de besler hale gelmesi ETC için önemli fırsatlar yaratabilir.

Sert Çatallanmanın Fiyatlanması

ETC, 15 Mayıs’ta başladığı yükseliş hareketine yüksek tepeler oluşturarak devam ediyor. Sert çatallanmaya saatler kala 0,000775 satoshi yakınlarında fiyatlanan ETC’nin son 15 günde yakaladığı ivmeyi koruyup koruyamayacağı ise yakından takip ediliyor.

12 Ocak 2020 tarihindeki Agharta sert çatallanmasını takip eden 48 saat boyunca yaklaşık %3 değer kaybeden ETC, 14 Ocak’ta başlattığı yükseliş hareketiyle 15 gün içinde %103 değer kazanmıştı. Fakat sert çatallanmaların, kripto paraların değerleri üzerinde yükseltici etki yaratacağına dair bir veri bulunmuyor.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Sponsor
Share Article

İLGİLİ KONULAR

Uluslararası ilişkiler eğitimini tamamladıktan sonra Orta Doğu ve Afrika Çalışmaları alanında yüksek lisans eğitimi aldı, çeşitli sosyal bilim dergilerinde makaleler yayınladı. Uzunca bir süredir blok zinciri teknolojisi, kripto paralar, fiyat analiz ve çevirileriyle ilgileniyor, bu konuların ekonomi-politiğine ilgi duyuyor. Alana dair esas itici gücün, finans sektörünün hibrit bir sistem yaratma konusundaki kararlılığından doğacağını düşünüyor.

YAZARI TAKİP ET

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın