Eski Bankacı, Bitcoin İçin ‘Hayal Dahi Edilemeyecek’ Seviyeyi Açıkladı

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Lider kripto para birimi Bitcoin, bir süredir stabil bir görüntü çiziyor.

  • Square ve MicroStrategy şirketlerin adeta bir trendi başlattığı görülürken, dünyanın en büyük yatırım kuruluşlarının da buna katılmasının an meselesi olduğu iddia ediliyor.

  • Süreci değerlendiren Raoul Pal ise, BTC'nin 1 milyon dolar olmasının kendisini şaşırtmayacağını söyledi.

  • promo

    Tüm dostlarımızı, en güncel trade sinyallerinden ve kripto haberlerinden haberdar olmaları için Telegram grubumuza davet ediyoruz.

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Lider kripto para birimi Bitcoin, bir süredir stabil bir görüntü çiziyor. 11 bin 300 doların üzerinde kalmayı başaran BTC için kritik dönemecin yaklaştığı belirtilirken, bu dönemde birbiri ardına gelen olumlu haberler de işin boyutunu bir başka noktaya taşıyor. Özellikle şirketlerin son günlerde Bitcoin alımlarına ciddi bir şekilde hız verdiği vurgulanırken, bu durumun da BTC için çok pozitif bir gelişme olduğu ifade ediliyor.

SponsorSponsor

Square ve MicroStrategy şirketlerinin adeta bir trendi başlattığı görülürken, dünyanın en büyük yatırım kuruluşlarının da buna katılmasının an meselesi olduğu iddia ediliyor. Böylesi bir senaryoda ise başta PayPal olmak üzre birçok dev firmanın orta vadede Bitcoin aldığını açıklaması, bazı otoritelere hiç de büyük bir sürpriz olmaz.

SponsorSponsor

İşte tüm bu gelişmeler ışığında süreci yorumlayan sektörün önde gelen isimlerinden Raoul Pal ise, Bitcoin için çılgın bir fiyat hedefi verdi. Pal, yaptığı açıklamada lider kripto para biriminin 1 milyon doları görmesinin hiç de büyük bir sürpriz olmayacağını iddia etti.

Bitcoin İçin 1 Milyon Dolar Vurgusu

Goldman Sachs’ın serbest yatırım fonunun başındaki isim olan ancak daha sonra geleneksel bankacılıktaki kariyerinden vazgeçerek kripto para sektörüne giriş yapan Pal, Bitcoin ve kripto paralar denince akla ilk gelen isimlerden bir tanesi. Deneyimli yatırımcı, yaptığı son açıklamada ise 1 milyon dolarlık fiyat hedefinin, lider kripto para birimi için son derece gerçekçi bir hedef olduğunu söyledi.

Stansberry Research adlı bir firmaya demeçler veren Pal’a göre, Wall Street şirketleri önümüzdeki dönemde adeta Bitcoin’e akın akın gelecek. Başarılı isim, yaptığı açıklamalarda 1 milyon doların Bitcoin için son derece gerçekçi olduğunu iddia ederken, sözlerine şunları ekledi:

İşim gereği birçok insanla içli dışlıyım. Onlarla sürekli olarak konuşuyoruz ve çeşitli değerlendirmeler yapıyoruz. Gördüğüm ve duyduklarım kadarıyla, Wall Street’teki hemen her şirketin gündeminde Bitcoin’e bir şekilde yer var. Hatta şunu ifade edebilirim ki, gelecekte Bitcoin’e doğru kimsenin tahmin dahi edemeyeceği ölçekte bir para akışı olacak. Şu anda bazı şeyler, insanları ve yatırımcıları alıkoyuyor. Ancak bu noktada da gelişmeler mevcut.

Pal aynı zamanda son dönemde portföyündeki Bitcoin miktarını da ciddi şekilde artırmaya başladığını ifade etti. Başarılı yatırımcı bu konuyla ilgili olarak ise şunları söyledi:

Şu anda ciddi problemler var. Bunları kimse inkar edemez. Bunlar, apaçık bir şekilde ortada duruyor. Avrupa ve Amerika Birleşik Devletleri’nde şirketler, ciddi zarar ediyor. Nakit akışları zor durumda. Bu durumda gözlerin tek çevrildiği yer ise merkez bankaları. Onlardan daha fazla para basmaları bekleniyor. İşte ben de bu durumu gördüğüm için daha fazla Bitcoin alıyorum. BTC’nin bu krizde sığınılacak liman olacağını düşünüyorum.

Pal, aynı zamanda portföyünün yarısını Bitcoin’e ayırdığını da sözlerine ekledi. Başarılı isim, BTC’nin rallisinin ise elinin kulağında olduğunu düşünüyor.

Kurumsal Yatırımcılar Akın Akın Geliyor

Öte yandan Bitcoin özelinde son günlerin ana hikayesi kurumsal yatırımcılar desek, herhalde pek de yanlış bir ifade kullanmış olmayız. Kurumsal yatırımcıların sektördeki varlığı her geçen gün bir miktar daha artarken, sektöre kurumsal yatırımcı girişini belki de en fazla sağlayan firma olan Grayscale’in verileri de dudak uçuklatıyor.

Şirket, yılın üçüncü çeyreğine ait faaliyet raporunu yayınlarken, bu dönem boyunca tam 1 milyar dolarlık yatırım aldıklarını duyurdu. Kurumsal yatırımcılar tarafından yapılan bu yatırımların yüzde 68.5’i Bitcoin’e gitti. Bu rakam ise yaklaşık 720 milyon dolara tekabül ediyor. Diğer yatırım alan araçlar ise Ethereum, Ripple ve Ethereum Classic için oluşturulmuş fonlar.

Dikkatleri çeken bir diğer detay ise Grayscale yatırımcılarının artık farklı kripto paralara da ilgi göstermeye başlaması. Bitcoin, her ne kadar doğal olarak yatırımcıların en fazla tercih ettiği ürün olarak tahtını kimseye kaptırmasa da, diğer kripto para odaklı yatırım fonlarına da olan ilginin ciddi şekilde arttığı görülüyor. Hatta bu durum, bazı otoritelerce acaba yeni bir alt sezon hazırlığı mı geliyor şeklinde yorumlanıyor.

Fiyatın türlü olumsuz gelişmelere karşı güçlü bir şekilde kalması da pozitif olan bir başka gelişme olarak yorumlanıyor. Piyasaların içinde bulunduğu unstabil duruma karşın güçlü durmayı başaran Bitcoin, yatırımcılara ciddi manada güven veriyor. Bakalım, önümüzdeki günlerde BTC fiyatında ne gibi gelişmeler bizleri bekliyor olacak?

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Sponsor
Share Article

Hekim adayı olan Nihat Emre, İzmir'de yaşıyor. Kripto paralara ve arkasındaki teknolojiye inanan ve bu yönde uzunca bir süredir içerik üreten Nihat Emre'nin hedefi, blok zinciri teknolojisi ise medikal uygulamalar alanında çalışmak.

YAZARI TAKİP ET

+% 70 doğrulukla En İyi Telegram Sinyali ile kripto borsa tahminleri!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın