EOS fiyatı nisan ayından beri varlığını koruyan bir destek seviyesine çok yakın hareket ediyor. Bu seviyeden bir sıçrama gerçekleşmesi daha muhtemel görünüyor fakat kırılım yaşanırsa daha aşağıdaki seviyelerde yeterince destek bölgesi bulunmadığı için keskin bir düşüş meydana gelebilir. Compound (COMP) fiyatı ise uzun vadeli bir destek seviyesinin altına geriledi ve tüm zamanların en düşük seviyesini gördü. Fakat pozitif yönlü bir dönüş formasyonunun içinde hareket eden fiyatın, çıkış gerçekleştirmesi bekleniyor.

EOS Fiyatında Direnç ve Destek

EOS fiyatı 16 Ağustos’ta 3,95 dolar tepesine ulaştıktan sonra düşüşe geçti ve alçalan bir direnç çizgisini takip etmeye başladı.

Şu anda ise nisan ayından bu yana üzerinde seyrettiği 2,45 dolardaki destek bölgesine oldukça yakın hareket ediyor.

7 Ekim’de bir çıkış başlatan ve bununla birlikte %20’lik de bir artışla 2,97 dolar tepesine ulaşan fiyat, alçalan direnç çizgisini aşmış görünüyordu. Fakat daha yüksek seviyelerde tutunmayı başaramayarak günlük grafikteki mumda yukarı doğru uzun bir fitil oluşturdu.

EOS Grafiği (TradingView)

Günlük grafikteki teknik göstergeler yükselişe işaret ediyor. Stokastik Osilatör altın kesişim oluşturdu ve yükseliyor. MACD de pozitif uyumsuzluk oluşturduktan sonra yükselmeye başladıfakat henüz pozitif bölgeye geçmedi.

Öte yandan RSI, 50 değerinin altında hareket ediyor ve henüz bir pozitif uyumsuzluktan bahsedilemiyor.

EOS Grafiği (TradingView)

İşlem Aralığı

6 saatlik grafik, 2,60-2,90 dolar aralığında çok ilginç bir fiyat hareketine sahne oluyor.

2,60 dolar bölgesi daha önce destek olarak çalışmış fakat bunun ardından da 2,40 dolar seviyesine doğru bir kırılım gerçekleşmişti. 2,60 dolar bölgesini direnç olarak onaylayan fiyat, 2,40 dolar yakınlarında çift dip oluşturdu.

EOS, 6 Ekim yükselişinden sonra 2,60 dolar bölgesinde tutundu ve 2,90 dolar bölgesini direnç olarak onaylamak için bir kez daha yükseldi. Bu analizin yazımı sırasında ise 2,60 dolar bölgesine dönmüş ve muhtemelen bu bölgeyi bir kez daha destek olarak onaylıyordu.

Fiyat 2,60 dolar bölgesi üzerinde kalmayı başarırsa 2,90 dolar bölgesindeki dirence doğru bir yükseliş denemesi daha yapabilir. Bu da yukarıda bahsedilen direnç çizgisinden çıkış gerçekleştirileceği anlamına gelir.

EOS Grafiği (TradingView)

Destek bölgesinden gerçekleşecek kırılım ya da alçalan direnç çizgisinden gerçekleşecek çıkış, trendin yönünü belirlemekte de yardımcı olabilir.

Kırılımla birlikte en yakındaki destek bölgesinin bulunduğu 2,10 dolara doğru, çıkışla birlikte ise 2,90 dolara ve hatta 3,50 dolara doğru bir fiyat hareketi meydana gelebilir.

EOS Grafiği (TradingView)

EOS/BTC

Önde gelen kripto para analistlerinden DonAlt (@CryptoDonAlt ), yutan boğa mumuna dikkat çeken bir EOS/BTC grafiği paylaştı. Analist, yeni bir yükseliş hareketinin başlamış olabileceğini ifade etti.

Kaynak: Twitter

EOS/USD paritesine benzer şekilde EOS/BTC paritesi de 7 Ekim’de yükseliş kaydetti. Fakat 25.600 satoshi’de dirençle karşılaşan fiyat, bir kez daha değer kaybetmeden önce yukarı doğru uzun bir fitil oluşturdu.

EOS/BTC için gerçekleşen fiyat hareketi, USD karşısında biraz daha düşüş yönlü bir görünüm çiziyor. EOS/USD paritesinde ara destek seviyesinde tutunmayı sağlayan pump, EOS/BTC paritesinde sadece direnci onaylamaya yetti.

Ayrıca mevcut fiyatın altında yeterince destek bölgesinin bulunmayışı, 2017’den bu yana görülmemiş seviyelere, 21.000 satoshi’ye doğru düşüşü tetikleyebilir.

EOS Grafiği (TradingView)

Compound (COMP) İçin Dip ve Tepe

COMP, 1 Ekim’de 272,61 dolara ulaşarak fiyat rekoru kırdı. Daha sonra da birçok destek seviyesinden kırılıma sebep olan keskin bir düşüş yaşandı.

23 Eylül’de başarısız bir çıkış denemesi gerçekleştiren fiyat, daha yüksek seviyelerde tutunamadı ve kısa süre sonra 130 dolardaki destek seviyesinin altına geriledi.

Düşüşünü sürdüren COMP, 101,16 dolarda dip oluşturarak tüm zamanların en düşük seviyesine ulaştı.

Fiyat, 130 dolar bölgesinde tutunana kadar trend de düşüş yönlü olarak değerlendirilmeye devam edecek. Bu seviyenin korunması halinde ise 163 dolar seviyesinden başlamak üzere aşılması gereken birçok direnç yer alıyor.

COMP Grafiği (TradingView)

En azından günlük grafikte, dönüşe dair herhangi bir işaret görülmüyor.

RSI ve Stokastik Osilatör düşüş kaydediyor. MACD de yükseliş denemesinde başarısız oldu ve bir kez daha düşmeye başladı.

Reklam
Okumaya devam et
COMP Grafiği (TradingView)

Fiyatın Geleceği

Önde gelen kripto para analizi hesaplarından IncomeSharks (@IncomeSharks ) bir COMP grafiği paylaşarak mevcut fiyata yakın olan muhtemel bir destek seviyesine işaret etti.

Kaynak: Twitter

Yukarıdaki gönderi paylaşıldıktan sonra fiyat, bahsedilen seviyenin de altına geriledi. Şu anda ise pozitif yönlü bir dönüş formasyonu olan alçalan takoz oluşumu göze çarpıyor. Fiyat takoz formasyonunun sonuna yaklaşıyor ve hemen takozun destek seviyesi üzerinde seyrediyor.

RSI aşırı satış bölgesinde önemli bir pozitif uyumsuzluk oluşturdu. Bu da başarılı bir çıkışın yapılabileceğini gösteriyor. Çıkış gerçekleşirse en yakındaki direnç bölgeleri 145 ve 185 dolarda yer alıyor.

COMP Grafiği (TradingView)

Kısa vadeli grafik de yukarıdaki ihtimali destekliyor. Zira RSI’da pozitif uyumsuzluk ve yükselen bir destek çizgisi göze çarpıyor. Buna ek olarak MACD’nin de pozitif bölgeye geçtiği görülüyor.

Dolayısıyla takozun direnç çizgisine doğru bir yükseliş yaşanması ve ardından da formasyondan çıkış gerçekleşmesi oldukça muhtemel görünüyor.

COMP Grafiği (TradingView)

Sonuç olarak COMP tüm zamanların en düşük seviyesine ulaşmış olsa bile mevcut formasyondan çıkış gerçekleşmesi bekleniyor. Bu da belirtilen direnç seviyelerine doğru bir yükseliş yaşanmasını sağlayabilir.

Uyarı: Kripto para alım satımı, yüksek seviyede risk barındırır ve tüm yatırımcılar için uygun olmayabilir. Bu içerikte açıklanan görüşler BeInCrypto’nun görüşlerini yansıtmaz.