En İyi Altcoin 2021 Şubat Ayında Hangisi Olacak?

Makaleyi Paylaş
KISACA
 • Elrond, Maiar adlı uygulamasını hayata geçiriyor.

 • Stellar ağında hayata geçirilecek olan USDC, dikkatleri Stellar üzerine çekebilir.

 • Swipe Ignition platformu sayesinde şubat ayındaki SXP talebi artabilir.

 • promo

  BIT Kazanma Zamanı: 8 Milyon BIT Kazanma Şansı. Üç Farklı Yol, Bir Büyük Kazanç. Hemen Katıl!

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Ocak ayı kripto para sektörü için oldukça olumlu koşullar içinde geride bırakıldı. Birçok altcoin fiyatının bu süreçte yeni rekorlara imza attığı görüldü.

SponsorSponsor

En iyi altcoin olarak 2021 yılı Şubat ayında listelerde yer bulabilecek kripto para birimlerini bu analizde sebepleriyle birlikte ele almaya çalıştık. İşte potansiyelleriyle dikkat çeken altcoinler…

SponsorSponsor

1. En Büyük Altcoin Ethereum (ETH)

 • Fiyat: $1.357
 • Piyasa Değeri: 155 milyar dolar
 • Piyasa Değeri Sıralaması: #2

Ethereum (ETH) piyasa büyüklüğüne göre değerlendirildiğinde Bitcoin’in arkasından ikinci büyük kripto para ve en büyük altcoin olarak öne çıkıyor. Önemli kullanım alanlarıyla dikkat çeken ETH, birçok kripto paranın akıllı sözleşmeyle hizmet verdikleri platformlara temel oluşturuyor.

Ethereum için meydana gelecek önemli gelişmelerden biri 8 Şubat 2021 tarihinde CME Group tarafından nakit ödemeli Ethereum vadeli işlemlerinin hayata geçirilmesi olacak. 2017 yılında nakit ödemeli vadeli işlemlere açılan Bitcoin’den sonra ETH de CME Group tarafından ikinci dijital varlık olarak aynı işlemlere tabi tutulabilecek. Bu da Ethereum’a yatırım yapan piyasa paydaşlarına risklerini yönetmek adına basit bir yöntem olarak sunulmuş olacak.

Teknik verilere göre Ethereum, yükseliş impulsünün son dalgasını tamamlıyor olabilir. Fakat bir kırılım gerçekleşmeden önce 1.780 dolara kadar yükseliş yaşanabilir.

2. Elrond (EGLD)

 • Fiyat: 65 dolar
 • Piyasa Değeri: 1 milyar 122 milyon dolar
 • Piyasa Değeri Sıralaması: #43

Elrond (EGLD) hâlâ piyasa değeri küçük bir altcoin olarak değerlendirilebilirse de fiyatı ve diğer kripto para birimleri içindeki sıralaması ocak ayı boyunca kayda değer bir biçimde yükseldi.

Ayrıca gelecek aylara ilişkin dikkat çekici planları olan proje, neredeyse anında işlem gerçekleştiren bir finansal sistem yaratmayı hedefliyor fakat bunu yaparken de enflasyon kaynaklı fiyat artışını dizginlemeyi amaçlıyor. Bu sistemi küresel erişime açık hale getirmek de EGLD’nin hedefleri arasında bulunuyor.

Yukarıda belirtilen hedeflere ulaşmak için küresel çapta para ve kripto para aktarımlarına imkân veren Maiar adında bir finansal bir uygulama hayata geçiriliyor. Altcoin tarafından geliştirilen uygulama, Google Pay ve Venmo’nun aksine saniyeler içinde kullanıcılara uygun bir cüzdan tahsis etmeye yarıyor ve bunu yaparken de kişisel bilgileri toplamıyor. Şimdiye kadar 180.000 kullanıcının uygulamaya kayıt yaptırdığı biliniyor.

Cüzdan ve ödeme uygulamasının çıkış tarihi olarak ise 31 Ocak 2021 belirlendi.

Teknik verilere göre EGLD parabolik yükselişe rağmen hâlâ uzun vadeli bir yükseliş trendi içinde bulunuyor ve bir sonraki tepe için 84-85 dolar seviyelerini hedefleyebilir.

3. Stellar (XLM)

 • Fiyat: 0,323 dolar
 • Piyasa Değeri: 7 milyar 190 milyon dolar
 • Piyasa Değeri Sıralaması: #10

Stellar (XLM) 2014 yılında, finansal hizmetlere erişemeyen az gelişmiş bölgelere bu hizmetleri vermek amacıyla piyasaya çıktı. 

Grayscale Yatırım Fonu’nda oluşturulan Stellar Lumens hesabından da görüleceği üzere kurumsal yatırımcının da ilgisini üzerine çeken XLM, 2020 yılının üçüncü çeyreği itibarıyla Grayscale için en iyi performans gösteren 7. kripto para oldu.

Şubat ayında önemli gelişmelerin meydana gelmesi bekleniyor. Zira Stellar, önümüzdeki aylardan itibaren USDC için altyapı sağlayacak. Dolayısıyla Stellar ağında işlem yapan geliştiriciler, güçlü bir stabil coin’den faydalanabilecekler. USDC’nin küresel çaptaki likiditesi sınır ötesi işlemlerde de iyi bir kullanım alanı sağlayacak. Buna ek olarak USDC kullanıcıları bedavaya yakın olarak çok hızlı bir biçimde işlem gerçekleştirebilecekler.

Teknik verilere göre XLM uzun bir yükseliş hareketinin düzeltmesini ortaya koyuyor. 0,19-0,22 dolar aralığında destek bulması beklenen fiyat, daha sonra yükseliş trendini devam ettirebilir.

4. SXP (SWIPE)

 • Fiyat: 1,41 dolar
 • Piyasa Değeri: 106 milyon dolar
 • Piyasa Değeri Sıralaması: #153

Piyasa değerine göre sıralandığında zirveye yakın bir altcoin olmayan SXP, DeFi sektörünün bir bileşeni olarak son haftalarda ortaya koyduğu önemli fiyat artışlarıyla dikkat çekiyor. Diğer altcoin’lerle kıyaslandığında ise şubat ayı boyunca daha büyük bir yükseliş hareketi sergilemeye yakın duruyor.

Swipe Ignition satışları da şubat ayında hayata geçecek ilginç bir gelişme olarak öne çıkıyor. Swipe ekosistemine yeni projeleri getirmeyi amaçlayan Ignition platformu, SXP kullanılan halka açık satışlarda bu projelerin sermayelerini artırmalarına imkân veriyor.

Satın alımlar için yapılacak ödemelerde SXP kullanılacak ve SXP aracılığıyla meydana gelecek sermaye artırımlarındaki tokenlerin %50’si yakılacak. Bu de enflasyonist baskıyı azaltacak. Yeni listelemelerle verilen hizmetler, partnerlik, likidite gibi birçok avantajı da beraberinde getirecek.

İlk Ignition satışından sonra ikinci satış, SXP’ye olan ilgiyi artırabilir ve fiyat artışı sağlayabilir. İkinci satış, airdrop ve halka açık satışı içeren bir çeşitliliği barındıracak.

Teknik verilere göre 1,20 dolardaki direnç bölgesinden çıkış yapan SXP’nin 2,30 dolardaki direnç bölgesine doğru yükselişini sürdürmesi bekleniyor.

5. XVG (Verge)

 • Fiyat: 0,014 dolar
 • Piyasa Değeri: 237 milyon dolar
 • Piyasa Değeri Sıralaması: #102

SXP’ye benzer şekilde XVG de çok büyük piyasa değerine sahip olmayan bir altcoin olarak öne çıkıyor ve 0,014 dolar yakınlarında işlem görüyor.

26 Ocak’ta yarılanma gerçekleştiren XVG, 11 Mayıs 2020’de yarılanması gerçekleşen Bitcoin’e benzer şekilde önemli bir fiyat artışı sergileyebilir.

Yarılanmalar, madencilik ödüllerini yarıya indirdiği için yükseliş sağlayan gelişmeler olarak değerlendirilir. XVG’de 5.200.000 numaralı bloktan sonra kazılan bloklardaki ödüller 200’den 100’e düşürüldü. Bir sonraki yarılanmanın da eylül ayında gerçekleşmesi bekleniyor.

Teknik açıdan değerlendirildiği XVG’nin çıkış seviyesini test ettiği görülüyor. Bu seviyeyi destek olarak onaylayan XVG’nin yükseliş hareketini sürdürmesi bekleniyor.

Altcoin Piyasasında Canlılık

Bu analizde değerlendirilen 5 altcoin şubat ayında önemli gelişmeleri bekliyor ve teknik açıdan da pozitif bir görünüm sergiliyor. Kripto para alanında yüksek potansiyele sahip birçok proje olsa da temel ve teknik açıdan göze çarpan ve önemli bir yükseliş potansiyeline sahip olan 5 kripto paraya bu analizde yer verildi.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Sponsor
Share Article

Kripto paralarla yakından ilgilenen Valdrin aynı zamanda kripto para alım-satımı da gerçekleştiriyor. Barcelona Graduate Schoolf of Economics (Barselona Ekonomi Enstitüsü) Finans Piyasaları bölümünden master derecesini aldıktan sonra kendi ülkesi Kosova’da Ekonomik Kalkınma Bakanlığında çalıştı. 2019 yılında ise tüm vaktini kripto paralara ve alım-satım yapmaya ayırmaya karar verdi.

YAZARI TAKİP ET

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

BIT Kazanma Zamanı. 8 Milyon BIT Kazanma Şansı. Üç Farklı Yol, Bir Büyük

Katılın