En Çok Artan 5 Altcoin: ALGO Rekor Seviyeye Ulaştı

Makaleyi Paylaş
KISACA
 • EGLD 12 Eylül'de rekor seviyeye ulaştı.

 • ALGO 13 Eylül'de rekor seviyeye ulaştı.

 • NEAR parabolik şekilde yükselen bir destek çizgisini takip ediyor.

 • promo

  BIT Launchpad: 3.500 BIT’i ÜCRETSİZ kazan. Bu Fırsat Kaçmaz. Hemen Katıl!

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Bu analizde, 6 Eylül ile 12 Eylül tarihleri arasında en çok değer kazanan beş altcoin fiyatını ve artış oranlarını inceleyeceğiz.

SponsorSponsor

Altcoin piyasalarında, 6 ila 12 Eylül tarihlerinde en çok artan beş kripto para birimi ve artış oranları şöyle oldu:

SponsorSponsor
 1. Algorand (ALGO) : %50,81
 2. Elrond (EGLD) : %48,07
 3. Harmony (ONE) : %42
 4. Near Protocol (NEAR): %28,50
 5. Tezos (XTZ) %23,90

Haftanın Lideri: Algorand (ALGO)

Algorand (ALGO) 5 Ağustos tarihinde alçalan takoz formasyonundan çıkış gerçekleştirdi ve artış kaydetmeye başladı. Ayrıca yükseliş hareketi, 7 Eylül’de yaşanan düşüşün ardından hız kazandı.

Böylece altcoin, 8 Eylül’de 1,75 dolardaki direnç bölgesinden çıkış gerçekleştirmeyi başardı ve 13 Eylül’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2,56 dolara ulaştı. Buna ek olarak rekor seviye, 1,61 dış fib. düzeltme seviyesine karşılık geliyor. Ayrıca ALGO’nun şu anda bir yutan ayı mumu oluşturma sürecine girdiği de göze çarpıyor.

Günlük grafik ölçeğindeki MACD, artış sergilemeye devam ediyor. Ancak RSI’a bakıldığında, negatif uyumsuzluk görülüyor. 1,75 dolar bölgesinin ise şu anda bir destek olarak çalışması bekleniyor.

ALGO Grafiği (TradingView)

Altcoin Piyasalarında Hızlı Yükseliş: Elrond (EGLD)

Elrond (EGLD) 22 Temmuz’dan bu yana artış kaydediyor.

Fiyat hareketine yakından bakıldığında, 9 Eylül’de yükselen paralel kanaldan çıkış gerçekleştiği görülüyor. Ancak altcoin, 7 Eylül’de paralel kanalın direnç çizgisine bir kez daha temas etti ve bu çizgiyi bir destek olarak onayladı. Ayrıca bu süreçte, dördüncü dalga geri çekilmesi tamamlandı. Desteğin onaylanmasının ardından da yeni bir yükseliş hareketi başladı ve 12 Eylül’de rekor seviye olan 295,80 dolara ulaşıldı.

Öte yandan fiyat hareketi, beş dalgalı bir yükseliş impulsünü oluşturuyor olabilir. Dolayısıyla yükseliş hareketinin tamamının tepe noktası için olası hedef, 345 dolar ile 363 dolar aralığında yer alıyor. Bu hedef, son düşüş hareketinin 1,61 dış fib. düzeltme seviyesi (beyaz) ile birinci ve üçüncü dalga uzunluğunun 1,61 dış fib. düzeltme seviyesi (siyah) kullanılarak hesaplandı.

Buna ek olarak, günlük grafik ölçeğindeki MACD ve RSI’a bakıldığında da herhangi bir zayıflık görülmüyor.

EGLD Grafiği (TradingView)

Rekor Seviyeye Ulaşan Bir Diğer Altcoin Harmony (ONE) Oldu

Harmony (ONE) 7 Eylül tarihinde alçalan direnç çizgisinden çıkış gerçekleştirdi. Ayrıca direnç çizgisi, bir destek olarak onaylandı. Desteği onayladıktan sonra bir miktar değer kaybeden altcoin, 0,115 dolar bölgesine geriledi ve bu bölgeyi de bir destek olarak onayladı. Daha sonra ise yeni bir yükseliş hareketi başladı.

Böylece ONE, 13 Eylül’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,23 dolara ulaştı. Ancak fiyat, 0,205 dolardaki direnç bölgesinden çıkış gerçekleştirmeyi başaramadı ve direnç bölgesinin altına geriledi.

Dolayısıyla yükseliş trendinin devam etmesi için ONE’ın direnç bölgesinde tutunması gerekiyor.

ONE Grafiği (TradingView)

Near Protocol (NEAR) Fiyat Hareketi

Near Protocol (NEAR) 20 Temmuz’da parabolik şekilde yükselen bir destek çizgisini takip etmeye başladı. Böylece fiyat, 9 Eylül’de rekor seviye olan 11,88 dolara ulaştı. Ancak altcoin, aynı gün içinde kayan yıldız mumu oluşturdu ve bir düşüş hareketi başladı. Ayrıca değer kaybı yaşanmadan önce RSI’da negatif uyumsuzluk meydana geldi.

Düşüşe rağmen parabolik şekilde yükselen destek çizgisi, varlığını hala koruyor. Buna ek olarak, destek çizgisinin daha önce bir direnç olarak çalışan ancak şu anda destek görevi görmesi beklenen 7,50 dolar bölgesiyle kesiştiği de görülüyor.  

Dolayısıyla yükselen destek çizgisi ile 7,50 dolardaki yatay bölge üzerinde hareket edildiği müddetçe yükseliş trendinden söz edilebilir.

NEAR Grafiği (TradingView)

Tezos (XTZ) Değer Kaybetmeyi Sürdürecek mi?

Tezos (XTZ) 20 Temmuz’da yükselen bir destek çizgisini takip etmeye ve artış kaydetmeye başladı. Ayrıca yükseliş hareketi, 9 Eylül’de hız kazandı.

Böylece altcoin, 13 Eylül’de 7,65 dolar seviyesinde bir tepe oluşturmayı başardı. Ancak fiyat, tepe oluşturduktan hemen sonra 7,65 dolar seviyesinden reddedildi ve bu süreçte, yukarı doğru uzun bir fitil meydana geldi. Ayrıca düşüş gerçekleşmeden önce RSI’da negatif uyumsuzluk oluştu.

Düşüş hareketinin devam etmesi halinde 6 dolar bölgesinin bir destek olarak çalışması bekleniyor.

XTZ Grafiği (TradingView)

BeInCrypto’da yayımlanan 13 Eylül 2021 tarihli Bitcoin analizini okumak için lütfen buraya tıklayınız.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Sponsor
Share Article

Kripto paralarla yakından ilgilenen Valdrin aynı zamanda kripto para alım-satımı da gerçekleştiriyor. Barcelona Graduate Schoolf of Economics (Barselona Ekonomi Enstitüsü) Finans Piyasaları bölümünden master derecesini aldıktan sonra kendi ülkesi Kosova’da Ekonomik Kalkınma Bakanlığında çalıştı. 2019 yılında ise tüm vaktini kripto paralara ve alım-satım yapmaya ayırmaya karar verdi.

YAZARI TAKİP ET

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

BIT Launchpad. 3.500 BIT’e Kadar ÜCRETSİZ. Bu Fırsat Kaçmaz

Katılın