En Büyük Ethereum Cüzdanları 49 Trilyon Adet Shiba Inu (SHIB) Tutuyor

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Shiba Inu yeni günde düşüşünü sürdürüyor.

  • Köpek temalı kripto para birimi 0,000037 dolar seviyesine kadar geriledi.

  • Popüler veri izleme sitelerinden Whale Stats ise yeni günde Shiba Inu balinalarına yönelik önemli bir veri paylaştı.

  • promo

    100.000$ Değerinde GAL & CHZ Ödül Havuzu. Tıkla!

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Kripto para piyasasının en tartışmalı altcoin projelerinden Shiba Inu (SHIB), yeni günde düşüşünü sürdürüyor. Sabah saatlerinde hızla aşağı yönde ivmelenen SHIB, 0,000037 dolar seviyesini test etti. Popüler veri izleme sitelerinden Whale Stats ise yeni günde Shiba Inu balinalarına yönelik önemli bir veri paylaştı. Paylaşılan zincir üstü verilere göre, en büyük 1.000 Ethereum cüzdanı yaklaşık olarak 49 trilyon adet SHIB’e sahip.

SponsorSponsor

Shiba Inu (SHIB) yeni ayda değer kaybetmeye devam ediyor. Geçtiğimiz ay 0,000088 dolar seviyelerine yükselerek tüm zamanlar fiyat rekorunu geliştiren popüler altcoin, yeni ayda 0,000037 dolar seviyelerine kadar geriledi. Yaşanan bu uzun süreli gerileme sürecinde balinaların ise oldukça hareketli olduğu gözlendi.

SponsorSponsor

Balinalar Yüzde 10’a Sahip

Popüler veri izleme sitelerinden Whale Stats tarafından paylaşılan veriler ise SHIB balinalarının büyüklüğüne dair önemli rakamlar ortaya koydu. Whale Stats’ın resmi sosyal medya hesabında yapılan paylaşımda, en büyük 1.000 Ethereum balinasının yaklaşık olarak 49 trilyon adet SHIB tuttuğu tespit edildi.

Kripto para piyasasında herhangi bir kripto para biriminde oldukça büyük alımlar gerçekleştiren yatırımcılar “balina” olarak adlandırılıyor. Kripto para piyasasında her rallinin başında satış baskısı olmaması için balinaların yüksek yüzdesi genellikle bir kripto varlık için iyi kabul ediliyor. Ayrıca balinaların bir kripto para biriminde yoğunlaşması ve yeni alımlar yapması piyasada yeni bir yükseliş trendinin işareti olarak görülüyor. Whale Stats tarafından paylaşılan verilere göre ise dolaşımdaki toplam Shiba Inu arzının yaklaşık %10’u bu 1.000 Ethereum cüzdanında bulunuyor.

Paylaşılan son zincir üstü veriler de son dönemde SHIB balinalarının oldukça hareketli olduğunu göstermişti. Son olarak dün gece saatlerinde bir balina, 36 milyon dolar değerinde yeni bir SHIB alımı gerçekleştirmişti. Yapılan OTC alımı ile birlikte ise bu dev yatırımcı 850 milyar adet SHIB’e sahip olmuş oldu. Kasım ayı ile birlikte balinaların bir kısmının yüklü alımlar yaptığı görülse de son zincir üstü verilerde, balinaların toplam varlıklarının %4’ünden fazlasını sattığı da öğrenilmişti.

Shiba Inu Yatırımcıları Uyarıldı

Kasım ayı ile birlikte Shiba Inu fiyatı hızla düşüşe geçmiş olsa da SHIB, yeni yatırımcılar tarafından tercih edilmeye devam ediyor. Etherscan tarafından sağlanan son verilere göre, güncel Shiba Inu tutan adres sayısı 995 bin seviyelerini yakaladı ve tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. SHIB’in birkaç gün içerisinde 1 milyon adres sayısını yakalayarak önemli bir eşiği atlaması bekleniyor.

Shiba Inu topluluğu ise yeni haftada yayımladığı bir mesajla yatırımcıları uyardı. Tokenin resmi Twitter sayfasında yapılan duyuruda, SHIB yatırımcılarına dolandırıcı hesaplara karşı dikkatli olmaları gerektiği uyarısında bulunuldu. Paylaşımda, son dönemlerde bazı kötü niyetli kişilerin sahte bir SHIB Telegram sayfası ile yatırımcıların varlıklarını ele geçirdiklerinin öğrenildiği vurgulandı:

“Sosyal medyada ve diğer iletişim platformları üzerinde gerçekleşen bir dolandırıcılıktan haberdar olduk. Sahte bir SHIBA Telegram grubu sosyal medyada paylaşılıyor. Dolandırıcılar, kurumsal hesap kimliğine bürünüyor ve sahte hesaplar oluşturuyor. SHIBA airdropu, SHIBA bonusu, SHIBA çekilişi, dünya çapında SHIBA hediyesi gibi etkinliklerin olmadığını kullanıcılara bildiririz.”

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Sponsor
Share Article

BeinCrypto bünyesinde metin yazarı olarak görev almaktadır. Lisans öğrenimini Uluslararası İlişkiler alanında tamamlamış, halihazırda Ortadoğu Çalışmaları'nda yüksek lisans eğitimini sürdürmektedir. Özellikle Türkiye ve İsrail'deki teknoloji, blockchain ve kripto para yatırımları konusuna hususi ilgi göstermektedir. Bir süreden beri bu konular hakkında içerik üreterek sektöre olan ilgisini genişletmektedir.

YAZARI TAKİP ET

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

100.000$ Değerinde GAL & CHZ Ödül Havuzu.

Tıkla!