Elon Musk’tan Yeni Dogecoin Paylaşımı

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Elon Musk'ın Dogecoin paylaşımları devam ediyor.

  • Kripto para uzmanı Kavin Koh bazı ekonomi uzmanlarının Dogecoin üzerinden para kazandıkları yorumlarında bulundu.

  • Bitcoin'in değer kazandığı dönemin hemen ardından Dogecoin %108 değer kazandı.

  • promo

    Tüm dostlarımızı, en güncel trade sinyallerinden ve kripto haberlerinden haberdar olmaları için Telegram grubumuza davet ediyoruz.

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Dogecoin (DOGE) son bir haftada %100’ün üzerinde bir sıçrama ile değerini ikiye katladı. Başta Elon Musk olmak üzere birçok ünlü isim bu ilginç projeyi desteklemeye devam ediyor. Dogecoin kripto para dünyasında gerçek bir problemi çözmeye yönelik bir proje olmamasına rağmen ikonik özelliği ile kripto para tutkunlarının evcil hayvanı olmaya devam ediyor.Elon Musk bugün attığı tweet ile Dogecoin’e destek olmayı sürdürdü. bu paylaşımın ardından değer kazanma trendini bir miktar daha sürdüren Dogecoin yeni destek seviyesini arıyor. DOGE son yirmi dört saatte %5 değer kaybederek 0.126 dolardan işlem görmeye başladı.Dogecoin Bir Gecede %80 Değer Kazandı

Geçtiğimiz hafta Ripple’ın (XRP) başlattığı ve Binance Coin’in (BNB) devam ettirdiği boğa koşusu kripto para piyasasının geneline yayıldı. Sektörün evcil havyanı olarak ün salan DOGE bu gelişmelerin ardından bir gecede %80 değer kazandı. Elon Musk ve bazı diğer ünlü isimler bu değer artışından önce Dogecoin’i destekleyen içerikler paylaştılar.

Bugün Elon Musk kendini Marsın imparatoru olarak betimlendirdiği resmi twitter hesabında yeni bir paylaşımda bulundu. İçeriğinde İspanyol ressam ve heykeltıraş Joan Miró’nın bir resmine yer veren Musk bu resme bir de Doge figürü ekledi. Bu resmin üzerine “Doge ayda havlıyor” yazarak değer kazancından duyduğu sevinci dile getirdi.

Dogecoin Neden Değer Kazandı?

Son haftada yaşanan boğa piyasasında çok sayıda altcoin ortalama %25 değer kazandı. Bununla birlikte Dogecoin aynı süreyi %108’lik bir değer kazancı ile tamamladı. Bir ara bu değer kazancı %150 oranlarına kadar fırladı. Bu durum üzerine kripto para ekonomi uzmanları Dogecoin’in neden bu kadar değer kazandığı hakkında yorumlarda bulundular.

Kevin Koh’dan Elon Musk’a Gönderme

Asya’nın en büyük finans kuruluşlarından biri olan Spartan Group’un eş başkanlarından Kevin Koh’a göre bu artışın en büyük nedenini Bitcoin’e bağlıyor. Bitcoin’e bağlı çok sayıda fon bulunduğunu dile getiren Koh bu fonları yöneten kurumların likiditeyi artırmak için çok sayıda altcoin birimini kullandığını düşünüyor. Koh konuşmasında Bitcoin ve altcoin birimlerinde yaşanan dönemsel boğa koşularıyla ilgili şu sözlere yer verdi;

Bunun (dönemsel boğa piyasası) periyodik olarak gerçekleşmesinin nedeni Bitcoin ve birkaç altcoin arasında ticaret yapan bir sürü ekonomi uzmanının bu fonları idare etmesidir. Altcoin birimleri ucuz göründüklerinde birikmeye başlar ve değer kazandıklarında tekrar Bitcoin’e dönerler. Bunun dışında bir neden aramanın rasyonel bir açıklaması yoktur. Bu stratejinin çok etkili olduğu zaman içinde kanıtlandı ve bu taktiği bilerek oynayan çok deneyimli uzmanlar var.

Koh’un bu yorumda çok küçük yaşta PayPal’ı kuran ve ekonomi alanında dünyanın en deneyimli insanlarında biri olan Musk’a gönderme yaptığı düşünülüyor. Koh, Elon Musk ve diğer ekonomi uzmanlarının düşük fiyattan çok sayıda Dogecoin alıp paylaşımlarıyla değerini artırdıktan sonra sattığı görüşünde.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Share Article

Kripto dünyasına olan ilgisi 2015 yılında başladı. Kripto paraların sosyal dünyaya katkısı konusunda araştırmalar yaptı. 2017-2019 yılları arasında Cardano İzmir Temsilcisi olarak görev yaptı. Çeşitli sitelerde kripto para yazarı ve editör olarak görev yaptı.

YAZARI TAKİP ET

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın