Elon Musk’tan Tweet Geldi: Yeni Dogecoin (DOGE) mi Olacak?

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Elon Musk Shiba Inu ırkı köpeğine kavuştu ve Shiba’sının fotoğrafını twitter üzerinden paylaştı

  • Twitter’da yaklaşık 60 milyon takipçisi olan Musk, ‘köpeğim sonunda geldi’ diyerek takipçilerine duyurdu.

  • Bu paylaşımdan sonra Dogecoin gibi bir meme coin olan Floki Inu'nun, fiyatı yaklaşık %104 arttı.

  • promo

    BIT Launchpad: 3.500 BIT’i ÜCRETSİZ kazan. Bu Fırsat Kaçmaz. Hemen Katıl!

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Elon Musk’ın paylaşımı sonrası Dogecoin benzeri bir meme coinin fiyatında artış yaşandı. Piyasa verilerine göre, bu paylaşım sonrası yeni DOGE’nin fiyatı yaklaşık %104 arttı. Kripto para piyasası uzman ve analistleri, yeni meme coinin fiyat artışına yönelik Dogecoin benzetmesinde bulundu. Twitter üzerinden paylaşımda bulunan Elon Musk, Shiba Inu ırkı köpeğine kavuştuğunu paylaştı. Twitter’da yaklaşık 60 milyon takipçisi olan Musk, ‘köpeğim sonunda geldi’ diyerek tweet attı. Musk, Shiba cinsi köpeği için daha önce paylaştığı bir tweetle, isminin Floki olacağını duyurmuştu.

SponsorSponsor

Floki Coinin Geleceği DOGE’den Parlak

Floki Inu kripto para birimi, Musk’ın Shiba Inu köpeğinin adının Floki olacağını duyurduğu 28 Haziran günü Binance Smart Chain (BSC) ağında yerini almıştı. Dogecoin’den olan Floki, “proof of meme” tabanlı, enflasyon karşıtı olarak konumlandırılmış, deflasyonist bir kripto para birimidir. Staking emirleri yoluyla coin tutan kullanıcıları ödüllendiren proof of meme sistemi bu coin için son derece önemli bir sistem. Meme coini, şu anda yalnızca Uniswap ve PancakSwap’ta mevcut. Shiba Inu ekibinin paylaştığı projenin yol haritasına göre, merkezi borsalarda da meme kripto paranın listelenmesi planlanıyor. Başarılı CEO Musk, daha önce mart ayında bir Shiba Inu köpeği sahipleneceğini tweet atarak, Dogecoin topluluğu içinde heyecan dalgalarına neden olmuştu. Musk’ın Shiba Inu sahiplenecek olması, en popüler meme coinin fiyatını keskin bir şekilde yükseltmişti.

Daha öncesinde Musk, Dogecoin’e sahip olmak için insanların bir “gigachad” olmak zorunda olmadığını, Dogecoin’in sıradan insanların kripto parası olduğunu ifade etmişti. Gigachad terimi, bilinmeyen bir reddit kullanıcısı tarafından 17 Ekim 2017’de ortaya atıldı ve süper fizikli insan anlamına karşılık geliyor. Musk’ın DOGE’ye olan desteği ve Dogecoin topluluğunun güçlü tabanı kripto para piyasasınca biliniyor. Dogecoin’e olan destek o denli kuvvetli ki Dogecoin’e ilham veren Doge meme, kısa süre önce bir NFT olarak 4 milyon dolara satıldı. Dogecoin’e olan yüksek talep, Floki için umut yaratıyor.

Kripto Para Piyasalarından Gerçek Dünyada Talep Patlamasına

Tesla CEO’su Musk’ın, Dogecoin’e yönelik paylaşımları, daha önce benzeri görülmemiş bir Dogecoin rallisi başlatmıştı. Dogecoin ve diğer meme coinlere olan talep, sadece kripto para piyasalarıyla sınırlı kalmıyor. Shiba Inu köpek cinsi için de benzeri görülmemiş bir sahiplenme artışı ortaya çıkmış oldu. Uzman köpek eğitimcileri, Shiba Inu sahibi olmak isteyenlerin kilometrelerce uzunluktaki listeleri beklemek durumunda olduğunu ifade ediyorlar. Hemen hemen bütün Shiba Inu yetiştiricileri, sipariş edilen yavru Shibaları yetiştirmekte zorlandıklarını ifade ediyor.

Uzmanlar Uyarıda Bulunuyor

Floki coin de Dogecoin gibi Elon Musk haberlerinden etkileniyor. Dogecoin, yılbaşından bu yana fiyat artışı göstermişti ve değerinin çoğunu yükseliş haberlerinden almıştı. Yükseliş haberleri ağırlıklı olarak Elon Musk gibi önde gelen şahsiyetlerden gelen shilling’den kaynaklanıyordu. ‘Shilling’ bir coinin reklamını yaparak tavsiye vermek anlamına geliyor. Shilling ile büyüyen DOGE, fiyatını 0,73 dolara kadar yükseltmişti. Aradan geçen zamanda Dogecoin hızla değer kaybı yaşamıştı. DOGE fiyatı şu anda  0,23 dolar bandında işlem görüyor. DOGE’de yaşanan bu durumu kripto para yatırımcıları, Floki coin için göz ününde bulundurmalı. Ani fiyat artışları, ani fiyat düşüşlerine gebe olabilir. Floki coinin işlem hacmi son 24 saatte %1.685 arttı. Günlük grafikte Floki coin 0,00001641 dolardan 0,00004065 dolara kadar artış gösterdi. Meme coin, haber yazılırken 0,000033 dolardan işlem görüyor.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Sponsor
Share Article

TED Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümünden (İngilizce) mezun oldu, Ek dal olarak "İletişim ve Eleştirel Medya Çalışmaları'nı tamamladı. Bir süre bankacılık ve finans üzerine eğitim aldı. Aynı dönem TEDU Trade&Research Center’da çalıştı. Proje yönetimi mesleki özel ilgi alanını oluşturmaktadır, bu bağlamda EU Listco projesinde yer almış ve ‘’Civil Society Support Program III’’ kapsamında draft hazırlamıştır.

YAZARI TAKİP ET

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

BIT Launchpad. 3.500 BIT’e Kadar ÜCRETSİZ. Bu Fırsat Kaçmaz

Katılın