Elon Musk Dogecoin (DOGE) Desteğini Sürdürüyor

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Dogecoin (DOGE) yeni güne yükselişle başladı.

  • Popüler kripto para birimi, yeni günde 0,24 dolar seviyesine kadar yükseldi.

  • Tesla CEO’su Elon Musk ise yeni günde Dogecoin güncellemesine yönelik desteğini yineledi.

  • promo

    100.000$ Değerinde GAL & CHZ Ödül Havuzu. Tıkla!

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Kripto para piyasasının en popüler altcoin projelerinden Dogecoin (DOGE), yeni güne yükselişle başladı. Bitcoin fiyatındaki düşüşü takiben salı günü yönünü aşağıya çeviren DOGE, 0,21 dolar seviyelerini test ettikten sonra yeniden yukarı yönde hareketlendi. Dogecoin denilince akla gelen ilk isimlerden biri olan Tesla CEO’su Elon Musk ise yeni günde Dogecoin güncellemesine yönelik desteğini yineledi.

SponsorSponsor

Yeni yılın Shiba Inu ile birlikte en tartışmalı altcoin projelerinden biri olan Dogecoin, yeniden yukarı yönde ivmelenmeye çalışıyor. Mayıs ayındaki büyük düşüş öncesi 0,74 dolar seviyelerine kadar yükselen altcoin, zaman içerisinde 0,15 dolar seviyelerine kadar gerilemişti. Dogecoin’in 0,74 dolar seviyelerine ulaşmasında büyük katkısı olan Elon Musk ise kripto para birimlerine yönelik paylaşımlarını sürdürüyor.

SponsorSponsor

Elon Musk Dogecoin Topluluğunu Desteklemeyi Sürdürüyor

Dogecoin topluluğu son dönemde 1.14.4 güncellemesine odaklanmış durumda. DOGE işlem ücretlerini büyük ölçüde düşürecek güncellemeye yönelik, topluluğun önde gelen isimleri düğümlerin yeni sürüme güncellenmesiyle ilgili paylaşımlar yapıyor. Dogecoin kurucu ortağı Billy Markus da dün gece sosyal medya hesabında bu konuya dair yeni açıklamalarda bulundu. Düğümleri güncellemenin oldukça önemli olduğunu belirten Markus, düşük işlem ücretleri ve ağın en güncel halini kullanmak için topluluğu yeniden 1.14.4 güncellemesini yapmaya çağırdı. Markus’un bu çağrısını destekleyenler arasında Elon Musk da vardı. Tesla CEO’su, Markus’un paylaşımlarının altına bıraktığı emojilerle Dogecoin topluluğunu güncellemeye teşvik etmeye çalıştı.

Musk, geçtiğimiz haftalarda da kişisel sosyal medya hesabında paylaşım yapan Doge Whisperer isimli bir Twitter kullanıcısının paylaşımını yanıtlamış ve yapılacak güncellemenin önemli olduğunu belirtmişti. Bu paylaşımda, 205 bilgisayarın bu yeni güncellemeyi çalıştırdığı belirtilmiş ve yükseltme için daha fazla düğüme ihtiyaç olduğu vurgulanmıştı.

Musk Yeni Bir Trende Öncülük Etti

Tesla CEO’su, yakın dönemde yaptığı yeni bir paylaşımla kripto para piyasasını oldukça derinden etkilemişti. Shiba Inu cinsi köpeği Floki’nin fotoğrafını kişisel sosyal medya hesabında paylaşan Musk, bu iki kripto para biriminin de büyük bir yükseliş trendi yakalamasını sağlamıştı. Bu trendi ilerleyen günlerde de devam ettiren Shiba Inu, 0,000035 dolar seviyelerine kadar yükselmiş ve piyasa değeri sıralamasında 12. sıraya kadar çıkmıştı. Dogecoin yatırımcıları ise bu süreçte ünlü CEO’dan DOGE’ye yönelik de bir paylaşım yapmasını istemişti.  

Oldukça geniş bir kesim ise Shiba Inu sonrası Dogecoin’in rüzgarı arkasına alabileceğini ve büyük bir yükseliş trendine başlayabileceğini belirtiyor. Analistler, en geniş erişime ve 31 milyar dolarlık piyasa değerine sahip Dogecoin’in, SHIB sonrası yatırımcıların ilk durağı olabileceğini vurguluyor.

0,25 Dolar Seviyesi Önemli

Tecrübeli kripto para piyasası analistlerinden Jonathan Morgan ise son Dogecoin analizinde şaka coini için 0,23 dolar seviyesinin önemine dikkat çekmişti. Bu seviyenin destek olarak işlem görmeye başlamasının önemli olacağını vurgulayan Morgan, 0,25 dolar seviyelerinin yakalanması ile birlikte ise yeni bir rallinin başlayabileceğini belirtmişti:

“Boğalar 0,23 dolar fiyat seviyesini yeniden kazanıyor ve bu seviyeyi destek olarak tutmalı. Boğalar, boğa bayrağı formasyonunu başlatmak için pazar gününün en yüksek seviyesi olan 0,248 doların üzerinde bir kapanış arayacaktır. 0,248 doların üzerinde bir kapanış, Dogecoin’i güçlü tutup önemli bir ralliyi başlatabilir.”

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Sponsor
Share Article

BeinCrypto bünyesinde metin yazarı olarak görev almaktadır. Lisans öğrenimini Uluslararası İlişkiler alanında tamamlamış, halihazırda Ortadoğu Çalışmaları'nda yüksek lisans eğitimini sürdürmektedir. Özellikle Türkiye ve İsrail'deki teknoloji, blockchain ve kripto para yatırımları konusuna hususi ilgi göstermektedir. Bir süreden beri bu konular hakkında içerik üreterek sektöre olan ilgisini genişletmektedir.

YAZARI TAKİP ET

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

100.000$ Değerinde GAL & CHZ Ödül Havuzu.

Tıkla!