Dünyaca Ünlü Analistten Chiliz (CHZ) Yorumu: Yeniden Yükselecek mi?

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Dünyaca ünlü analist Chiliz yatırımcılarının sabırlarının meyvesini toplamak üzere olduğunu söyledi.

  • Analiste göre CHZ tekrar yükselişe geçebilir.

  • ABD'li dev şirket Chiliz'e yatırım yaptı.

  • promo

    Tüm dostlarımızı, en güncel trade sinyallerinden ve kripto haberlerinden haberdar olmaları için Telegram grubumuza davet ediyoruz.

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Özellikle spor takipçilerinin favori kripto para birimi Chiliz (CHZ) mart ayında yaşadığı hızlı yükselişle tüm dünyanın gündemine oturmuştu. Türkiye’de de herkesin konuştuğu popüler altcoin, yeni yılın ilk günleri 0,02 dolar iken mart başında başlayan yükselişle 0,90 dolar seviyesine kadar çıkarak yatırımcısını sevindirmişti. O günden beri kan kaybı yaşayan Chiliz, şu saatler 0,41 dolardan işlem görmekte. Dünyaca ünlü analist Michaël van de Poppe ise Chiliz CHZ’nin yukarı yönlü harekete başlayabileceğini belirtti.Kripto para piyasaları bugün sabah saatlerinden itibaren Bitcoin’in yaşadığı düşüşle çalkalandı. Birçok altcoin %20’den fazla değer kaybederken, Chiliz de bu düşüşten nasibini alanlar arasında bulunuyor. Yine de Chiliz %7’lik düşüş ile en az etkilenenler arasında. Tecrübeli analist Michaël van de Poppe, yatırımcıların beklediği günün geldiğini, yükselişin başlayacağını düşündüğünü söyledi. Chiliz Alım Fırsatı Veriyor

Popüler analist Michaël van de Poppe, 15 Mart 2021 günü yayınladığı Chiliz analiz videosunda yaptığı tahminlerin hepsinin şimdiye kadar gerçekleştiğini söyledi. Van de Poppe, CHZ’nin en yüksek seviyesine ulaştıktan sonra bir düzeltme periyoduna girdiğini, bu süreç içinde sabırlı davrananların kazanacağını belirtmişti. 

Kripto para piyasasında asla anlık hislerle hareket edilmemesi gerektiğini belirten tecrübeli analist, “treni kaçırıyorum” hissine kapılmamanın önemli olduğunu söyledi. Chiliz’in hareketini o tarihte tahmin edebilen van de Poppe, bugün alım fırsatı oluştuğunu söyledi. 0,36 dolara kadar düşen CHZ’nin bu noktadan sonra yükselebileceğini söyleyen piyasa uzmanı, yatırımcıların bu fırsattan yararlanması gerektiğini düşünüyor. 0,36 dolara düştükten sonra tekrar 0,42 dolara kadar yükselen Chiliz de analistin haklılık payının olduğunu gösteriyor. 

Chiliz Şirketine Büyük Yatırım 

CHZ tokeninin sahibi olan Socios.com şirketinin CEO’su Alexandre Dreyfus’un duyurduğu habere göre dev ticaret firması Jump Trading, CHZ ekosistemine yatırım yaptı. Chicago, ABD merkezli Jump Trading’in yatırım tutarı ise saklı tutuldu. CEO Dreyfus yatırımı kripto sektörü için çok güzel bir haber olarak nitelendirirken şunları söyledi: 

“Jump Trading şirketinin verdiği bu destek spor-kripto sektörünün ve taraftar tokenların tanınması açısından önemli bir adım. Taraftar token marketinin, Non-Fungible Token (NFT) ve dijital spor koleksiyonlarından çok daha büyük olduğuna inanıyoruz.” 

Socios.com platformunu teknolojik açıdan geliştirdiklerini belirten Dreyfus, Jump Trading şirketinin desteğini almalarının nakit akışı ve piyasa bağlantıları açısından çok önemli olduğunu söyledi. Bu yıl içinde; Chiliz, AC Milan, Manchester City, FC Barcelona gibi futbol kulüpleriyle anlaşmalarının yanında New York, ABD’de de 50 milyon dolarlık yatırımla bir ofis açmıştı. Bu ofisi açmanın amacı ABD’dedi liglerle ve takımlarla anlaşmalar sağlamak. 

Türkiye’de Çok Popüler 

Chiliz (CHZ), Türkiye’de çok büyük takipçi sayısına sahip. Galatasaray SK ve Trabzonspor ile de anlaşmaları olan CHZ, en büyük altcoin toplulukların biri olarak öne çıkıyor. Twitter’da 100 bine yakın takipçisi olan popüler kripto para biriminin seveni çok denebilir. 7 Nisan günü de Chiliz anlaşması sonucu çıkarılan FC Barcelona Fan Token (BAR) Paribu borsasında işleme açıldı. 

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Share Article

Bitcoin'in piyasaya çıktığından beri kripto paralar ve blockchain teknolojileri ile ilgileniyor ve yatırım yapıyor. Kripto para birimleri ve blockchain teknolojisi üstünde araştırma yapıyor ve bunların değişen ekonomik sistemler içerisinde yerleri hakkında uzunca bir süredir içerik üretiyor.

YAZARI TAKİP ET

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın