Dogecoin-Ripple Savaşının Kazananı DOGE Oldu

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Dogecoin durdurulamıyor.

  • Popüler altcoin 0,60 dolar seviyesine ulaşarak rekor kırdı.

  • Dogecoin piyasa değeri sıralamasında 4. sırada ve Ripple'yi (XRP) geride bırakmış durumda.

  • promo

    Tüm dostlarımızı, en güncel trade sinyallerinden ve kripto haberlerinden haberdar olmaları için Telegram grubumuza davet ediyoruz.

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Dogecoin durdurulamıyor. Gün içerisinde tüm zamanlar fiyat rekorunu 0,60 dolara kadar taşıyan popüler altcoin, son 24 saatte %30 değer kazanmış durumda. Piyasa değeri sıralamasında da basamakları sırasıyla atlayan DOGE, önemli bir rakibini daha geride bıraktı.Bir “şaka” coin’i olarak ortaya çıkan Dogecoin, tarihinin en önemli günlerinden birini yaşıyor. Yeni güne 0,41 dolar seviyelerinde başlayan popüler altcoin birkaç saat içerisinde 0,45 dolar seviyesine ulaşmış ve tüm zamanlar fiyat rekorunu kırmıştı. Bu süreçte 55 milyar dolar piyasa değerine ulaşan Dogecoin, Tether’i geride bırakarak 5. sıraya yükselmişti. An itibariyle Dogecoin piyasa değeri sıralamasında 4. sırada. Ripple (XRP) ise Doge’un gerisinde kalarak 5. sırada yer alıyor.Ancak ilerleyen saatlerde yükseliş trendini devam ettiren popüler altcoin, gün içerisinde 0,60 dolar seviyelerine ulaşarak tüm zamanlar fiyat rekorunu oldukça yukarıya taşıdı. Bu yükseliş DOGE’a önemli bir kazanım daha getirdi. Bu süreçte piyasa değerini 75 milyar dolar seviyelerine çıkaran popüler altcoin, önemli bir rakibini daha geride bıraktı. Oldukça geniş bir yatırımcı kitlesi bulunan ve kripto para piyasalarının en önemli teknolojilerinden birine sahip olan Ripple, an itibariyle 69 milyar dolar piyasa değeriyle Dogecoin’in arkasında, beşinci sırada.

Gemini’de de Listeleniyor

Dogecoin ile ilgili olumlu haberler ise gelmeye devam ediyor. 21 Nisan’da Dogecoin’i listeleyen Hong Kong merkezli kripto para borsası Bitfinex bugün itibariyle DOGE yatırımcıları için marjin işlemlerin de kullanıma açıldığını duyurdu. 2015 yılında Tyler ve Cameron Winklevoss kardeşler tarafından kurulan Gemini borsası da Dogecoin’i listelediğini açıkladı. Borsanın CEO’su Tyler Winklevoss ise kişisel sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda Dogecoin’n halkın parası olduğunu belirtti. Son listelemeler ile birlikte ise Dogecoin oldukça geniş bir yatırımcı havuzuna da ulaşmış oldu:

“Dogecoin, halkın parasıdır. Doğal ve eğlencelidir. @Gemini artık $DOGE’u destekliyor. Gönderimler açık. İşlemler de kısa süre içerisinde açılacak.”

Uzmanlar gün içerisinde yayımladıkları teknik analizlerde 0,40 dolar seviyesinin altına düşmediği takdirde Dogecoin’in yükselişini devam ettirebileceğini belirtmişti. Popüler altcoin, 100 günlük basit hareketli ortalamasının ve güçlü desteklerin üzerinde bulunuyordu. Piyasalardaki genel olumlu hava, Elon Musk ve Mark Cuban’dan gelen destekleyici açıklamalarla birleşince Dogecoin rüzgarı arkasına almış oldu. Üstüne birkaç yeni borsadan gelen listeleme haberi yatırımcılara güven aşıladı ve Dogecoin’i diğer kripto para birimlerinin önüne çıkardı.

Birçok Altcoin Dogecoin’in Gölgesinde Kaldı

Dogecoin’in son 24 saatte sergilediği yükseliş birçok kripto para biriminin başarılı performansını da gölgede bıraktı. Lider altcoin Ethereum, uzun süreli yükseliş trendini gün içerisinde de devam ettirdi ve 3.500 dolar seviyesini aşarak tüm zamanlar fiyat rekorunu kırdı. Bir diğer popüler kripto para birimi Binance Coin (BNB) ise dün akşam saatlerinde 680 dolar seviyesine ulaşarak tüm zamanlar fiyat rekorunu kırmıştı. BNB bu yükselişle önemli bir eşiği daha atlamış ve piyasa değeri 100 milyar doları aşan üçüncü kripto para birimi olmuştu.

BNB’den önce Bitcoin ve Ethereum 100 milyar dolar piyasa değerini aşan kripto para birimleriydi. İlerleyen dönemlerde yüzler kulübüne Ripple, Polkadot, Cardano gibi önemli projelerin gireceği düşünülürken, bu ünvana şu an için en yakın kripto para birimi Dogecoin olarak öne çıkıyor. DOGE yakın süreçte 0,80 dolar seviyesine ulaşmayı başarırsa Bitcoin, Ethereum ve Binance Coin’in ardından 100 milyar dolar piyasa değerine ulaşan dördüncü kripto para birimi olabilir. Popüler altcoin yazının kaleme alındığı sırada 0,55 dolar seviyesinden işem görüyor.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Share Article

Bio: Mertkan Oruç, Ankara'da yaşamaktadır. Lisans öğrenimini Uluslararası İlişkiler alanında tamamlamış, halihazırda Ortadoğu Çalışmaları'nda yüksek lisans eğitimini sürdürmektedir. Özellikle Türkiye ve İsrail'deki teknoloji, blockchain ve kripto para yatırımları konusuna hususi ilgi göstermektedir. Bir süreden beri bu konular hakkında içerik üreterek sektöre olan ilgisini genişletmektedir.

YAZARI TAKİP ET

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın