Dogecoin İçin Kritik Süreç: Bu Seviye Aşılırsa Yükseliş Başlayabilir

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Dogecoin (DOGE) yeni günde yatay bir grafik sergiliyor.

  • Dün Walmart haberiyle birlikte önemli bir ivme yakalayan Dogecoin, 0,245 dolar seviyelerine kadar yükselmiş ancak haberin yalanlanması ile birlikte 0,22 dolar seviyelerine kadar gerilemişti..

  • Tecrübeli kripto para piyasası analistlerinden Bob Mason ise güncel analizinde güçlü bir yükseliş trendi yakaladığı senaryoda DOGE’nin 0,27 dolar seviyelerine kadar yükselebileceğin belirtti.

  • promo

    BIT Launchpad: 3.500 BIT’i ÜCRETSİZ kazan. Bu Fırsat Kaçmaz. Hemen Katıl!

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Popüler altcoin Dogecoin (DOGE) yeni günde yatay bir grafik sergiliyor. Dün Walmart haberiyle birlikte önemli bir ivme yakalayan Dogecoin, 0,245 dolar seviyelerine kadar yükselmiş, ancak haberin yalanlanması ile birlikte 0,22 dolar seviyelerine kadar gerilemişti. Yeni yılda Elon Musk tweetleri ile birlikte yükseliş yakalayan Dogecoin, ünlü CEO’nun son paylaşımlarına rağmen yukarı yönlü bir hareket gerçekleştiremedi ve piyasa değeri sıralamasında yerini Polkadot’a kaptırdı. Tecrübeli kripto para piyasası analistlerinden Bob Mason ise güncel analizinde 0,24 dolar seviyelerinin oldukça önemli olduğunu ve bu noktada Dogecoin’in güçlü bir yükseliş trendi yakalaması durumunda 0,27 dolar seviyelerine kadar yükselebileceğini belirtti.

SponsorSponsor

Dogecoin yeni haftaya oldukça hareketli başladı. Pazartesi günü gece saatlerinde hızla yükselişe geçen DOGE, 0,25 dolar seviyelerine kadar yükselmiş, ancak bu noktada karşılaştığı satış baskısıyla hızla düşüşe geçmişti. Dün, akşam saatlerinde Walmart haberiyle birlikte hareketlenen popüler altcoin, ilerleyen saatlerde yeniden 0,23 dolar seviyelerinde konsolide oldu. Ancak uzmanlar, son analizlerinde DOGE’nin satış baskısından uzaklaşması için 0,24 dolar seviyelerine dönmesi gerektiğini belirtiyor.

SponsorSponsor

Bu Seviyeleri Yakalamalı

Deneyimli piyasa analistlerinden Bob Mason, gün içerisinde kaleme aldığı Dogecoin (DOGE) teknik analizini yayımladı. Popüler altcoin için 0,24 dolar seviyelerinin oldukça önemli olduğunu belirten Mason, bu seviyelerin yakalanamadığı senaryoda DOGE için yeni bir satış dalgasının başlayabileceğini söyledi. Tecrübeli analiste göre, güçlü bir yükseliş trendi yakaladığı senaryoda, Dogecoin 0,27 dolar seviyelerine kadar yükselebilir:

“Dogecoin’in ilk büyük direnç seviyesi 0,249 dolara doğru hareket edebilmesi için 0,238 dolar seviyelerinde hareket etmesi gerekli. Bununla birlikte, Dogecoin’in 0,245 dolar seviyelerini aşabilmesi için daha geniş bir pazar desteğine ihtiyacı var. Güçlü bir yükseliş trendinin yakalandığı senaryoda Dogecoin, herhangi bir geri çekilmeden önce 0,27 dolar seviyelerini test edebilir. 0,238 dolar seviyelerinin yakalanamaması, 0,225 dolar seviyesindeki ilk büyük destek noktasını devreye sokabilir. DOGE’nin başka bir satış dalgasından kaçınması için ise 0,24 dolar seviyelerine dönmesi gerekli.”

Musk Etkisi Azaldı: Dogecoin Sıra Kaybetti

Yeni yılın başında Elon Musk’ın yaptığı paylaşımlar ile birlikte büyük bir ivme yakalayan Dogecoin, bu süreçte 0,74 dolar seviyelerine kadar yükselmişti. Bu yükseliş trendinde “şaka” coini piyasanın en değerli dördüncü kripto para birimi olmayı başarmıştı. Bu süreçte Elon Musk’a topluluk tarafından “DogeFather” unvanı verilmiş ve ünlü CEO, katıldığı programlarda da DOGE hakkında olumlu açıklamalar yapmıştı. Ancak popüler altcoin, mayıs ayı itibariyle sert bir düşüş yaşamış ve bu süreçte 0,15 dolar seviyelerine kadar gerilemişti. Bu süreçte Elon Musk da DOGE’ye yönelik paylaşım yapmayı bırakmış ve topluluktan büyük tepkiler almıştı.

Yakın süreçte Dogecoin’in 1.14.4 güncellemesine dair görüşlerini de paylaşan ünlü CEO’nun DOGE fiyatı üzerindeki etkisinin oldukça azaldığı görülmüştü. Elon Musk etkisinin azalması ve Dogecoin yatırımcıların farklı kripto para birimlerine yönelmesiyle hıza ivme kaybeden Dogecoin, Polkadot’un da gerisine düştü ve piyasa değeri sıralamasında dokuzuncu sıraya geriledi. Yazının kaleme alındığı sırada 31,4 milyar dolar piyasa değerine sahip DOGE’nin ardında 29,4 milyar dolar piyasa değerine sahip USD Coin (USDC) yer alıyor. Uzmanlar, popüler altcoinin yakın süreçte 0,20 dolar seviyelerini kaybettiği senaryoda, USDC’nin de gerisine düşebileceğini belirtiliyor. Dogecoin, yazının kaleme alındığı sırada 0,237 dolar seviyelerinde işlem görürken, Polkadot (DOT) 37,10 dolar seviyelerinde işlem görüyor.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Sponsor
Share Article

BeinCrypto bünyesinde metin yazarı olarak görev almaktadır. Lisans öğrenimini Uluslararası İlişkiler alanında tamamlamış, halihazırda Ortadoğu Çalışmaları'nda yüksek lisans eğitimini sürdürmektedir. Özellikle Türkiye ve İsrail'deki teknoloji, blockchain ve kripto para yatırımları konusuna hususi ilgi göstermektedir. Bir süreden beri bu konular hakkında içerik üreterek sektöre olan ilgisini genişletmektedir.

YAZARI TAKİP ET

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

BIT Launchpad. 3.500 BIT’e Kadar ÜCRETSİZ. Bu Fırsat Kaçmaz

Katılın