Dogecoin (DOGE) Kaç Dolar Olacak? İşte Uzun Vadeli Tahminler

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Yeni yılın en popüler kripto para birimlerinden Dogecoin (DOGE) yeni günde yatay bir grafik sergiliyor.

  • Ancak Dogecoin’in önümüzdeki süreçte nasıl bir grafik izleyeceği yatırımcılar tarafından oldukça merak ediliyor.

  • Shawn Du’Mmett yeni günde kaleme aldığı yazısında DOGE’ye yönelik uzun vadeli beklentilerini paylaştı.

  • promo

    BIT Kazanma Zamanı: 8 Milyon BIT Kazanma Şansı. Üç Farklı Yol, Bir Büyük Kazanç. Hemen Katıl!

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Yeni yılın en popüler kripto para birimlerinden Dogecoin (DOGE) yeni günde yatay bir grafik sergiliyor. Pazartesi günü piyasadaki olumsuz haberlerle birlikte 0,22 dolar seviyelerine gerileyen popüler altcoin, dün yukarı yönde ivmelense de güçlü bir trend yakalayamadı. Dogecoin’in önümüzdeki süreçte nasıl bir grafik izleyeceği oldukça merak edilirken kripto para piyasası analistlerinden Shawn Du’Mmett, yeni günde kaleme aldığı yazısında DOGE’ye yönelik uzun vadeli beklentilerini paylaştı.

SponsorSponsor

Kripto para piyasasının en tartışmalı altcoinlerinden Dogecoin, yeni ayda oldukça dalgalı bir grafik sergiliyor. Ağustos ayı içerisinde yaklaşık %40’lık bir yükseliş yakalayan DOGE, eylül ayına da 0,28 dolar seviyelerinde başlangıç yapmıştı. Ancak ilerleyen süreçlerde bu seviyeleri koruyamayan altcoin 0,22 dolar seviyelerine kadar geriledi. Yine de yakın dönemde Dogecoin’e yönelik orta ve uzun vadeli beklentilerini paylaşan uzmanlar, görünümün oldukça olumlu olduğunu belirtiyor.

SponsorSponsor

Dogecoin Yılı Yükselişle Kapatabilir

Tecrübeli kripto para piyasası analistlerinden Shawn Du’Mmett, yeni günde uzun vadeli Dogecoin fiyat tahminlerini içeren yazısını paylaştı. Tecrübeli analiste göre 2021 yılı Dogecoin için dalgalı olsa da yıl sonuna doğru yeni bir yükseliş trendi yakalanabilir. Du’Mmett’e göre yıl sonuna kadar olumlu her gelişme DOGE’yi 1 dolar hedefine daha da yaklaştıracak:

doge

“2021 yılı yakın döneme kadar kripto para birimleri için oldukça olumluydu. Dogecoin de dahil çoğu kripto para en yüksek seviyelerine ulaştı. Mayıs 2021’de Dogecoin’in Snoop Dogg, Kevin Jonas, Elon Musk ve Gene Simmons gibi ünlü isimlerden destek alması onu daha da öne taşıdı. AllGamer, eGifter ve Coinbase dahil olmak üzere düzinelerce çevrimiçi platform artık Dogecoin’de ödeme kabul ediyor. Ödemelerde artan kullanımı da DOGE’nin uzun vadede kitleler arasında benimsenmesini arttıracaktır. Benzeri görülmemiş ünlü desteğinin gelecekte DOGE’nin direnç seviyelerini aşmada büyük destek sağlayacağına şüphe yok. 2021 yılı sonuna kadar 1 dolar seviyesine yönelik beklenti Dogecoin için mevcut olayların ardından beklenenden daha erken gerçekleşebilir. DigitalCoin’in beklentisi 0,36 dolar olacağı yönünde.”

2022 Yılında Kurumsal İlgiyle Karşılaşabilir

Du’Mmett 2022 yılında da Dogecoin’de olumlu bir grafik bekliyor. Tecrübeli analiste göre, çok sayıda çalışma DOGE’nin 2022 yılının ortasına kadar 0,6 dolar seviyelerini yakalayabileceğini gösteriyor. Ayrıca yakalanabilecek güçlü bir trend kurumsal yatırımcıların da ilgisini bu altcoine çevirebilir:

“Dogecoin için tahminler mevcut düşüş eğilimini telafi edecek fazlasıyla yükseliş momentumu olduğu için 2022 için de olumlu bir görüntü ortaya koyuyor. Teknik analiz ve temel resim olumlu bir beklenti sağlıyor. Çok sayıda teknik analiz Dogecoin’in fiyatının Aralık 2022’ye kadar 0,6 dolara yükselebileceğini gösteriyor. 2022 yılının bu altcoin için çok daha olumlu haberler içermesi bekleniyor. En önemlisi, Dogecoin’in yakalayacağı bir trend 1 dolara dokunma ihtimalini daha da artırabilecek kurumsal yatırımcıları cezbedecektir. DigitalCoin’in beklentisi ise 0,443 dolar olacağı yönünde.”

2023 Yılında 1,5 Dolar Test Edilebilir

Tecrübeli analiste göre Dogecoin, 2023 yılı içerisinde 1,5 dolar seviyelerini yakalayabilir. Olası bir olumsuz senaryoda ise 1 doların altında hareket devam edebilir. Ancak Du’Mmett’e göre, Wallet Investor 5 yıllık süreçte DOGE’nin kesinlikle 1,5 dolar seviyelerine ulaşmasını öngörüyor:

“2023 yılı Dogecoin için kritik olabilir. Bu süreçte DOGE 1,5 dolar seviyelerini yakalayarak önemli bir başarı kazanabilir. Ancak, uzun vadeli tahminler genellikle temel haberler tarafından belirlenir. Bu nedenle, 2023’teki Dogecoin fiyatının 1,35-1,45 dolar arasında olduğunu varsaymak mantıklı olacaktır. Daha korumacı bir yaklaşım benimsersek Dogecoin çeşitli düzenlemeler nedeniyle kripto para piyasasının iyi performans göstermediği senaryoda daha düşük seviyelerde kalabilir. DigitalCoin’in beklentisi ise 0,443 dolar olacağı yönünde.”

“Dogecoin Kaç TL Olacak?” sorusu DOGE’nin ülkemizde de oldukça popüler olması nedeniyle sıkça cevap aranan sorular arasında yer alıyor. Yazının kaleme alındığı sırada 2,03 TL seviyelerinde işlem gören Dogecoin için Shawn Du’Mmett gibi birçok analist uzun vadede daha yüksek fiyatlar görüleceği tahmininde bulunuyor.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Sponsor
Share Article

BeinCrypto bünyesinde metin yazarı olarak görev almaktadır. Lisans öğrenimini Uluslararası İlişkiler alanında tamamlamış, halihazırda Ortadoğu Çalışmaları'nda yüksek lisans eğitimini sürdürmektedir. Özellikle Türkiye ve İsrail'deki teknoloji, blockchain ve kripto para yatırımları konusuna hususi ilgi göstermektedir. Bir süreden beri bu konular hakkında içerik üreterek sektöre olan ilgisini genişletmektedir.

YAZARI TAKİP ET

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

BIT Kazanma Zamanı. 8 Milyon BIT Kazanma Şansı. Üç Farklı Yol, Bir Büyük

Katılın