Dogecoin (DOGE) İçin Kritik Süreç

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Dogecoin (DOGE) yeni günde yatay bir grafik sergiliyor.

  • Şaka coini yeni günde 0,216 dolar seviyesine kadar geriledi.

  • Jonathan Morgan ise gün içerisinde kaleme aldığı analizinde Dogecoin’in yeni bir ralli için 0,248 dolar seviyesi üzerinde kapanış yapması gerektiğini belirtti.

  • promo

    BIT Kazanma Zamanı: 8 Milyon BIT Kazanma Şansı. Üç Farklı Yol, Bir Büyük Kazanç. Hemen Katıl!

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Kripto para piyasasının 2021 yılında Shiba Inu (SHIB) ile birlikte en çok konuştuğu altcoin projelerinden biri olan Dogecoin (DOGE), yeni günde yatay bir grafik sergiliyor. Hafta sonu başlayan düşüş trendini yeni haftaya da taşıyan DOGE, yeni günde 0,216 dolar seviyesine kadar geriledi. Tecrübeli kripto para piyasası analistlerinden Jonathan Morgan ise gün içerisinde kaleme aldığı analizinde, Dogecoin’in yeni bir ralli için 0,248 dolar seviyesi üzerinde kapanış yapması gerektiğini belirtti.

SponsorSponsor

Dogecoin, ekim ayının ilk günlerinde yakaladığı trendi sürdürmekte başarısız oldu. Eylül ayını 0,20 dolar seviyelerinde kapatan DOGE, Bitcoin öncülüğünde başlayan yükseliş trendinde kısa sürede 0,27 dolar seviyelerine kadar yükselmişti. Ancak bu seviye üzerinde kalıcı olmakta zorlanan şaka coini, yeni günde 0,21 dolar seviyelerine geriledi ve ay içerisindeki kazançlarının büyük bir kısmını geri verdi.

SponsorSponsor

0,248 Dolar Seviyesi Kritik

Tecrübeli kripto para piyasası analistlerinden Jonathan Morgan, gün içerisinde kaleme aldığı Dogecoin (DOGE) analizini paylaştı. Hafta sonunu oldukça kötü geçiren şaka coininin önemli destek seviyelerinde tutunamadığına dikkat çeken Morgan, yeni günde yeniden hareketlenen DOGE boğalarının 0,248 dolar seviyesi üzerinde bir kapanış isteyeceğini vurguladı. Tecrübeli analiste göre, bu senaryonun gerçekleşmesi yeni ve güçlü bir ralli başlatabilir:

“Dogecoin, pazar günü yoğun bir satış baskısıyla karşılaştı. DOGE bu süreçte son iki destek seviyesinin altına geriledi. Şaka coini günü de 0,23 dolar seviyesinin altında kapattı. Ancak boğalar bu fiyat seviyesini yeniden kazanıyor ve bu seviyeyi destek olarak tutmalı. Boğalar, boğa bayrağı formasyonunu başlatmak için pazar gününün en yüksek seviyesi olan 0,248 doların üzerinde bir kapanış arayacaktır. 0,248 doların üzerinde bir kapanış Dogecoin’i güçlü tutup önemli bir ralliyi başlatabilir.”

Shiba Inu Sonrası Dogecoin Yükselişe Geçebilir mi?

Yakın zamanda Shiba Inu yakaladığı yükseliş trendiyle birlikte tüm dikkatleri üzerine çekmişti. “Dogecoin Katili” olarak adlandırılan şaka coini, yakaladığı bu ivme ile birlikte piyasa değeri sıralamasında 11. sıraya kadar da yükselmişti. Bu süreçte Shiba Inu, yakaladığı trend ile birlikte oldukça geniş bir Dogecoin yatırımcı kitlesini de kendisine çekmişti. Ancak uzmanlar, SHIB’in yeniden düşüşe geçmesiyle birlikte yine geniş bir kesimin Dogecoin’e yatırım yapabileceğini ve bunun DOGE’yi oldukça yüksek seviyelere çıkarabileceğine dikkat çekiyor.

Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen SHIB düşüşünü takiben Dogecoin fiyatında büyük bir yükseliş yaşanmadı. Ancak uzmanlar, kripto para piyasasının ilk ve en güçlü şaka coininin Dogecoin olduğunu vurgulamaya devam ediyor. En geniş erişime ve 29 milyar dolarlık piyasa değerine sahip Dogecoin’in SHIB sonrası yatırımcıların ilk durağı olabileceğinin altı çiziliyor.

SHIB DOGE’yi Popülerlikte de Geride Bıraktı

Shiba Inu, yakaladığı bu yükseliş trendiyle birlikte Dogecoin’i popülerlik açısından da geride bıraktı. Yeni yılda uzunca bir süre sosyal medyanın en çok konuştuğu kripto para birimi olan Dogecoin, son günlerde birçok alanda SHIB’in gerisinde kalmaya devam ediyor. Dün, Cointrendz.com tarafından paylaşılan verilere göre, Shiba Inu son zamanlarda popülerlik açısından Dogecoin’i üçe katladı. Twitter’da Shiba Inu bir saat içerisinde ortalama 419 etkileşim ile ilk sırada yer alırken, Dogecoin 134 etkileşim ile dördüncü sırada yer aldı. Bitcoin ortalama 307 etkileşim ile ikinci sırada yer alırken, Ethereum 188 etkileşim ile üçüncü sırada yer aldı.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Sponsor
Share Article

BeinCrypto bünyesinde metin yazarı olarak görev almaktadır. Lisans öğrenimini Uluslararası İlişkiler alanında tamamlamış, halihazırda Ortadoğu Çalışmaları'nda yüksek lisans eğitimini sürdürmektedir. Özellikle Türkiye ve İsrail'deki teknoloji, blockchain ve kripto para yatırımları konusuna hususi ilgi göstermektedir. Bir süreden beri bu konular hakkında içerik üreterek sektöre olan ilgisini genişletmektedir.

YAZARI TAKİP ET

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

BIT Kazanma Zamanı. 8 Milyon BIT Kazanma Şansı. Üç Farklı Yol, Bir Büyük

Katılın