Dogecoin (DOGE) Geri Dönmeye Hazır

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Popüler meme coin DOGE, Shiba Inu karşısında performans kaybı yaşamıştı. Ancak Dogecoin eski günlerine geri dönmeye hazırlanıyor.

  • Dogecoin haftalık olarak SHIB’den daha fazla değer kazancı yaşadı.

  • Veri analitik platformu IntoTheBlock, Dogecoin için ilginç on-chain veriler sundu.

  • promo

    100.000$ Değerinde GAL & CHZ Ödül Havuzu. Tıkla!

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Popüler meme coin DOGE, Shiba Inu (SHIB) karşısında performans kaybı yaşamıştı. Ancak Dogecoin eski günlerine geri dönmeye hazırlanıyor. Dogecoin bu hafta SHIB’den daha fazla değer kazancı yaşadı. Yapay zeka destekli veri analitik platformu IntoTheBlock, Dogecoin için ilginç on-chain veriler sunuyor.

SponsorSponsor

Dogecoin İçin Önemli Veriler

Dogecoin on-chain verileri, DOGE fiyatı yükselirken ağda daha fazla arka plan etkinliğinin yaşandığını gösteriyor. Meme coin için döviz girişleri hala düşük olsa da artan işlem faaliyeti dikkat çekiyor. Kripto para analistleri, ağın genel büyümesini iki nedene bağlıyor. Bunlardan ilki, traderların çeşitli nedenlerle borsalarda düşük miktarlarda fon taşıyor olabileceği. İkincisi ise DOGE’lerin cüzdanlar arasında transfer ediliyor olma ihtimali. Borsa verileri henüz DOGE işlem çiftleri (DOGE/USDT, DOGE/BUSD vs.) üzerinde önemli bir akış faaliyeti bildirmedi. Bu durum, artan işlem faaliyetlerinin yatırımcıları endişelendirmemesi için önemli. Artan işlem faaliyetinin olumsuz etkisi, DOGE’lerin çoğunluğunun borsa cüzdanları aracılığıyla satılması ihtimalinden kaynaklanıyor. Fiyatı yükselen Dogecoin için henüz ciddi bir satış gelmediği biliniyor.

SponsorSponsor

Popüler Meme Coine Destek Sürüyor

Hem Elon Musk hem de Mark Cuban tarafından Dogecoin’e destek sürüyor. Twitter Spaces’ta bir etkinliğe katılan Mark Cuban, Bitcoin maksimalistlerinin tepkisine rağmen Dogecoin hakkında konuşmaya devam edeceğini söylemişti. Ünlü milyardere göre, Dogecoin (DOGE) kripto para ekosistemine harika bir giriş imkanı sunduğunu belirtmişti. Tesla CEO’su Elon Musk ise yeni haftanın ilk saatlerinde attığı tweet ile DOGE’nin yükseliş hareketini tetiklemiş oldu. Elon Musk tarafından atılan tweette, klavye karakterleri ile resmedilmiş bir köpek görselinin elinde roket ikonu bulunuyordu. Meme coin yatırımcıları, bu tweetin ardından köpek temalı coinlerde hızlıca alışa geçtiler.

Sosyal medya metrikleri baz alındığında, göstergeler “$DOGE” şeklinde atılan tweetlerin trend olduğunu belirtiyor. Ayrıca Dogecoin, sosyal medya metriklerinde Bitcoin ve Ethereum’dan daha iyi performans gösteriyor. Sosyal medya metriklerine ek olarak IntoTheBlock’tan ilginç on-chain verileri geliyor. Veriler, DOGE sahiplerinin %70’inin karda olduğunu gösteriyor. Kripto para analisti Arman Shirinyan, %70 kar miktarının DOGE için çok yüksek olmadığını ve pozitif yükselişin sürebileceğini belirtiyor. Shirinyan pek haksız sayılmaz çünkü Dogecoin önceki tüm zamanların en yüksek seviyesine yakın işlem gördüğünde, yatırımcıların karda olma oranı %90’dı.

DOGE Eski Günlerine Dönüyor

Hatırlanacağı üzere, ekim ayıyla beraber SHIB, yatırımcıları kendisine çekmeyi başarmıştı. SHIB’in yükselişinin nedenlerinden biri olarak, Elon Musk’ın Shiba Inu köpeğinin fotoğrafını paylaşması düşünülüyordu. Bu durum, Elon Musk’ın artık Dogecoin’den uzaklaştığının ve yeni bir meme tokene yöneldiğinin düşünülmesine sebep olmuştu. SHIB’in yükseliş gösterirken Musk’tan destek alması ve DOGE’nin bu desteği görememesi en popüler meme coin topluluğuna DOGE’nin artık eskisi gibi olamayacağını düşündürmüştü. Ancak bu durum değişiyor gibi gözüküyor. 6 Ekim tarihinden itibaren, Shiba Inu sürekli olarak hacim kaybı yaşadı ve piyasa sıralamasında geriledi. 6 Ekim’de 12. sırada yer edinen SHIB bugün 19. sırada. Öte yandan DOGE 6 Ekim’de 10. sıradayken bugün piyasa sıralamasında 9. sırada yer alıyor. Son 24 saat içerisinde DOGE %7 fiyat artışı yaşarken, son bir hafta içerisinde %9’un üzerinde değer kazandı. Dogecoin katili olarak adlandırılan SHIB ise son 24 saatte %10 değer kazandı ancak haftalık olarak kara geçmeyi başaramadı. Piyasa verileri TSİ, 15:15 itibarıyla alınmıştır.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Sponsor
Share Article

TED Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun oldu, Ek dal olarak "İletişim ve Eleştirel Medya Çalışmaları'nı tamamladı. Bir süre bankacılık ve finans üzerine eğitim aldı. Aynı dönem TEDU Trade&Research Center’da çalıştı. Kendisinin özel ilgi alanı kripto para piyasaları ve finansman üzerinedir.

YAZARI TAKİP ET

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

100.000$ Değerinde GAL & CHZ Ödül Havuzu.

Tıkla!