Dogecoin (DOGE) Fiyat Analizi ve Son Gelişmeler

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Eski günlerini mumla arayan Dogecoin için metriklerden pozitif veriler geliyor.

  • En popüler meme coin için bundan sonra takip edeceği fiyat seviyeleri merak ediliyor.

  • İşte popüler altcoin için takip edilmesi gereken seviyeler ve yaşanan en son gelişmeler.

  • promo

    100.000$ Değerinde GAL & CHZ Ödül Havuzu. Tıkla!

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Eski günlerini mumla arayan Dogecoin için metriklerden pozitif veriler geliyor. En popüler meme coin için bundan sonraki fiyat seviyeleri merak ediliyor. BeInCrypto olarak, kripto para analistlerinin kısa ve uzun vadeli Dogecoin fiyat tahminlerini bir araya getirdik. İşte popüler altcoinde takip edilmesi gereken seviyeler ve yaşanan en son gelişmeler.

SponsorSponsor

Dogecoin Fiyat Analizi

Dogecoin, son 24 saat içerisinde neredeyse nötr kalarak 0,23 (17:04 TSİ) dolar seviyesinden işlem görüyor. Analistler, yaklaşık olarak 6 aydır konsolide olan DOGE fiyatı için uzlaşıya varamıyor. Kripto para analisti Denys Serhiichuk, DOGE’nin şu an için satış baskısıyla karşı karşıya kaldığını belirtiyor. Tradingview analisti Yuslimcapital ise uzun vadede yükseliş beklediğini dile getirdi. Serhiichuk’a göre, DOGE devam eden satış baskını teyit ettikten sonra, fiyatı 0,24 doların üzerine taşıyamadı. Deneyimli analist, 0,24 dolar seviyesinde ciddi bir satış baskının bulunduğunu belirtiyor. Analiste göre, bu durum değişmezse meme coin fiyatı 0,19 dolar seviyesine kadar gerileyebilir. Üstelik Serhiichuk bu senaryonun haftanın sonuna kadar geçerli olacağını ifade ediyor.

SponsorSponsor

Popüler kripto para analisti Yuslimcapital ise Dogecoin fiyat grafiğinde genişleyen bir kama formasyonu oluştuğunu belirtiyor. Deneyimli analist şöyle konuştu:

“Bu çok güçlü bir geri dönüş formasyonu. Genişleyen bir düşen kamanın üçüncü ayağı üzerinde, alçalan bir kanal oluşumunda bulunuyoruz.”

Analiste göre, Dogecoin 21 Temmuz’da 0,16 dolar dip noktasından gerçekleştirdiği yükseliş ile geri dönüş başlattı. Kripto para analisti, DOGE fiyat grafiğinin formasyonunu tamamladığı zaman, 3 Temmuz fiyatına geri dönüş gerçekleştireceğini belirtiyor. En popüler meme coin, 3 Temmuz’da 0,49 dolardan işlem görüyordu. Ancak Tradingview analistinin, Serhiichuk’un haftalık analizinin ötesinde uzun vadeli bir fiyat grafiğini yorumladığı unutulmamalı.

Meme Kripto Paraların Sosyal Medya Metrikleri

Dogecoin ve Shiba Inu gibi meme kripto varlıklar, son zamanlarda Google aramalarında hakimiyet kurdu. Amerika Birleşik Devletleri’nden gelen kasım ayı arama metrikleri, DOGE’nin popülaritesini kaybetmediğini ortaya koyuyor. Arama metrikleri kripto paralar için önemli bir gösterge. Zira coinin popülaritesi arttıkça meraklı yatırımcılar o coine yöneliyor. Google verileri, Dogecoin ve Shiba Inu için yapılan aramaların ABD’de 23 eyalette baskın olduğunu gösteriyor. Bu altcoinler o kadar popülerlik kazandılar ki Bitcoin ve Ethereum gibi en iyi kripto para birimlerini aramalarda geride bırakmayı başardılar. Kasım ayı verilerine göre, aylık aramalarda Dogecoin 7 milyonu aştı ve Shiba Inu da dahil olmak üzere tüm kripto para birimlerini geride bıraktı.  

Ek olarak Dogecoin, Twitter’da en çok takip edilen kripto para birimleri listesinde 2,5 milyon takipçi ile 3. sırada yer alıyor. DOGE’nin üzerinde Bitcoin ve Binance Coin (BNB) bulunuyor. Çoğu kişi meme coin ve tokenleri herhangi bir faydası olmayan kripto para birimleri olarak görüyor. Ancak Binance CEO’su Changpeng Zhao’ya göre, insanların bu coinlere değer vermesi onların değerli olduğunu gösteriyor.

Ripple CEO’su Dogecoin’den Hoşnutsuz 

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, 23 Ekim günü CNBC’de yayınlanan Fintech Abu Dhabi etkinliğinde, “Aslında Dogecoin’in kripto piyasası için iyi olduğuna ikna olmadım.” dedi. Garlinghouse program esnasında, ABD’de ve tüm dünyada yaşanan yüksek enflasyonun Bitcoin ve altcoin sektörü için bir fırsat yarattığını belirtti. Ancak ünlü CEO’ya göre, Dogecoin sınırsız arzından dolayı bu fırsattan yararlanamayabilir. Garlinghouse, Dogecoin için “Şaka olarak inşa edildi, ardından Elon Musk gibi bazı insanlar sayesinde biraz ivme kazandı.” dedi. Ripple CEO’su bu açıklamasıyla DOGE’nin bir amacı bulunmadığını hatta spekülatörlerin bir aracına dönüştüğünü ifade etti.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Sponsor
Share Article

TED Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun oldu, Ek dal olarak "İletişim ve Eleştirel Medya Çalışmaları'nı tamamladı. Bir süre bankacılık ve finans üzerine eğitim aldı. Aynı dönem TEDU Trade&Research Center’da çalıştı. Kendisinin özel ilgi alanı kripto para piyasaları ve finansman üzerinedir.

YAZARI TAKİP ET

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

100.000$ Değerinde GAL & CHZ Ödül Havuzu.

Tıkla!