Dogecoin (DOGE) fiyatı, 10 Temmuz’da meydana gelen ani bir yükseliş ve düşüşten sonra konsolide olmaya başladı. Şu anda ise yeni bir yükseliş ya da düşüş hareketinin başlayabileceğini gösteren bir işaretten söz edilemiyor. Fakat DOGE/USD paritesi, DOGE/BTC paritesinden açık bir biçimde daha fazla yükseliş eğilimi barındırıyor. NEO fiyatı ise 23 dolar yakınlarında negatif yönlü bir dönüş formasyonu oluşturdu. Kısa vadeli bir düşüş gerçekleşebilir fakat uzun vadeli trend hâlâ yükselişe işaret ediyor.

DOGE

DOGE Fiyatında Uzun Vadeli Konsolidasyon

Fiyatı 60 satoshi’ye taşıyan ve daha sonra çabuk bir düzeltmeyle karşılaşan 8 Temmuz’daki yükseliş hareketi hariç tutulursa DOGE’un yatay bir seyir izlediği söylenebilir. Fiyat, 26 satoshi’ye oldukça yakın seyrediyor. 26 satoshi bölgesi, şubat ayının başından beri destek olarak görev yapıyor.

MACD yükseliyor fakat henüz pozitif bir görünüm almadı. Buna ek olarak RSI ve stokastik osilatör düşüş kaydediyor. Bu gelişme de henüz herhangi bir dönüş işareti olmadığını ve yakın gelecekte de konsolidasyon hareketinin devam edebileceğini gösteriyor.

DOGE Grafiği (TradingView)

Haftalık grafik de teknik göstergelerin düşüş eğilimli olması dışında benzer bir görünüm sunuyor. MACD düşüyor ve stokastik osilatör de ölüm kesişimi oluşturdu. RSI ise şu anda 50 çizgisi yakınlarında hareket ediyor.

Bir fiyat artışı görülürse en yakındaki direnç bölgeleri 65 ve 85 satoshi’de yer alıyor. Fakat şu anda herhangi bir yükseliş emaresinden söz edilemiyor.

DOGE Grafiği (TradingView)

DOGE/USD

Tanınan kripto para analistlerinden Devchart (@Devchart) uzayan bir konsolidasyonun ardından DOGE’un yükselişe geçeceğini iddia etti.

Kaynak: Twitter

DOGE/USD grafiği, BTC paritesindekinden daha çok yükseliş eğilimine sahip görünüyor. 10 Temmuz’daki ani fiyat artışından sonra DOGE’un değer kaybetmeye başladığı ve bu düşüşle birlikte 0,0027 dolar bölgesinin destek olarak onaylandığı görülüyor. Fiyat artışından önce aynı bölge direnç olarak görev yapıyordu.

Ayrıca teknik göstergeler pozitif bir görünüm almaya başladı. MACD ve stokastik osilatör yükseliyor ve stokastik osilatör altın kesişim oluşturmaya hazırlanıyor. Buna ek olarak RSI’da küçük bir pozitif uyumsuzluk görülüyor. Bu da fiyatın yükselişe geçebileceğini gösteriyor.

Dolayısıyla 0,0035 ve hatta 0,0045 dolar seviyelerine doğru bir yükseliş gerçekleşeceği söylenebilir.

DOGE Grafiği (TradingView)

NEO

Çift Tepe Formasyonu

NEO fiyatı, 30 Ağustos’ta 23,31 dolar tepesine ulaştı. Takip eden hafta boyunca da -tüm kripto para piyasası gibi- önemli bir düşüş kaydetti. Bu düşüşe rağmen, 25 Eylül’de 23,09 dolar tepesine ulaşan NEO, kısa zamanda tüm kayıplarını telafi etmiş oldu.

Öte yandan kısa süre sonra meydana gelen yeni fiyat düşüşü, bir çift tepe formasyonuna neden oldu. Formasyon, RSI ve MACD’deki negatif uyumsuzlukla ve stokastik osilatördeki ölüm kesişimiyle de desteklendi.

Bu gelişmeler fiyat düşüşün derinleşelebileceğini gösteriyor. Bu durumda da en yakındaki destek seviyesi 16,50 dolarda, bir sonraki destek seviyesi ise 11,70 dolarda kendini gösterebilir.

NEO Grafiği (TradingView)

Uzun Vadeli Destek Seviyeleri

Ünlü kripto para analistlerinden Loma (@Lomahcrypto) bir NEO maksimalisti haline geldiğini çünkü uzun vadede fiyatın artış kaydedeceğini belirtti.

Haftalık grafikteki görünüm, olumlu bir tablo çiziyor. Önceki bölümde belirtilen fiyat hareketi, 16,50 dolarda yer alan uzun vadeli bir direnç bölgesinden çıkış gerçekleştirilmesini sağladı.

Fiyat, önceki fitil direnci içinde bir kapanış gerçekleştirmeyi başardığı için sıradaki direnç bölgeleri 38 ve 49 dolarda yer alıyor. Bu seviyeler de düşüş hareketinin, sırasıyla, 0,382 ve 0,5 fib. seviyelerini oluşturuyor.

Teknik göstergeler yükselişe işaret ediyor. Stokastik osilatör altın kesişim oluşturdu. MACD ve RSI yükselirken RSI’ın aynı zamanda aşırı alım bölgesine ulaştığı da görülüyor.

Dolayısıyla uzun vadeli trend, yükseliş eğilimi korumaya devam ediyor. Fakat kısa vadede bir düşüş de mümkün görünüyor.

NEO Grafiği (TradingView)

NEO/BTC

NEO/BTC paritesinde, haftalık grafik de benzer şekilde yükseliş eğilimli bir görünüm sergiliyor. Meydana gelen yutan boğa mumuyla 0,00156 BTC bölgesinden çıkış gerçekleştiği ve bu bölgenin destek olarak onaylandığı görülüyor. Fiyat artışı devam ederse sıradaki direnç bölgesi 0,00256 BTC’de yer alıyor.

Teknik göstergeler yükselişe işaret ediyor. RSI, MACD ve stokastik osilatör yükseliyor ve stokastik osilatörün altın kesişim oluşturduğu görülüyor. Bu da yükseliş hareketinin devam edebileceğine dair bir işaret olarak okunabilir.

NEO Grafiği (TradingView)